קשטן רוצה את הולנד

לקראת הגרלת מוקדמות הגביע העולמי המאמן הלאומי בנה "בית חלומות". קשטן רוצה גם את יוון, בלגיה ואוקראינה. רק לא צרפת או קפריסין

שבת 24 נובמבר 2007
אשר גולדברג

מאמן נבחרת ישראל, דרור קשטן, ויושב ראש ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון הגיעו לדרום אפריקה לקראת הגרלת בתי מוקדמות הגביע העולמי, שתיערך מחר (ראשון) בדרבן.

אם מישהו חושב שפרשת עומר גולן הותירה משקעים בין קשטן ולוזון, צפויה לו אכזבה. השניים נמצאים במצב רוח מצויין והפרשה, שנדונה רבות בימים האחרונים, נשכחה לחלוטין. קשטן אף הספיק לבנות לעצמו "בית חלומות" לקראת ההגרלה.

העובדה שישראל מדורגת בקבוצת האיכות השנייה מעניקה אפשרות לפנטז על בית נוח יחסית. מי שמלווה את קשטן במסע לדרום אפריקה הוא ידידו חזי ויטקובסקי, איתו מתייעץ המאמן הלאומי בנושאים רבים.

אבי לוזון אמר למקורביו כי הוא מעדיף בית אטרקטיבי עם אחת הנבחרות הגדולות כמו גרמניה או אטליה גם אם הדבר יבוא על חשבון אובדן סיכויי ההעפלה של ישראל למונדיאל. לוזון מאמין כי הגעת נבחרת בסדר גודל כזה לארץ תאפשר לשפר את תזרים המזומנים של ההתאחדות.

קשטן מעדיף בית שונה לחלוטין. לדבריו העם שבע ממפגשים מול צרפת, ספרד וקפריסין ומבחינתו הכי חשוב להתברג לתוך בית שיש בו אתגר מקצועי אמיתי מחד ומאידך בית שממנו אפשרי להעפיל למשחקי הגביע העולמי לראשונה מזה 40 שנה.

בית החלומות של קשטן נראה כך: בדרג הראשון מעדיף המאמן הלאומי להגריל את הולנד או יוון. בדרג השלישי את בלגיה או אוקראינה. בדרג הרביעי הונגריה או וולס. מן הדרג החמישי מעדיף קשטן להגריל את קזחסטן או לטביה ומן השישי את ליכטנשטיין או סן מרינו.

אגב, העדפתו של קשטן לבלגיה, שנחשבת לאחת הנבחרות החזקות בדרג השלישי נובעת מכך שהוא מעריך כי בעונה הבאה ישחקו בליגה הבלגית בין 4 ל 6 שחקנים ישראלים. שחקנים אלו יוכלו לדווח לקשטן בזמן אמת על המתרחש בכדורגל הבלגי והם יתייצבו במוטיבציית שיא למפגש בין שתי הנבחרות.   

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק