ליברפול התעללה בניוקאסל

ליברפול נטולת יוסי בניון הפצוע לא התקשתה להביס היום את ניוקאסל בדרך לניצחון קליל. סטיבן ג'רארד בבעיטה חופשית אדירה {28'} דירק קויט {46'} וראיין באבל {66'} ניצחו על המקהלה.

שבת 24 נובמבר 2007
מערכת TELESPORT

ניוקאסל אירחה היום את ליברפול למשחק הפותח את המחזור ה-13 בפריימרליג, ולא יכלה לדמיין את התבוסה שתקבל מסגנית אלופת אירופה. לאורך כל המשחק ליברפול בראשותו של סטיבן ג'רארד שזכה בתואר השחקן המצטיין, לא ספרו את המגפייז בדרך לשליטה מוחלטת במרכז השדה. 

הקפטן בכבודו ובעצמו התכבד לעלות את האורחת ליתרון {28'} בבעיטה חופשית מושלמת, ודירק קויט דקה מפתיחת המחצית הבהיר לסם אלרדייס כי הנקודות הערב יישלחו לאנפילד. עד הסיום ראיין באבל ההולנדי {66'} שנכנס כמחליף חתם את תוצאת הסיום.   

בשבוע הבא ניוקאסל תרצה להתאושש מהתבוסה הנוראית כשתתארח אצל בלקבורן רוברס, וליברפול תארח את בולטון האומללה בתקווה להשיג ניצחון ליגה שלישי ברציפות.  

מחצית ראשונה: שליטה אדומה

המשחק נפתח בלחץ מצד חניכיו של ראפא בניטס. 2 דקות משריקת הפתיחה ארבלואה מסר כדור טוב לקפטן סטיבן ג'רארד, אך הגנת ניוקאסל הצליחה לנטרל את ההתקפה במהירות.

דקה רביעית וליברפול ממשיכה לתקוף. פרננדו טורס קיבל מסירה גאונית לתוך רחבת המארחת, אך שוב הגנת ניוקאסל הגיעה בזמן בכדי להרחיק לכדור קרן. את כדור הקרן לקח כמובן ג'רארד שהרים טוב, אבל שי גיבן האירי היה במקום והדף בקלות.

דקה 8 וליברפול זוכה בכדור חופשי מסוכן. ג'רארד בעט כדור חזק לעבר המסגרת, אך ההתקפה נעצרה בטענת עבירה לזכות המגפייז.

דקה 12 וניוקאסל כמעט ומוציאה כדור ראשון מהרשת. המארחת שלחה שחקנים רבים לעבר ההתקפה, ודירק קויט ניצל את ההפקרות בחלק האחורי בכדי לשלוח את החלוץ הספרדי, פרננדו טורס, במסירה מצוינת. "הילד" השתלט על הכדור אך שי גיבן ביציאה פנטסטית הציל את ניוקאסל פעם נוספת.  

דקה 17 וניוקאסל נזכרת שגם לה יש חלק לא קטן במשחק. אובפמי מארטינס שלח כדור ארוך לעבר מארק וידוקה הוותיק, אך ג'יימי קאראגר לא התרגש ובקלילות חיסל את האיום.

דקה עברה וסגנית אלופת אירופה בהזדמנות הטובה ביותר עד כה. הרמה מצוינת מצאה את ראשו של פרננדו טורס, אך אקס אתלטיקו מדריד לא ניצל את ההזדמנות והשאיר את התוצאה מאופסת. 

דקה 22 וסטיבן ג'רארד מחמם את רגל ימין. הקפטן האנגלי קיבל כדור במרכז המגרש, ומ-40 מטרים שלח כדור אדיר לעבר המסגרת, אך מי אם לא שי גיבן הצליח למנוע שער מדהים לאורחת. 

6 דקות עברו והפעם אף אחד לא יכול לעצור את סטיבן ג'רארד. ליברפול זכתה בכדור חופשי נוסף, וממרחק רב הקפטן שלח כדור אדיר שנעצר רק בחיבורים. 1:0 לליברפול 

דקה 31 וליברפול רוצה להכפיל את היתרון. כובש השער, סטיבן ג'רארד, שלח את פרננדו טורס בכדור ארוך, אך החלוץ הצעיר לא הצליח להקדים את הגנת ניוקאסל שחיסלה את הסכנה.

דקה 35 וניוקאסל נואשת לשער שווין. ג'רמי הקשר הוותיק הגביהה כדור סתמי לעבר רחבת האורחים, וההגנה הטובה בפריימרליג לא התקשתה להרחיק. 

דקה 39 וסטיב פינן האירי הורס הזדמנות גדולה להכפיל את היתרון. מהלך קבוצתי יפה של ליברפול השאיר את המגן לבדו באגף ימין, והאחרון במקום לשחרר את הכדור לאחד מחבריו הרים כדור חזק ולא מדוייק.

דקה 45 ופרננדו טורס לא יכול להאמין. המארחת איבדה כדור קריטי במרכז השדה, והשוער, שי גיבן, ביציאה תמוהה לעבר טורס נגע בידו מחוץ לרחבה, אך השופט התעלם. החלוץ הספרדי מיהר לזכות בכדור החוזר, ומול שער ריק בעט ברשלנות לקורה והחוצה. 

עד סיום המחצית ניוקאסל הצליחה למנוע ספיגה נוספת  וירדה למחצית בפיגור מינימאלי. 1:0 לליברפול במחצית   
 
מחצית שנייה: התעללות אמיתית 

לא עברה דקה מפתיחת המחצית וליברפול מבססת את יתרונה. סטיבן ג'רארד הפנטסטי הרים כדור קרן מצוין לרחבת המארחת, ובזמן שכל שחקני ההגנה הסתכלו אחד על השני, דירק קויט ניצל את הבלבול ומ-5 מטרים שלח את הכדור פנימה. 2:0 לליברפול

דקה 50 וניוקאסל מנסה לחזור לעניינים. מארק וידוקה קיבל כדור טוב בתוך רחבת האורחים, אך החלוץ נכנס לנבדל עמוק וסיים התקפה נוספת ללא סכנה ממשית על שערו של חוזה מנואל ריינה המשועמם.

דקה עברה וסם אלרדייס סוף סוף מנסה לשנות מעט את הרכב קבוצתו. ג'ואי בארטון הקשר האנגלי נכנס, ואמרה הטורקי במשחק חלש מאוד יוצא.  

דקה 55 וליברפול מחפשת שער שלישי. פרננדו טורס מצא במסירה מצוינת את הארי קיואל, האוסטרלי בעט טוב אך הגנת ניוקאסל הצליחה למנוע תבוסה. 

דקה 60 והגנת ניוקאסל מתפקדת גם כקרקס. כדור פשוט בתוך הרחבה לא הורחק כראוי והגיע לפרננדו טורס, אך הספרדי בהחטאה נוראית נוספת השאיר שביב של תקווה בלבבות אוהדי ניוקאסל. 

2 דקות עברו ופרננדו טורס מלהטט בקלילות. מספר 9 באדום זיהה את החולשה של הגנת הזברות והגיע ללא בעיות לרחבה, אך לאחר מבצע אישי פנטסטי דווקא הבעיטה האחרונה שוב לא הצליחה להכניע את שי גיבן. 

דקה 66 וגם האוהדים האופטימיים ביותר לא יוכלו לדמיין את ניוקאסל חוזרת למשחק. לאחר התקפה קבוצתית אדירה של ליברפול, סטיבן ג'רארד מצא במסירה מצוינת את ראיין באבל שנכנס כמחליף וההולנדי בבעיטה מצוינת אילץ את שי גיבן האומלל להוציא כדור שלישי מהרשת. 3:0 לליברפול 

3 דקות עברו ופרנדדו טורס שובר את שיא ההחטאות למשחק. הקפטן, סטיבן ג'רארד, באחד ממשחקיו הגדולים ביותר העונה השאיר את הספרדי במצב אחד על אחד מול גיבן, אך בפעם המי יודע כמה היום החלוץ המוכשר לא הצליח לכבוש.

בדקה ה-76 וראפא בניטס כבר החל להשלים עם הניצחון. דירק קויט כובש השער השני יוצא, וג'ון ארנה ריסה נכנס.

בדקה ה-82 ניוקאסל החלה להשתמש בהצגות מהקאמרי בשביל לזכות בכדור עונשין. מארק וידוקה נפל ברחבה, אך השופט לא התרשם. 

דקה עברה וניוקאסל מגיעה סוף סוף למצב ממשי. הרמה לעבר רחבת ליברפול הגיעה למארק וידוקה, אך הפעם הקוון התמנה לתפקיד הורס החגיגות וקבע נבדל. 

דקה לסיום וניוקאסל מנסה נואשות לחפש שער כבוד. כדור חופשי לזכות המארחים הגיעה לאובפמי מריטינס, אך האחרון בבעיטה רשלנית ולא מדויקת שלח את הכדור החוצה.

דקה 91 ואלן סמית, אקס מנצ'סטר יונייטד מצליח להטביע את חותמו במשחק, אך לא בצורה הנכונה. השחקן הפרוע כנראה חייב לקבל כרטיס צהוב בכל הזדמנות, ובכניסה ברוטאלית באחד משחקני ליברפול זכה ביושר בכרטיס.

עד הסיום ניוקאסל האומללה עוד הצליחה להבקיע שער, אך הקוון שהפך לאחד האנשים השנואים בסנט ג'יימס פארק קבע נבדל ואיפשר ליברפול לחגוג ניצחון מוחץ. 3:0 לליברפול בסיום

ניוקאסל: שי גיבן, ג'רמי, חביב בייה, דויד רוזנהל, חוזה אנריקה {סטפן קאר 78'}, אלן סמית', ניקי באט, אמרה בלוזוגלו {ג'ואי ברטון 51'}, נ'זוגביה {ג'יימס מילנר 59'}, מארק וידוקה, אובפמי מארטינס. 

ליברפול: חוזה מנואל ריינה, סטיב פינן, ג'יימי קאראגר, סמי הופייה, ארבלואה, סטיבן ג'רארד {פיטר קראוץ' 80'}, לוקאס לייבה, מוחמד סיסוקו, הארי קיואל {ראיין באבל 58'}, פרננדו טורס, דירק קויט {ג'ון ארנה ריסה 76'}

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק