בית קל לישראל

המזל עם ישראל: בדברן נערכה הגרלת משחקי מוקדמות גביע העולם. ישראל שובצה בבית הכי קל, בית ב' עם יוון, שוויץ, מולדובה, לוכסמבורג ולטביה. אנגליה שוב עם קרואטיה. הכל על ההגרלה. השיבוץ בת"א

יום ראשון 25 נובמבר 2007
רועי רובינשטיין

הערב נערכה  בדרבן, דרום אפריקה הגרלת משחקי מוקדמות גביע העולם 2010. נבחרת ישראל דורגה  בדרג השני בהגרלה.

להגרלה יותר נוחה מזה קשה לדרור קשטן היה יכול לצפות. מהדרג הראשון קיבלנו את יוון ומהשלישי את שוויץ. מהדרג הרביעי קיבלה ישראל את מולדובה החלשה ומהחמישי את לטביה, מהדרג השישי קיבלה ישראל את לוכסמבורג.
 
ההגרלה המעניינת היתה של אנגליה ששובצה לבית ו' עם קרואטיה ויחד איתן קזחסטאן, אנדורה, בלארוס ואוקראינה. יו"ר ההתאחדת, אבי לוזון, רשם לעצמו הישג שבישיבה עם נציגי הנבחרות בבית ב', הוחלט כי שיבוץ המשחקים ייקבע בישיבה מיוחדת בת"א ב-8 בינואר. זו הפעם הראשונה מזה 12 שנה שישיבה שכזו תיערך בישראל.

ההגרלה:
בית א': פורטוגל, שבדיה, דנמרק, אלבניה, מלטה, הונגריה
בית ב: ':יוון,  ישראל, שוויץ, מולדובה, לוכסמבורג, לטביה
בית ג': צ'כיה, פולין,  צפון אירלנד, סלובניה,סן מרינו, סלובניה,
בית ד'  גרמניה, רוסיה, פינלנד, וולס, ליכטנשטיין, אזרביג'אן.
בית ה': ספרד, טורקיה, בלגיה, בוסניה, ארמניה, אסטוניה. 
בית ו': קרואטיה, אנגליה, קזחסטאן, אנדורה, בלארוס, אוקראינה 
בית ז':  צרפת, רומניה, ליטא, אוסטריה, איי פארו וסרביה
בית' ח':  איטליה, בולגריה, קפריסין, מונטונגרו, אירלנד, גאורגיה,
בית ט': הולנד, סקוטלנד,  מקדוניה, איסלנד, נורבגיה
 .

הבית הישראלי 

יוון
– (מקום 11 בעולם ) נדמה כי בזיכרון הקולקטיבי שלנו אנו מתייגים את היוונים כנבחרת ההיא שעשתה בונקר כל הדרך אל גביע אירופה ב-2004. אבל אלופת אירופה אותה ממשיך לאמן אותו אוטו רייהגל גרמני נראתה טוב מאד במוקדמות היורו האחרון בהם ניצחה בקלילות את הבית שלה בו שיחקו גם טורקיה ונורבגיה בעזרתם של החלוץ אנגלוס חאריסטאס שירצה להוליך את היוונים לגביע עולמי שני בהיסטוריה לאחר ההופעה הלא כל כך מכובדת שלהם במונדיאל 94. 

שוויץ –
(44 בעולם) מארחת היורו הקרוב באמת שלא השתנתה מאז עשתה לנו צרות במוקדמות המונדיאל האחרון, הנבחרת של יעקוב קון עדין משחקת את אותו כדורגל יעיל שהביא אותה למונדיאל האחרון בגרמניה וצפויה לשחק באותה שיטה גם במשחקי היורו הקרוב אותם היא תארח ביחד עם אוסטריה שכנתה. הנבחרת עדיין בנויה על מספר כוכבים מזדקנים כמו השוער פסקאל זוברבאלר והחלוץ שעשה כל כך הרבה צרות להגנה הישראלית אלכסנדר פראיי שמשחקים לצד צעירים מבטיחים ככגון טרקינו ברנטה קשרה של באייר לברקוזן או בלמה של ארסנל פיליפ סנדרוס המוכר מבין החבורה הצעירה ללא ספק. זו נבחרת מסוכנת שיכולה לעקוץ בכל רגע של המשחק ונחשבת בעיני רבים לאחת הטקטיות ביותר באירופה. כמו תמיד, לא יהיה קל מולה, אבל עם מעט מזל, ניתן לקחת ממנה את מלוא שש הנקודות.


מולדובה
– (53 בעולם) הנבחרת של איגור דוברובסקי התקדמה מעט במהלך מוקדמות יורו 2008, לאחר שסיימה אחרונה בבית המוקדם של גביע העולם האחרון ניצחו המולדבים שלוש פעמים במהלך השנתיים האחרונות כמו אצל ישראל זה קרה בשלושה מתוך ארבעת המשחקים האחרונים של הקמפיין ונתנו לה את מקומה בדרג הגבוה הזה יחסית. 


לטביה
– (61 בעולם ) שובו של אנדרס פרוחבנקובאס ארצה היא אולי הבשורה הגדולה ביותר שיש לנו לספר לכם על נבחרת לטביה שבשנת 2004 הבליחה לרגע אחד לאליפות אירופה האחרונה, אך לא עשתה יותר מזה באירופה בשש עשרה שנות העצמאות שלה מברית המועצות. בשנתיים האחרונות היא השיגה ארבעה ניצחונות במוקדמות היורו עם חיבוקים לאחר המשחקים שלהם מול ליכטנשטיין, איסלנד וצפון אירלנד בבית ועוד ניצחון באיסלנד. לא נבחרת שיהיה קל לנצח בביתה אבל גם לא אחת שאי אפשר לקחת ממנה שש נקודות. 


לוקסמבורג
– (152 בעולם) ההישג הגדול ביותר של לוקסמבורג עד היום הינו הופעה מפתיעה ביורו בשנת 1963, המדינה הקטנה ששוכנת אי שם בין בלגיה, צרפת וגרמניה לא ממש הרשימה במוקדמות היורו האחרון בהם ניצחה רק פעם אחת את נבחרתה של בלארוס. כל שחקני הנבחרת פרט לאחד ג'ף סטראסר משחקים בליגה המקומית שמייצרת נבחרת לא ממש מרשימה.

 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק