אוסם אוסם אוסם. תלמה תלמה. אוסם

שאלקה הגיעה למשחק החוץ שלה מול פורטו, הסתגרה, מצוין במשך 84 דקות תוך הצגת שוערות אדירה של השוער נויר שהציג את אחת ההצלות הגדולות שנראו העונה בליגת האלופות בכדי להשאיר את קבוצתו בתמועה עד לדו קרב הפנדלים. שם המשיך נויר את ההצגה הפרטית שלו עם שתי הדיפות שהביאו את שאלקה לשלב רבע הגמר.

יום רביעי 05 מרץ 2008
מערכת TELESPORT

כמה פעמים ראינו זאת בעבר ועדיין לפעמים קשה להאמין עד כמה האמירה כי הגרמנים מנצחים כמעט תמיד בדו קרב בעיטות עונשין מהנקודה הלבנה?

שאלקה הגיעה למשחק החוץ שלה מול פורטו, הסתגרה, מצוין במשך 84 דקות תוך הצגת שוערות אדירה של השוער נויר שהציג את אחת ההצלות הגדולות שנראו העונה בליגת האלופות בכדי להשאיר את קבוצתו בתמונה עד לדו קרב הפנדלים. שם המשיך נויר את ההצגה הפרטית שלו עם שתי הדיפות  שהביאו את שאלקה לשלב רבע הגמר.  

מחצית ראשונה:

המשחק נפתח בלחץ מתון של שחקני פורטו על שערו של ניור הגרמני, לחץ שלא הניב שער. ההגנה הגרמנית הדפה בכל פעם מחדש את ההתקפות של קוורסמה וחבריו שניסו בכל אותה עת לתקוף מהמרכז. 

בפעם הראשונה̠שפורטו חדרה את ההגנה של שאלקה הגיע ליסאנדרו למצב של אחד על אחד מול ניור שהדף את הכדור. מיד לאחר ההדיפה של ניור הגיעה הגבהה של  פוסיל שמצא שוב את קוורסמה בתוך הרחבה, האחרון נגח לכיוון השער, אך ניור הצליח להוציא את הכדור משערו בהצלה פיתולית.

בדקה ה-25 יצאה שאלקה לראשונה להתקפה וארנסט בעט לכיוון השער בעיטה שחלפה הרחק מהעמוד הימני. עד לסיום שתי הקבוצות הציגו משחק ברמה מאד נמוכה יחסית למעמד כשאף אחת מהן לא מגיעה למצב של ממש ליד השער של היריבה. 0:0 במחצית.

מחצית שנייה:

המחצית השנייה נפתחה בדיוק כפי שהנראשונה הסתיימה, שחקני פורטו החזיקו רוב הזמן בכדור אך ניסיונותיהם לפרוץ את ההגנה הגרמנית כשלו בזה אחר זה. בדקה ה-54 הגיע טאריק להזדמנות הטובה במשחק כאשר לוצ'ו גונזאלס מסר לעברו בנגיחה ۜאחר הגבהת כדור חופשי של קווארזמה, טאריק נגח מארבעה מטרים לשער הכמעט חשוף של ניור, אך השוער הגרמני הדף את הכדור עם הרגל לקרן  במה שאפשר רק לתאר כהצלת העונה בליגת האלופות. 

בדקה ה-65 ניצלה פורטו מהרחקת השוער שלה הלטון אשר עצۨ בעיטה של  קוראני במהלך התקפה מתפרצת של שאלקה. קוראני בעט את הכדור ממחוץ לרחבה והלטון שיצא משערו עד לקו השש עשרה של הרחבה הדף את הכדור בידי למרות שהוא ניצב מחוץ לרחבת ה-16. 

שמונה דקות לסיום פוסיל נכנס בצורה קשה באחד משחקני שאלקה וספג מיד כרטיס אדום ישיר מהשופט.  דווקא בעשרה שחקנים הגיע השער של פורטו, ליסאנדרו לופז קיבל כדור שנהדף מגבו של שחקן הגנה של שאלקה הסתובב בתוך הרחבה ובעט בעיטה נפלאה שהכניעה את ניור ונעצרה רק ברשת העליונה של השער של שאלקה, 0:1 לפורטו.
שאלקה ניסתה להשוות את המשחק אך החטיאה הזדמנות מצוינת בדקה ה-90 כאשר גרוסמולר ניצב מול הלטון ובעט היישר לגופו. קוורסמה עוד ניסה לנצח את המשחק עבור פורטו עם בעיטה חופשית עמוק בתוך תוספת הזמן אך הבעיטה שלו חלפה ליד העמוד הימני של נויר. 0:1<̯strong> לפורטו בסיום הזמן החוקי.

הארכה:
קוורסמה החל את ההארכה מצוין כאשר חדר לרחבה של שאלקה עבר על פני קוביאשבילי ומסר לפוסיל שבעט החוצה. בדקה ה-102 קוורזמה יכל להכריע את המשחק כשניצב באחד על אחד מול נוۙר, אך הכוכב של פורטו התמהמה עם הכדור וניור הדף את הבעיטה החלשה שלו לקרן.

נויר המשיך להציל את שאלקה במהלך ההארכה כאשר הציל פעם אחר פעם את קבוצתו מהפסד.0:1 לפורטו בסיום הארכה, הולכים להכרעת מבעיטות מאחד עשר מטר. 

פנדלים:

ראפינייה (שאלקה)) 1:0

לוצ'ו גונזאלס (פורטו) 1:1

איבאן ראקיטיץ' (שאלקה) 2:1

ברונו אלבאש (פורטו) הדיפה של נויר 2:1

חליל אנטילטוף (שאלקה) 3:1

לסאנדרו לוۤז (פורטו) הדיפה של ניור 3:1

ג'ונס (שאלקה) בועט פנימה, 4:1 לשאלקה שעולה לשלב הבא.

הרכבים: 

פורטו:
הלטון, ברונו אלבס, פדרו אמנועל, פאולו אסאסנו, קוורסמה, לוצ'ו גונזאלס, ליסנדרו, בוסינגווה, פוסיל, ראול מרילס וסקטיו

שאלקה 04: ניור, ווסטרמן, קוביאשבילי, בורדון, ארנסט, ג'ונס, רפיניאה, חליל אנטילטופ, קרסטאיץ', גרוסמולר וקוראני

צילומים: רויטרס 

תגובות

טלספורט בפייסבוק