לתפוס אומץ ולעזוב

זו הדיעה הרווחת בקרב אנשי מקצוע שנשאלו מה תום אלמדון עוד מחפש במכבי חיפה אחרי שברור שלא יראה את אפודת השוער הראשון עד 2012. יוסי מזרחי, דודו אוואט, לופא קדוש ובוני מייעצים

יום שלישי 27 נובמבר 2007
אשר גולדברג

ההודעה על סיכום בדבר הארכת חוזהו של ניר דוידוביץ' בשורות מכבי חיפה שימחה אוהדים ירוקים רבים. דוידוביץ' קיבע את מעמדו כאחד הסמלים הגדולים של מכבי חיפה בכל הזמנים והוא עשוי לסגור 16 עונות מלאות בקבוצה הבוגרת של המועדון.

על רקע זה עולה השאלה מה יעלה בגורלו של תום אלמדון (23). השוער המוכשר, בוגר כל נבחרות הנוער האפשריות, הוא נשאר בצל ולא נראה שיש לו סכוי כלשהו להיאבק על מקום בהרכב מול דוידוביץ'. אז מה צריך לעשות כעת המחליף  של דוידוביץ'? האפשרויות הן נורא פשוטות: להתאזר בסבלנות אין קץ ולראות משחקים רבים מהספסל, או להתחיל לחפש לעצמו מקום עבודה אחר.    

אחד מחבריו של אלמדון אמר: "האמת שדי נוח לו במכבי חיפה עם כל התנאים הנלווים של שכר ורכב ובטח כל ההטבות האחרות. צריך לזכור שיש הרבה משחקים בעונה והוא משחק בערך 10 או 12 משחקים בעונה בכל המסגרות. נראה שזה כאילו מספיק בשבילו. הוא רוצה אולי לחכות עד שניר יפרוש ואז יהיו לו עוד כמה שנים טובות כשוער ראשון".

אלא ששוער העבר יוסי מזרחי משוכנע שכדי להתקדם אלמדון צריך לחפש לעצמו קבוצה אחרת. יוסי מזרחי: "תום אלמדון צריך לעזוב את מכבי חיפה אם הוא רוצה להתקדם. בגלי 23, אם הוא רוצה להיות שוער ראשון, הוא צריך להפסיק לחכות לצ'אנס ולקחת את גורלו בידיו. אם יש לו הצעה מקבוצה אחרת שייקח אותה ואם לא שימתין עד הקיץ ויחשוב טוב מה לעשות. תום הוא שוער טוב שיכול הצליח בכל קבוצה כשוער ראשון".

 אחד שמכיר היטב את המאבקים מול דוידוביץ' על חולצת ההרכב הראשון של מכבי חיפה כבר מגיל הנוער הוא דודו אוואט, שנאלץ לנדוד ליריבה העירוני הפועל בשביל לקבל דקות משחק. היום נחשב אוואט לשוער הישראלי המוביל ותפס מקום של קבע בהרכב לה קורוניה הספרדית.

דודו אוואט: "הייתי מציע לתום לבקש השאלה ולראות איך הוא מסתדר במקום אחר. הרי תמיד יחזירו אותו לספסל של מכבי חיפה כי הוא שייך להם. תום שוער מספיק טוב כדי להצליח בקבוצות אחרות. לא יהיה פשוט בכלל להדיח את דוידוביץ' מההרכב. ואם חיפה האריכה לו את החוזה ב 4 שנים נוספות תום צריך לשבת ולהחליט מה הכי טוב בשבילו". 

שוער העבר לופא קדוש מעלה נקודה מעניינת שדומה למה שחבריו של אלמדון מספרים.  ישנם  הרי שוערים שפשוט לא רוצים להתקדם לקדמת הבימה ונוח להם עם אפודת השוער השני. יכול להיות שאלמדון הוא כזה.  לופא קדוש: "השאלה הגדולה היא מה אלמדון רוצה מעצמו. אם הוא רוצה להיות שוער ראשון הוא בפרוש צריך לקום וללכת. אבל בהחלט יכול להיות שמתאים לו להיות שוער שני. זה ליד הבית, אין לחץ והוא מקבל את המשכורת בכל חודש. זה בדיוק כמו לבוא לעבודה בשבילו. אז אם הוא רוצה להיות שוער ראשון כדאי שיעזוב אבל הוא צריך להחליט מה הכוונות שלו ואז לפעול". 

מי ממש לא היה שוער שני באופי הוא בוני גינזבורג, שפעם עזב את גלאזגו ריינג'רס הסקוטית בשביל דקות משחק במכבי יבנה. (לקוראים הצעירים: לא מדובר בהלצה אלא באמת לאמיתה). גינזבורג נזכר במאבקים על מקום בהרכב מכבי תל אביב בראשית הקריירה שלו:  "גם אני הייתי בסיטואציה דומה במכבי תל אביב. אני הייתי שוער השני ומשה מרקוס היה הראשון. באתי למאמן יצחק שניאור ואמרתי לו תחליט מי יהיה השוער הראשון,  כי שוער שני אני לא אהיה. שניאור חזר אליי ואמר שמרקוס הוא השוער הראשון שלו ואני עזבתי למכבי פ"ת. קיבלתי פחות שערים  מכל השוערים בליגה  ולמעשה התחלתי את הקריירה שלי. לתום אלמדון אני מציע לעשות את אותו הדבר. לא קל לעזוב את הבית, אבל לכולם ברור שדוידוביץ' הוא השוער הראשון וטום צריך להבין את המסר וללכת". 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק