שמח לפגוש חברים ותיקים

דינו מנגין מגדולי הכוכבים של הכדורסל האיטלקי וכיום חבר הנהלת ארמאני מילאנו מתכונן למפגש עם החברים הותיקים ממכבי תל אביב. רענן כץ: "נקווה לחזור עם פנים מחייכות"

יום שלישי 27 נובמבר 2007
שלמה חסיד
 מחר (רביעי) בשעות הבוקר המוקדמות תמריא מכבי תל אביב למפגש מול ארמני מילאנו במטרה להשיג, סוף סוף, ניצחון חוץ ראשון ביורוליג אחרי שני הפסדים מביכים בוילנה ובמאלגה. 

מי שימתין לצהובים בצפון ארץ המגף הוא דינו מנגין (57) מגדולי השחקנים בהיסטוריה של המשחק המשמש היום כחבר הנהלת ארמאני.

שמו של מנגין מעלה בקרב אוהדי הכדורסל בישראל זיכרונות מהמאבקים המרים שניהל הענק האיטלקי מול גבוהי מכבי במהלך שנות ה 80 כולל מפגש בשני גמרים אירופיים (87, 88) שהסתיימו בהפסדים של הצהובים.
 
היום ארמאני מילאנו נמצאת בתקופה פחות זוהרת ומאזנה ביורוליג עומד העונה על ארבעה הפסדים לעומת ניצחון אחד בלבד שהושג במפתיע בשבוע שעבר במשחק חוץ מול אריס סלוניקי (70:77). 

"אני מאוד אשמח לפגוש חברים ותיקים כמו צביקה, שמעון ומוני", אמר מנגין בשיחה עם telesport, "לי ולמכבי יש היסטוריה ארוכה מאוד. אין ספק שמהבחינה הזאת זה משחק מיוחד". 

מנגין התייחס לצפוי במשחק ביום חמישי: "מכבי קבוצה מצויינת. יש לה שחקנים טובים בכל עמדה. מכבי אמנם לא השיגה ניצחון חוץ אבל אני לא חושב שיש מועמדת ברורה לניצחון. כל תוצאה אפשרית". 

על היכולת שמציגה ארמאני במהלך העונה אמר מנגין: "עשינו תוצאה יפה מאוד בסלוניקי, הפתענו את היוונים והמטרה שלנו היא בפרוש לנצח את מכבי ולהיכנס למומנטום חיובי. המשחק מול מכבי הוא אחד הקשים ביורוליג, אבל המטרה שלנו היא ניצחון". 

איך אתה מסביר את הגמגום של מכבי מתחילת העונה? 

"זו קבוצה חדשה ולוקח זמן עד שהדברים מתחברים. אף קבוצה ביורוליג לא נמצאת בכושר טוב. מכבי תצטרך להשתפר לקראת פברואר לכן משחק החוץ שלנו בהיכל נוקיה יהיה קשה יותר".


רענן כץ : "נקווה לחזור עם פנים מחייכות"

מכבי תל אביב תמריא לאיטליה במצב רוח מצויין לאחר שהתברר כי פציעתו של הפורוורד מרכוס פייזר קלה מאוד והוא יוכל להשתתף במשחק. 

רענן כץ, מבעלי הקבוצה אמר ל telesport: "אנחנו מסוגלים לנצח במילאנו. אני מאמין בשחקנים ובצוות המקצועי. יש לנו את היכולת להשיג ניצחון".   

צילום: האתר הרשמי של דינו מנגין
   

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק