קאלה החל בהליכי אזרחות

השוער בעל שורשים יהודים ימריא לחופשת מולדת בת שבוע בקרואטיה, אז הוא גם אמור להמציא את המסמכים הדרושים על מנת לפתוח בהליך האזרחות. בנוסף חברתו ישראלית יהודיה

יום שלישי 27 נובמבר 2007
אסף שקד

 שוער בית"ר ירושלים טברקטו קאלה, החל בתהליך לקבלת תעודת אזרחות ישראלית – דבר שיהפוך אותו בסופו של דבר משחקן זר, לשחקן מקומי.

קאלה בעל השורשים היהודיים (סבתו מחזיקה בשורשים יהודיים), הצהיר כבר בעבר כי הוא ישקול אפשרות לבקש אזרחות ישראלית וכעת לאחר 4 חודשים בבית"ר ירושלים הוא מתחיל בתהליך שבסיומו הוא מקווה לקבל את תעודת הזהות הכחולה.

כבר לפני כשבוע פנה קאלה לגורמים המטפלים בנושא ובירר את התהליך, השוער לקח את ההחלטה באופן עצמאי ללא בקשה מצידה של בית"ר ירושלים- אך הקבוצה עשויה לעזור לו על מנת שבסופו של דבר הוא יקבל את תעודת הזהות ויפנה מקום לשחקן זר כבר בתחילת העונה הבאה.

ב-17 בדצמבר אמור קאלה להמריא לחופשת מולדת בת שבוע בקרואטיה, אז הוא גם אמור להמציא את המסמכים הדרושים על מנת לפתוח בהליך האזרחות.  במידה ואכן ישיג השוער את המסמכים הדרושים, הוא אמור להפוך לאזרח ישראלי כבר בחודשים הקרובים – דבר שכאמור יפנה לבית"ר מקום נוסף.

במקביל וללא קשר להליך ההתאזרחות, נמצא קאלה מזה מספר חודשים באולפן בו הוא לומד את השפה העברית. השוער שנמצא בקשר עם חברה ישראלית, למד כבר מספר רב של משפטים בעברית כשהמטרה שלו היא להפוך לאזרח לכל דבר, בדומה לחברו מהמולדת – ג'ובאני רוסו. 

איציק קורנפיין שיוצא לברזיל על מנת לעקוב אחר מספר שחקנים פוטנציאלים לעונה הבאה, לא אמור להנחית שחקנים כבר בחודש ינואר הקרוב. בצוות המקצועי של בית"ר הבהירו כי אף שינוי לא יבוצע בחלון ההעברות הקרוב, אם כי בתום העונה הכיוון הוא לשחרר את מילובאן מירוסביץ' כמו גם לבדוק עם דרק בואטנג את מצבו מול קבוצות אחרות באירופה שמתעניינות בו. בנוסף לשני הזרים הללו בונים בבית"ר כאמור על משבצת זר נוסף שתתפנה לאחר קבלת האזרחות של קאלה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק