5 שנות מאסר על זריקת חזיז

הכנסת אישרה בקריאה טרומית את החוק למניעת מגרשי הספורט. החוק קובע עונשי מאסר בגין זריקת חזיזים והשמעת קריאות גזעניות במגרשים. הממשלה מתנגת להצעת החוק

יום רביעי 28 נובמבר 2007
מערכת TELESPORT

המחוקק מתעורר: מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית הצעת חוק פרטית של חברי הכנסת אבשלום וילן (מר"צ) ורונית תירוש (קדימה) העוסקת במניעת אלימות במגרשי הספורט.

על פי ההצעה יוטל עונש של 5 שנות מאסר בפועל על אוהד שיכניס למגרש חפץ אסור - חזיזים, אולרים ואבוקות. הצעת החוק קובעת גם עונש של שנתיים מאסר על התבטאות גזענית במגרשי הכדורגל. 

"התבטאות גזענית" מוגדרת כ "קריאה, צלילים, נהמות וכן התבטאות חזותית על ידי אדם, לבדו או ביחד עם אחר במקהלה, שיש בהם משום איום, השפלה, ביזוי, גילוי איבה, עוינות, אלימות או גרימת מדנים כלפי אדם, ציבור או חלקים של האוכלוסייה, והכל בשל צבע או השתייכות לגזע, לדעת או למצוא לאומי-אתני".

בנוסף קובעת ההצעה עונשי מאסר של שנה לספסרי כרטיסים ועונשי הרחקה מן המגרשים למתפרעים. 

למרות שהחוק עבר בקריאה טרומית ספק רב אם הוא יתקבל בסופו של דבר. זאת משום שהממשלה מתנגדת להצעת החוק. 

ח"כ רונית תירוש: "אין לי אלא לשבח את חברי הכנסת מכל סיעות הבית שגילו שיקול דעת ואחראיות ציבורית ואשר בניגוד לעמדת הממשלה הצביעו בעדו."  

ח"כ אבשלם וילן: "צר לי שהנהלת הקואליציה העמידה את עצמה בעד האלימות במגרשי הספורט ונאלצנו להעביר את החוק החשוב בתמיכת חברי קואליציה רבים שהבינו שחייבים להתמודד מיידית עם האלימות במגרשים. אני מקווה לסיים את תהליך החקיקה במהירות כדי להתחיל להרתיע חוליגנים במגרשי הספורט".    

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק