תיקו בפת. סכנין ניצחה

מכבי פ"ת אירחה הערב את בית"ר ירושלים, במסגרת גביע הטוטו. בדקה ה-9 טוטו תמוז העלה את בית"ר ליתרון, בדקה ה-49 לירן כהן הצליח להשוות. במשחק נוסף מהגביע בני סכנין גברה 0:2 על מכבי נתניה.

יום רביעי 28 נובמבר 2007
מערכת TELESPORT

מכבי פ"ת ועופר פביאן אירחו הערב למשחק מרתק ומלא בתהפוכות את האלופה, בית"ר ירושלים. חניכיו של יצחק שום שלטו לאורך כל המחצית הראשונה, וטוטו תמוז כבר בדקה התשיעית הצליח לקבוע יתרון מוצדק. בית"ר המשיכה לתקוף ובעיקר להחטיא, ובמחצית השנייה העונש הגיע. עומר גולן {49'} הצליח לסחוט כדור עונשין מ-11 מטרים לאחר הכשלה טיפשית מצדו של תומר בן יוסף. לירן כהן במשחק מצוין שלח את הכדור למרכז השער, ופנימה.  

 
בשבוע הבא ייפגשו שתי הקבוצות בטדי למשחק הגומלין, ותוצאת תיקו נטול שערים תספיק לאלופה בכדי להעפיל לשלב הבא. 

מחצית ראשונה: קבוצה אחת על המגרש

המשחק נפתח בהפתעה דווקא מצד ההרכבים. שני המאמנים לא הסתפקו בהרכב משני ועלו עם 11 השחקנים הטובים ביותר העומדים לרשותם. 

דקה מהפתיחה וטוטו תמוז בהזדמנות ראשונה. החלוץ הצעיר קיבל כדור טוב לתוך רחבת המארחת, אך בעיטה לא מדויקת השאירה את התוצאה מאופסת. 

הדקה ה-9 הגיעה והפעם טוטו תמוז לא מפספס. עמית בן שושן המצוין מצא במסירה מדויקת את החלוץ, ומול שער ריק טוטו לא התקשה לדחוק את הכדור פנימה בנגיחה חלשה. 1:0 לבית"ר

דקה 16 ובית"ר מקופחת. בן שושן בפעולה מצוינת נוספת שלח את גל אלברמן, הקשר נכנס לרחבה והופל ברחבה ע"י אחד משחקני המארחת, אך השופט לא התרשם.

3 דקות עברו והתקפת בית"ר ממשיכה להפעיל לחץ כבד על המלאבסים. טוטו תמוז היתל בקלילות בהגנת המארחת ושלח כדור טוב למירוסביץ', אך הצ'ילאני בעט את הכדור לשמיים והשאיר את פ"ת במשחק.

דקה 23 וטוטו תמוז מחמיץ הזדמנות אדירה. הגנת פ"ת כנראה חלמה בהקיץ ואפשרה לכדור פשוט להגיע עד לטוטו תמוז שהתייצב מול אוהד כהן, אך החלוץ בבעיטה חלשה מאוד פספס הזדמנות לכבוש צמד.  

2 דקות עברו ומכבי פ"ת נזכרת שגם לה מותר להתקיף. עומר גולן בעט כדור אדיר לעברו של טברטקו קאלה, אך הבעיטה החזקה לא מצאה את הרשת.

דקה 28 וקשר המארחת, לירן כהן, ניסה למצוא בכדור גאוני את עומר דמארי, אבל מי אם לא שמעון גרשון המנוסה הצליח לקרוא את המהלך ולחסל את הניסיון המסוכן.

2 דקות עברו ואקס מכבי ת"א, לירן כהן, בפעולה מצוינת נוספת. הקשר עבר בקלילות את הגנת האלופה והרים כדור טוב לעבר הרחבה, אך אף אחד מחבריו לא הגיע בכדי לדחוק את הכדור פנימה.

דקה 34 ובית"ר בהתקפה מסוכנת. מילובאן מירוסביץ' החזיר לטוטו תמוז טובה ומצא אותו במסירה מצוינת, אך החלוץ הצעיר לא מיהר ואיפשר לאיסמעיל עמר לחטוף את הכדור. 
 
במשך דקות ארוכות המשחק נרגע והקהל הבית"רי ניצל את השעמום בכדי לתקוף את יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, בעזרת קריאות גנאי מכוערות. 

4 דקות לסיום המחצית ועמית בן שושן בפעולה אישית נהדרת סידר לקבוצתו כדור קרן. לאחר בלבול בהגנת פ"ת, מילובן מירוסביץ' זכה מההפקר והתשלט על הכדור, אך 5 מטרים מהשער הקשר שיחרר בעיטה חזקה למשקוף.

דקה 43 ובית"ר ממשיכה להחמיץ. הרמה נוספת מכדור הקרן, הגיעה לראשו של צ'ליאני אחר, כריסטיאן אלבארז, אך המגן נגח חלש והחוצה.  

דקה עברה ובית"ר זוכה בכדור חופשי. מילובן מירוסביץ' בבעיטה יומרנית ממרחק רב, הצליח לעבור את החומה אך לא את אוהד כהן שהדף את הכדור בקלילות. 

עד סיום המחצית בית"ר המשיכה לתקוף, אך פ"ת הצליחה לרדת להפסקה בפיגור מינימאלי. 1:0 לבית"ר במחצית

מחצית שנייה: פ"ת לא מוותרת

המחצית השנייה נפתחה ללא שינויים מצד שתי הקבוצות. 4 דקות חלפו משריקת הפתיחה ומכבי פ"ת זוכה בכדור עונשין מ-11 מטרים. עומר גולן הפנטסטי בהחלט הצליח להרשים את מאמן לוקרן שהגיע לצפות בו, פרץ לרחבה ותומר בן יוסף בעבירה טיפשית הכשיל באופן ברור את החלוץ ונתן מתנה גדולה למארחת. לירן כהן לקח אחריות ובעט כדור חלש למרכז השער, אך טברטקו קאלה לא הצליח לגעת. 1:1  

דקה 53 ובית"ר מנסה להחזיר לזכותה את היתרון. ברוכיאן הרים כדור קרן לעבר רחבת המארחים, אך הגנת פ"ת לא התקשתה להרחיק.

2 דקות חלפו וצמד העומר כמעט ומשלימים מהפך מדהים. עומר דמארי הכניס כדור מצוין לגולן, אך החלוץ בעט חלש ישר לגופו של טברטקו קאלה.

דקה 61 ובית"ר בהלם. תומר בן יוסף הוסיף חטא על פשע ואיבד את הכדור על סף הרחבה, עומר גולן במשחק אדיר ניסה לנצל את הטעות, אך מספר שחקני בית"ר הצליחו לגבור על החלוץ ולחסל את המהלך. 

2 דקות עברו ויצחק שום בחילוף כפול. כובש השער, טוטו תמוז יוצא, ורומולו הברזילאי נכנס. 

דקה 67 ועומר גולן כבר החל לחגוג. החלוץ קיבל כדור נפלא לתוך רחבת האלופה, ושלח בקלילות את הכדור פנימה. מהפך מדהים?, לא אם זה תלוי בקוון שביטל את השער והשאיר את עופר פביאן מתוסכל.

5 דקות חלפו ומכבי פ"ת מפספסת הזדמנות אדירה לעלות ליתרון. אחד מהמצטיינים הגדולים הערב, לירן כהן, הכניס כדור מצוין לאוהד קדוסי שנכנס כמחליף, אך החלוץ בעט למרכז השער ואיפשר לקאלה להדוף בקלילות.

לאחר רגיעה בקצב המשחק, אוהד קדוסי בדקה ה-82 היה חייב לכבוש. קובי גנון הרים כדור מדוד לראשו של אקס בני סכנין, והחלוץ בנגיחה אומללה השאיר את התוצאה מאוזנת.

3 דקות עברו וגם רומולו הפנטסטי לא מצליח להושיע. הברזילאי התייצב על סף רחבת המארחת, אך הסתבך עם הכדור ובזבז הזדמנות קריטית להחזיר את היתרון לזכות האלופה.

דקה 86 והפעם אבירם ברוכיאן הצעיר מנסה להציל את המולדת. הקשר הניף את רגל ימין ושלח בעיטה חלשה ממרחק רב, ואוהד כהן לא התקשה ללקט את הכדור.  

דקה 91 ובית"ר זוכה בכדור קרן מסוכן. מיכאל זנדברג התרומם טוב ונגח טוב, אך הכדור פספס בסנטימטרים את הקורה. 

עד הסיום שתי הקבוצות לא הצליחו להגיע למצב ממשי. 1:1 בסיום

מכבי פ"ת: אוהד כהן, איסמעיל עמר {מוראד מגמאדוב 60'}, קובי גנון, ניצן דמארי, נאור פסר, בלסינג קאקו, חבייר דירסאו, לירן כהן; ננאד סאביץ' {סולי צמח 44'}, עומר גולן, עומר דמארי {אוהד קדוסי 58'}.


בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה, כריסטיאן אלבארז, דוד אמסלם, שמעון גרשון, תומר בן-יוסף {אריק בנאדו 66'}, דרק בואטנג, גל אלברמן, מילובאן מירוסביץ' {חן עזריאל 76'}, אבירם ברוכיאן, טוטו תמוז {רומולו 63'}, עמית בן שושן {מיכאל זנדברג 63'}.

במשחק נוסף מרבע גמר גביע הטוטו הערב, בני סכנין גברה באצטדיונה הביתי על סגנית אלופת המדינה, מכבי נתניה, בתוצאה 0:2. גבע ברקאי {14'} ואיקפוטו קינגס {47'} כבשו לזכות העולה החדשה.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק