אירופה נלחמת באלימות

האיחוד האירופי ואופ"א התכנסו הערב לישיבה מיוחדת, בה הוחלט על שורה של צעדים שינקטו למניעת האלימות במגרשי הכדורגל באירופה, זאת בעקבות הריגתו של אוהד לאציו לפני כשבועיים

יום חמישי 29 נובמבר 2007
אבי יופה

אירופה מתאחדת נגד האלימות- האיחוד האירופי ואופ"א החליטו להדק את הקשר ולהגביר את שיתוף הפעולה בין הארגונים, במטרה לשים קץ לאלימות במגרשי הכדורגל, זאת לאור מקרי האלימות הרבים מהשבועות האחרונים, כשהשיא היה מותו של אוהד לאציו, גבריאלה סאנדרי. כך מפרסמות הערב סוכניות הידיעות.

כמה מהמשפטנים הבכירים באיחוד, הצטרפו לישיבה מיוחדת יחד עם אנשי משטרה ומומחי ספורט מרחבי היבשת והביעו תמיכה בקריאה של אופ"א להדק את הפיקוח במטרה למגר את האלימות. "אנחנו חייבים לשתף פעולה ולשחק משחק קבוצתי אם ברצוננו לדכא את האלימות ולהוציא את הגזענות מעולם הספורט", אמר הערב פרנקו פרטיני, קומישינר האיחוד האירופי לענייני משפט ופנים.

פרטיני, יחד עם שר הפנים הפורטוגלי הציגו בפני באי הישיבה תוכניות עליהן כבר עובדים אנשי האיחוד, לקביעת תקנים אירופיים אחידים לבטיחות במשחקי כדורגל. התקנים יכללו איסור כניסת חוליגנים מוכרים שיוצבו ברשימות שחורות למדינות ברחבי אירופה, הצבת כוח שיטור של האיחוד שיפעל באצטדיונים, מימון לאימון כוח שיטור ופנייה לאוהדים עצמם להימנע מאלימות כל שהיא. 

"לאופ"א אין את הכוח לקבוע רשימה של חוליגנים שלא יורשו להיכנס לאצטדיונים באירופה", הצהיר נשיא אופ"א, מישל פלאטיני, "ובטח שאין לה את הסמכות לעצור אנשים ולשלוח אותם לתקופות מאסר. הסמכות הזו נמצאת בידי הרשויות הציבוריות, להן יש את האחריות".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק