2

מהפך שווה רבע גמר

גביע המדינה: הפועל קרית שמונה̠נקלעה לפיגור מוקדם, אך הצליחה לגלות נחישות ואופי לבצע מהפך 1:2 מול עירוני קרית אתא. חסארמה וצרפתי כבשו לק"ש, שבתאי לאורחת

יום רביעי 12 מרץ 2008
אשר גולדברג

העונה החלומית של הפועל קרית שמונה נמשכת. חניכיו של רן בן שמעון, גילו המון אופי ומוטיבציה בשמינית הגמר והצליחו להפוך פיגור לניצחון 1:2 מול עירוני קרית אתא.

לפני תחילת המשחק אמר רן בן שמעון, כי הפחד הגדול שלו זה השאננות של שחקניו מול קבוצה מהליגה הארצית. אמר וצדק, קרית שמונה ספגה שער כבר בדקה ה-17 (שבתאי), שמעט הירהר את הביטחון של השחקנים. 

אבל בעונה הנוכחית, קרית שמונה גילתה המון אופי והצליחה לחזור למשחק עוד במחצית ובזכות חߡארמה וצרפתי זכתה המארחת במהפך, שהוליך לניצחון וכרטיס נדיר להגרלת רבע הגמר.

מילים טובות גם לצד המפסיד: עירוני קרית אתא הצליחה להפתיע בפתיחה את המארחת, אבל בסופו של דבר בגלל חוסר ניסיון משווע במעמדים כגון אלו, הפסידה את היתרון המוקדם ונקלעה לפיגור, שנשמר עד הסיום. כעת נותרו לקרית אתא המאבקים בליגה הארצית ולנסות לזכות בכרטיס העלייה.

מחצית ראשונה: קרית שמונה פיגרו וחזרו להוליך

כנראה ששחקני המארחת קצת הרגישו ביטחון מופרז מהפתיחה, אז הם נענשו מהר. בדקה ה-17Ƞקרית אתא לא הרגישה רגשי נחיתות וכבר מהפתיחה עלתה ליתרון. יוחאי שבתאי, השתלט על כדור מצויין ברחבה ובעט בצורה מהממת פנימה - 0:1 מפתיע לקרית אתא. 

היתרון המפתיע של האורחת לא החזיק יותר מדי: בדקה ה-31 של המשۗק, בעיטה חופשית מצויינת של צרפתי לעבר סאלח חסארמה, והקשר של קרית שמונה בעט מצויין מחוץ לרחבה פנימה - 1:1 בדרבי הצפוני. 

ההלם הראשוני של קרית שמונה נעלם. בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה, הצליחו חניכיו של בן שמעון לבצע מהפך. גיא צרפתי, שבישל את שער השוויון, הצליח לכבוש בפנדל שנשרק עבור קבוצתו, לאחר נגיעת יד של קובי דנינו - 1:2 מהפך לקרית שמונה. 

מחצית שנייה: היתרון של קרית שמונה נשמר

בתחילת המחצית השנייה ערכה קרית שמונה חילוף כפול, כאשר גם שי דאהן וגם איתי סלע עלו למערכה. 

עד סיום המשחק נשמר היתרון הזניח של קרית שמונה, שלא רק מעניק ניצחון אלא במהותו כרטיס לרבע גמר גביע המדינה. עוד היסטוריה קטנה לקבוצה הצפוניߪ ולרן בן שמעון מאמנה.

קרית שמונה:
דני עמוס; מאור פרץ (נסימבה מוקאנו, 70), יניב לביא, סאלח חסארמה, ברק בכר; צ'ירסאווה, עמנואל אמנגואה, צרפתי, פטר אופריקוואי; ויאם עמאשה (יוסי דורה, 75), ۙובל אבידור (יילו בלו, 75).

קרית אתא: שלומי איטח; מוטי כלטוב, קובי דנינו, מאור סיסו, שרון לוי; יובל שבתאי, איהב מאנה (איתי סלע, 52), אורן פלאש, היירו פולצ'יסקו (שי דהאן, 52); אלעד חיג'אר (אלעדĠצחקו, 80), רן רול.

תגובות

טלספורט בפייסבוק