ארהב בדרך לתואר

יום המשחקים הראשון בגמר גביע דיוויס התחיל עם טיול קליל של רודיק.לבלייק כבר היה הרבה יותר קשה מול יוז'ני בסופו של יום המשחקים הראשון ארה"ב מובילה בבטחה 0:2 מול רוסיה.

שבת 01 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT
מה שהתחיל כטיול קליל של האמריקנים הסתיים במותחן מורט עצבים  בכיכובם של מיכאל יוז'ני וג'יימס בלייק .בסיום יום המשחקים הראשון של גמר גביע דיוויס ארה"ב מובילה 0:2 בדרך לניצחון.

המשחק הראשון הפגיש בין אנדי רודיק (6) המצויין לבין דימטרי טורסנוב ( 34) .האמריקני  ניצח בקלילות בשלוש מערכות 6:4 ,6:4, 6:2 ללא מענה של הרוסי שנדמה כי לא התאושש מהבדלי השעות בין ארה"ב לאירופה ופשוט לא הופיע למשחק.

האמריקני המדורג שישי  בעולם עלה למגרש נחוש למן פתיחת המשחק ועליונותו ניכרה לאורך כל שלביו . רודיק סיים את המשחק עם 25 אסים ושמר על הגשותיו לאורך כל המשחק. מול סטטיסטיקה שכזו לא היה לרוסי סיכוי ממשי לצאת מנצח מהמשחק הזה. הניצחון במפגש הראשון העניק רוח גבית חשובה לאמריקנים והעלה אותם לתוצאה של 1:0 בסך בכללי במפגש הטעון בין ארה"ב לרוסיה במסגרת גביע דיוויס.

המשחק השני הפגיש בין  ג'יימס בלייק  (13) האמריקני מול מיכאל יוז'ני (19) הרוסי .האמריקני פתח מצויין וניצח בקלילות במערכה הראשונה 6:3 בעזרת עידוד מהקהל המקומי. מה שהיה אמור להיות המשך של ההגמוניה האמריקנית התברר כמותחן מורט עצבים בין בלייק ליוז'ני הרוסי שפשוט לא היה מוכן לוותר על המשחק .לאמריקני נדרשו שני שוברי שוויון על מנת לנצח את המשחק שהסתיים בניצחון של  3:1 במערכות : 6:3 ,7:6 ,6:7 ,7:6 והביא את בלייק לפלוט אנחת רווחה בסיומו .

לאורך כל המשחק הפגין בלייק עוצמת חבטה אדירה והרוסי לעומתו הוכיח שטמון בו פוטנציאל רב בחבטות ההחזרה המצויינות שלו  .הכישרון הטמון בשני השחקנים הללו הוליד לא מעט מהלכי טניס נאים לעין ומשחק שקול ומותח.

כעת ,כל שנותר לאמריקנים הוא לנצח במשחק הזוגות שיפגיש בין הצמד הטוב בעולם בטניס זוגות ,התאומים  בראיין, לבין שני שחקנים שאותם יבחר הקפטן הרוסי. 
כאמור, אם הרוסים יפסידו,האמריקנים יזכו בגביע לראשונה מאז 1995 .

צילומים: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק