ארה''ב זכתה בגביע דיוויס

האחים בראיין גברו במשחק הזוגות 2:6 4:6,6:7 את הצמד הרוסי איגור אנדייב וניקולאי דבידנקו בכדי להשלים ניצחון 0:3 חלק להניף את הגביע לראשונה לאחר 12 שנה

יום ראשון 02 דצמבר 2007
רועי רובינשטיין

לאחר 12 שנים של המתנה לחובבי הטניס בארה"ב יש סיבה טובה לחגיגה לאומית הלילה, זאת לאחר שארה"ב זכתה בגביע דיוויס לאחר ניצחון 0:3 במפגש הגמר שלה מול רוסיה שנערך באינדיאנאפוליס. 

לאחר הניצחונות של אנדי רודיק וג'יימס בלייק אמש שהעלו את המארחים ליתרון 0:2 עלו על המשטח הלילה הצמד המוביל בעולם טניס הזוגות האחים מייק ובוב בראיין וגברו על הזוג הרוסי שהורכב מאיגור אנדייב וניקולאי דבידנקו, 6:7, 4:6, 2:6 בכדי להעניק לאמריקנים את הזכייה ה-32 שלהם בגביע. 

המערכה הראשונה הערב הייתה גם הצמודה ביותר כשכל זוג שומר על חבטות ההגשה שלו ורק שובר שיוויון הביא לניצחון של האמריקנים לאחר שגיאה כפולה של דבידנקו בנקודה המכרעת. המערכה שנייה הייתה המשך למזל הרע של הרוסים כשהאחים בראיין שברו לראשונה במשחק כבר במשחקון הראשון ומשם דהרו ליתרון 3:5 לפני שהצמד הרוסי צימק ל-4:5 אך לא הצליח למנוע מהמקומיים לעלות ל-0:2. 

הצמד הרוסי עוד הצליח לנצח במשחקון הראשון של המערכה השלישית, אך משם הפסיד שלושה משחקונים ברציפות לפני שצימק ל-2:3. אך זה היה כבר מאוחר מידי, האחים בראיין שמרו על ההגשה הבאה, שברו בהגשה שלאחריה וניגשו להגיש עבור המשחק והתואר. הם לא פספסו את ההזדמנות, ניצחו במערכה וקבעו כי שני המשחקים שיערכו מחר יהיו רק לפרוטוקול, ארה"ב חוגגת עוד גביע.


צילומים: רויטרס

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק