היינו בהלם בעקבות ההרס

מגן מכבי תל אביב יובל שפונגין המום מהתנהגות האוהדים הצהובים שניפצו את שמשות הרכבים של שחקני הקבוצה לאחר ההפסד מול בני סכנין. הקבוצה תגיש תלונה למשטרה

יום שני 03 דצמבר 2007
אשר גולדברג

מכבי תל אביב מתכוונת להגיש תלונה במשטרה נגד אוהדי הקבוצה שניפצו את שמשות הרכבים של יובל שפונגין, שירן ייני, אורי שיטרית ויוסי שבחון לאחר משחק ההפסד לסכנין. 

ההשתוללות החלה לאחר שהקבוצה שבה לקריית שלום לאחר ההפסד 3:2 לבני סכנין. האוהדים החלו לקלל את השחקנים, איימו לפגוע בהם וניפצו את שמשות הרכבים שנלקחו הבוקר (שני) לתיקון.

מכבי תל אביב אסרה על הצלמים שגדשו את המקום לצלם את המכוניות עם השמשות המנופצות.
 
המגן הימני, יובל שפונגין אמר ל telesport: "היינו בהלם. לא ציפינו להתנהגות כזו. ראינו מתוך האוטובוס את הקהל הזועם ולא האמנו שאפשר להתנהג כך. הפעם זה רק נזק לשמשות הרכבים מי יודע מה יהיה בפעם הבאה". 

תוך כדי ניפוץ השמשות השמיעו המתפרעים מילות גנאי ואיימו שאם היכולת החלשה של מכבי תחזור על עצמה במשחקים הבאים התגובה תהייה חריפה הרבה יותר.  

 לוני זועם  

מכבי תל אביב פרסמה הודעות: "בהמשך לאירועי הלילה בקריית שלום, עם ואחרי הגעת אוטובוס השחקנים למתקן האימונים נופצו שמשות רכבי השחקנים והאוטובוס נרגם באבנים תוך כדי כניסתו למתחם. כמו כן הובערו צמיגים, בדי יוטה ופחי אשפה .

מועדון הכדורגל מכבי ת"א מביע שאט נפש וזעזוע מהתנהגות ברברית של חוליגנים, אין ספק שמדובר בקומץ של פושעים.

מועדון הכדורגל של מכבי ת"א קורא בזאת למשטרת ישראל, לה הוגשה תלונה רשמית בגין הנזקים, להשקיע את כל המשאבים הנדרשים בכדי לאתר את אותם פושעים ולהעמיד אותם לדין בשיפוט מהיר. מכבי ת"א תעשה כל שביכולתה לתבוע את אותם עבריינים במסגרת בתי הדין האזרחיים" .

לוני הרציקוביץ, נשיא המועדון, אמר הבוקר לאתר הרשמי בנושא: " אני מרים שוב את אותו זרקור אזהרה, אותו הרמתי כ"כ הרבה פעמים בעבר, בקריאה לכנסת ישראל להעביר לאלתר חקיקה מרתיעה שתכלול עונשי מינימום.

אני קורא לממשלה וגורמי האכיפה, הרואים את העבירות הללו שמוגדרות כעבירות ספורט וממש אינן כאלה, להתייחס לאנשים אלה ברמה הרצינית משום שהאירוע שהיה אתמול וקודמים לו עשוי להסתיים בפציעות או לפעמים גם גרוע מכך.

אוזלת היד והקלות שבה יוצאים אותם פושעים מבתי המשפט הם לצערי הזרז שמניע את אותם חוליגנים לבצע את פשעיהם, לשבור את הכללים והחוקים וכולנו עומדים מנגד מגלגלים עיניים ומביטים מעלה.

אני קורא לאלפי אוהדי מכבי ת"א שרוצים בטובתה של הקבוצה ויציאתה מהמשבר, לתמוך, לחבק ולעודד היות וזו הדרך היחידה לשיפור המצב והחזרת הקבוצה לתלם ומקומה הראוי בליגת העל".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק