2

משמידי האימפריה

וואליד באדיר, אדורם קייסי, מיכאל זנדברג, יוסי שיבחון וטוטו תמוז הם רק חלק קטן מהשמות שגדלו בהפועל פ"ת ונמכרו לכל המרבה במחיר. איך הפכה האימפריה ממלאבס לתחנת מעבר לשחקנים?

יום שני 17 מרץ 2008
עדי בילגורי

 הפועל פ"ת נאבקת העונה בצמרת הליגה הלאומית ומנסה לחזור לליגת העל, אחרי שנשרה ממנה בבושת פנים בעונה שעברה. 

אולם כדי להבין איך הידרדרה האמפריה מפ"ת למצב שבו היא מתנדנדת בין הלאומית לליגת העל, צריך רק להבין, איך הפכה הקבוצה הזו לתחנת מעבר, בה שחקנים צומחים ונמכרים מיד לאחר עונת הפריצה שלהם.
 
וואליד באדיר, אופיר קופל, אלון חזן, אדורם קייסי, יוסי רוזן, מנור חסן, מיכאל זנדברג, קלמי סבן, אבי יחיאל, שלומי ېרבייטמן, זאב חיימוביץ', יוסי שבחון, טוטו תמוז, אחמד קאסום, עמרי קנדה- לקט מצומצם של שחקנים שגדלו בהפועל פ"ת או היו כאן תקופה מסוימת, ואנשים רעים להפועל דאגו למכור אותם מהר מהר- שחס וחלילה לא נחזור להיות אימפריה.

רצוי למנות גם כמה זרים איכותייߝ שנחתו כאן, כמו איליה יברויאן, טומיסלב ארצג, סילבייה צ'אבלינה שמיהרו להטיס אותם בחזרה הביתה (או לקבוצה אחרת כאן בארץ, חיסכון בהוצאות אז למה לא?) ברגע שגילו שהוא במקרה עלול לעזור להפועל פ"ת וחלילה להיות חלק מקבוצה מצליחה.

הפועל פ"ת הפכה ל۔יות פס הייצור של הליגה, היום אסור לשמוח או לפתח תקוות כששחקן צעיר מראה ניצוצות של כדורגלן, כי סביר להניח שבמצב כזה כמו זיקית צבע החולצה שלו ישתנה וכיסם של כמה אנשים יטפח קצת.

החלפת מאמנים כל שנה או אפילו בתדירות גבוהה יותר, מנופים ממהרים לקום על מߠת להשמיד את האורווה ומגרשי הנוער כשאין תחליף באופק, הבוגרים ונוער בליגה נמוכה, יחס מזלזל לשחקנים צעירים מצד הנהלת הקבוצה, מכירת שחקנים בלי הבאת תחליף, פגיעה בסמל, המסורת והעבר.

האם כל זה עדיין לא מספיק על מנת להבין מי הורס את האימפריה הבלתי מעורער۪ של שנות ה-50 וה-60? אז אנחנו ממשיכים: מכירת סמלים בסכומים משמעותיים (וחלק גם מגוחכים), זכייה בגביע הטוטו והכנסות נוספות אך טרם נבנה סגל רחב להפועל פ"ת, מליון דולר שאבדו לא מזמן...ואיפה הכסף שאמור היה לחזק את הקבוצה?

היום הפועל פ"ת נמצאתĠבליגה הלאומית, מורכבת משחקנים בינוניים במקרה הטוב ומגוכחים במקרה הפחות טוב, כמעט ללא אפשרות להזדהות עם הנפשות הפועלות (מלבד בודדים), קבוצה עם סגל קצר המסתמכת על שחקן התקפה אחד שבהיעדרו אף אחד לא יודע איך מבקיעים גול.

המשמידים אף יודעים כיצד להשתיקȠאת האוהדים הזועמים. לדוגמא: בעונת 2004-2005 קיבלנו רכש שחקנים נאה שכולל בין השאר את שלומי ארבייטמן, עומר בוקסנבוים, זאב חיימוביץ', איליה יברויאן, קלמי סבן, אדורם קייסי, אייל שן שהיו מחוזקים בשחקנים טובים משלנו כמו: יוסי שבחון, אבי יחיאל, ארז אליאב, מנור חۡן ואפילו את המאמן דרור קשטן. האם זה מקרי שעונה לאחר מכן, איש מהמוזכרים כאן לא המשיך בהפועל פ"ת?

משמידי האימפריה חששו מכיוון שראו קבוצה חזקה מדי אשר עלולה להצליח ופרקו את כל העסק במהרה. נותרנו קבוצה עם עבר מפואר, זכרונות מתוקים, הווה מאפוߨ ועתיד מעורפל. משמידי האימפריה הפכו את אהבת חיינו לעסק רווחי (בשבילם). 

תגובות

טלספורט בפייסבוק