שער הדולר התייצב

ליגת העל: שלוש פעמים הספיקה מכבי נתניה לנצח את מכבי חיפה העונה, הפעם במסגרת משחק ההשלמה, השכילו הירוקים לעצור את השטף בזכות צמד של פאנטני. סקאוטים של ברוז' עקבו אחר שכטר

יום ראשון 16 מרץ 2008
אשר גולדברג

הבלאגן בליגת העל, מזכיר במקצת את הבלאגן בבורסות העולמיות. מכבי נתניה הצליחה להעצר בבית בפעם הרביעית העונה בזכות צמד של פאנטני, שהניב למכבי חיפה ניצחון חוץ חשוב, בהמשך המאבק על המקום השני בליגת העל.

איך ניתן להסביר את ההפסד של מכבי נתניה? קשה מאוד. המארחת הייתה נחושה במשך כל המחצית הראשונה, והייתה ראוייה לשער או שניים.

נתניה לא נפלה במהומה ממכבי חיפה, והשחקנים של ראובן עטר פשוט החמיצו והחמיצו. הסיבה היחידה שאולי ניתן לתרץ, זהו הۧהל הדל שלא מילא את היציעים במשחק החשוב ומעט החוסר מוטיבציה שנחלה אצל השחקנים.

בנוגע לאיתי שכטר, לא ראינו יותר מדי. החלוץ הנתנייתי מבוקש באירופה: היום ביציעי הקופסא היה ניתן לראות סקאוטים של ברוז' הבלגית שעקבו אחר החלוץ. שכטר עצמו יכול להשתחרר מהארۥ רק בעוד כשבעה חודשים, בתום שירותו הצבאי.

שאפו לחיפה. סוף סוף במכבי חיפה רואים ניצחון עם מעט מזל. השער הראשון היה בנבדל 100 אחוז, מה שלא הוריד מהניצחון, כיוון שבתוספת הזמן פאנטני דאג לאזן בין השערים. 

חלום המקום השלישי ואולי אף ߔשני חזר לתמונה: מכבי חיפה צימצמה כעת את ההפרש מיריבתה הערב בסך הכל לשלוש נקודות בלבד. השקט התעשייתי שמורגש אצל הירוקים מאז הודעת רוני לוי על עזיבתו, מוסיף כנראה בצעד אירוני לניצחונות. קצת נחת יענק'לה.

מחצית ראשונה: נתניה שולטת, אבל הרשת לא רועדת

המשחק החל בגישושים מצד שני כיווני המגרש. בדקה ה-7 נתניה יצרה את המצב הראשון. יחיאל צגאי הטעה את רנה לימה מחוץ לרחבה, ושלח כדור שטוח לדוידוביץ', שכמעט והשמיט. 

נתניה המשיכה בלחץ: בדקה ה-16 התקפה נוספת מאגףĠשמאל, שבו שולט בן דיין. הקשר/מגן השמאלי שלח כדור מצויין לתוך הרחבה, וטאזמטה שלח כדור אדיר לחיבורים, אבל דוידוביץ' שוב היה במקום. 

מרכז השדה של חיפה נותר אנמי, אז המארחת ניצלה זאת בדקה ה-24 שכטר פרץ במרכז המגרש, ושלח כדור מצויין לקיויו. הӗלוץ האפריקאי ניסה להקפיץ מעל דוידוביץ', ששוב היה במקום. 

10 דקות למחצית, המזל שוב האיר פנים לירוקים: בעיטה אדירה של קיויו נעצרה שוב על ידי דוידוביץ', ונשלחה לקרן. במהלך הבא, בן דיין נגח מצויין, כדור שננעץ במשקוף ועל הריבאונד עט שכטר, שבעߘ קרוב לקורה. חיפה ניצלת שוב בנס. 

משום מקום, מכבי חיפה כמעט ועלתה ליתרון. יניב קטן יצא למתפרת ושלח את פאנטיני, שהסתדר עם סטרול וקלמי סבן והחלוץ הדרום אפריקאי שלח כדור לגופו של שטראובר, והכדור יצא לקרן. 

מחצית שנߙיה: הפעם שער חוקי למהדרין של פאנטיני

חיפה פתחה היטב את המחצית השנייה, עם בעיטה של פאנטיני שהייתה קרובה לקורה. בדקה ה-52 הזדמנות מצויינת לבן דיין בתוך הרחבה, הקשר השמאלי שלח פצצה למרכז השער, אבל דוידוביץ' הדף ללא קושי. 
למרות היתרון של נתניה, ההפך קרה בקופסא: חטיפת כדור ב מרכז השדה, יניב קטן פרץ ומצא את מסיללה, שעלה שוב להתקפה. המגן השמאלי שלח כדור בנבדל לפאנטני, שניצל זאת וכבש - 0:1 לא מוצדק למכבי חיפה. 

מספר דקות לېחר מכן, כמעט וחיפה עולה לשער נוסף. בירם כיאל, המצטיין בשורות חיפה, שלח פצצה מ-30 מטר ישירות לשער, אבל שטראובר הדף מעל המשקוף לקרן. בדקה ה-63, החלטה שערוריתית של הקוון, שהרים דגל לנבדל של בירם כיאל, שכבש שער חוקי למהדרין. 

ההגנה של נתניה ۠עלמה לקראת הסיום. כדור עומק נמסר ישירות לפאנטני, שהשאיר מאחוריו את מרין, הסתובב ושלח כדור בין הרגליים של שטראובר - עכשיו שער חוקי 0:2 לחיפה.

מכבי נתניה: לירן שטראוברȻ קלמי סבן, אבי סטרול, לואיס מרין, דדי בן דיין; אלמוג כהן, דלה ימפולסקי (שניר גואטה, 85), יחיאל צגאי (אמיר טגה, 71); איתי שכטר, פרנסיס קיויו, טאזמאטה (אוקוצ'ה, 70). 

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ'; אלון חרזי, דייגו קרוסה, שי מימון, פיטר מסיללה; בירם כיאל, רנה לימה (ג'ובאני רוסו, 77), עמרי אפק, רנאטו (ליאור רפאלוב, 73); יניב קטן (אושרי גיטה, 87), פאנטני.

תגובות

טלספורט בפייסבוק