ניצחונות לרמלה ובנות השרון

ליגת העל נשים: בנות השרון השיגו ניצחון תשיעי ברציפות עם 67:83 על מכבי רמת חן, אליצור רמלה הציגה יכולת טובה בניצחון על בני יהודה ושתיהן מוכנות לקרב ביניהן. ניצחונות גם לאשדוד ולהפועל ת"א

יום שני 03 דצמבר 2007
רועי רובינשטיין
בעוד שבוע, יפגשו שתי המוליכות של ליגת העל בכדורסל נשים, בנות השרון ואליצור רמלה למשחק במסגרת המחזור העשירי. שבוע מאוחר יותר הם יפגשו עוד פעמיים רצופות במסגרת משחקי רבע גמר גביע המדינה, הערב שתיהן הוכיחו כי הן מוכנות למפגשים הללו. האלופה נעזרה במשחק מצוין של שי דורון בכדי לגבור על בני יהודה, 77:93, בעוד בנות השרון השלימו פתיחת עונה של 0:9 עם ניצחון ביתי 67:83 על מכבי רמת חן. אליצור חולון התקשתה בבית ללא צמד הזרות שלה והפסידה 80:61 למכבי אשדוד בעוד הפועל ת"א אספה ניצחון שני העונה, 67:74 על מכבי תל - כביר.

בנות השרון - מכבי רמת חן 67:83
מיסטי וויליאמס שבדרך כלל מספקת את מירב הנקודות עבור הקבוצה של שיקי פלח נכנסה לבעיית עבירות מוקדמת ברבע הראשון, ירדה אל הספסל וכששבה למשחק לא הצליחה ממש להיכנס לקצב שלו. הגדולה של הקבוצה של פלח הייתה שגם עם תרומה מזערית שלה הערב (7 נק') היא הצליחה לנצח בזכות משחק טוב ש טנישה רייט עם 23 נק' ואורנית שוורץ שסיימה עם 14 נק'. השתיים הוליכו את בנות השרון לריצת 4:12 בתחילת הרבע השלישי ובכך פתחו פער של 19 נקודות יתרון עבור המארחות שעד אז נגררו למשחק צמוד על ידי שחקניות רמת חן. 

אדווינה בראון (23 נק') ושירי שרון (13 נק') ניסו לשמור את רמת חן במשחק, אך ווארבה וחברותיה מהעבר השני לא נתנו להפרש עשרים הנקודות לרדת עד לסיום וחגגו ניצחון תשיעי. "מיסטי וויליאמס אולי לא השיגה את הנקודות שלה בהתקפה אבל עזרה בהגנה" אמר המאמן המנצח שיקי פלח, שהוסיף: " אני מנסה לא לשים לב למאזן שלנו כרגע". 

בני יהודה - אליצור רמלה 93:77
ייתכן וברמלה החלו להתחבר בדיוק בזמן, כך לפחות נראה מהמשחק הערב בבית דני מול בני יהודה של טל נתן. הזהובות היו בשליטה ברבע הראשון ואף התגברו על ההתעוררות של שי דורון ברבע השני בכדי לרדת למחצית ביתרון נקודה, 44:45. 

בחצי השני הבדלי הכוחות כבר נראו לעין, טנג'לה סמית' ושי דורון היו בלתי ניתנות לעצירה כאשר סמית' מסיימת את המשחק עם 27 נק' ודורון שכל כך הרבה זמן חיכו לה ברמלה נהנתה מערב נפלא עם 22 נק' משלה. לבני יהודה לא היו פתרונות למהלכים של רמלה שניצחה בקלילות. 

אליצור חולון - מכבי אשדוד 80:61
אפקט רמלה? שחקניות חולון שניצחו את אליצור רמלה במחזור הקודם כנראה לקו באפקט מכבי המוכר כל כך מכדורסל הגברים, הגיעו למשחק הבית מול אשדוד ונכנסו לפיגור גדול מידי במחצית הראשונה לאחר יום קליעות לא טוב שהוביל לפער של 15 נקודות (30:45) כבר במחצית. משם שחקניותיה של דליה בושינסקי דהרו אל עבר הניצחון.

הפועל ת"א - מכבי תל - כביר 67:74
האדומות של רועי אייזנברג השיגו ניצחון ליגה ראשון וחשוב מול היריבה העיקרית שלהן נגד הירידה. הם השיגו אותו בעיקר בזכות רבע שלישי טוב של השחקניות באדום שמחקו יתרון מוקדם של האורחות בדרך לניצחון.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק