2

אנחנו אחראים לשופטים

באיגוד השופטים נמצא מסמך מארגון השחקנים בו אישור כי האחריות על השופטים תהיה על ארגון השחקנים. שופט העבר, דאוד סוהיל שהתמוטט במהלך משחקן של מכבי חۙפה ובית"ר ירושלים עדיין במצב קשה

יום רביעי 19 מרץ 2008
אשר גולדברג

באיגוד השופטים טוענים כי בידיהם מסמךȠהמאשר כי האחריות על השופטים בטורניר הוותיקים היתה על ארגון השחקנים.

אתמול אירע אירוע קשה במהלך משחק הוותיקים שהתקיים בנשר בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים. בדקה ה-27, דאוד סוהיל, שופט המשחק, שרק לפתע לסיומו של המשחק ומיד ߐיבד את הכרתו וצנח אל כר הדשא.

מיד עם צניחתו לקרקע, צוות רפואי אשר נכח באיצטדיון העניק לו טיפול ראשוני, לאחריו חזר סוהיל להכרה מלאה, והופנה לקבלת טיפול בבית חולים. שחקניה של בית"ר ירושלים סירבו להמשיך במשחק, ולפיכך הוחלט ע"י ארגەן השחקנים שלא להמשיכו.

בידי איגוד השופטים נמצא  מסמך, שנשלח אליו לפני שבועיים מארגון השחקנים עוד לפני פתיחת הטורניר, שאומר כי "כל השחקנים בטורניר מבוטחים והשופטים גם הם באחריותנו".  למעשה, בכך,  מנקה איגוד ה۩ופטים עצמו מאחריות לבדיקות הרפואיות של השופטים. 

הלילה  עבר סוהיל צינתור בבית חולים רמב"ם בחיפה שם נמצאה חסימה באחד מעורקיו. סוהיל נמצא תחת השגחה צמודה ומצבו מוגדר כקשה אך יציב.

יו"ר ארגון השחקנים, אריה אלטר, Ӑמר לאחר האירוע: "הוא נושם בעצמו. אני מאמין שהוא ייצא מזה. הטיפול הראשוני המהיר עשה את העבודה. זה מאוד מלחיץ. אנו נאחל לו מכל הלב החלמה מהירה".

מלבד המקרה המצער, שוחקו גם משחקי כדורגל. בדרבי התל אביבי, מכבי גברה על הפועל בפנדלים, 1:3Ȯ הפועל פ"ת גברה על מכבי נתניה 1:2.

אף אחד לא לוקח אחריות

לאחר היוודע מצבו הקשה של שופט העבר, דאוד סוהיל, שנמצא בבית החולים, כעת מעבירים את האחריות למצבו בין האירגונים. 

ההתאחדות לכדורגל , טӢנה שאירגון השחקנים אמור היה לדאוג לבדיקות הרפואיות לפני האירוע. אולם באירגון השחקנים לא מסכימים לקביעה זו, וטענו כי הם לא אחראים על השופטים, כיוון שהם נשלחו על ידי ההתאחדות. 

והגורם השלישי, איגוד השופטים, גרס כי בגיל כזה מופלג, כמו של דאוד סוהיל, לא אמורים לשפוט בכלל. 

צילומים: שי וקנין, ספורטליין

תגובות

טלספורט בפייסבוק