הדליקו את ההיכל

חג החנוכה הגיע וכל הנרות של מכבי תל אביב דלקו בהיכל נוקיה מול אריס סלוניקי. פייזר שמר, קאמינגס קלע, באטיסטה מסר ובסוף מכבי הביסה את היוונים 70:85

יום חמישי 06 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT
מכבי תל אביב אירחה הערב את אריס סלוניקי למשחק במסגרת המחזור השביעי ביורוליג, כשבאוויר אווירת חג החנוכה. 

היוונים הגיעו למשחק עם אותו מאזן כמו למכבי תל אביב, ארבעה ניצחונות ושני הפסדים. מכבי פתחה עם ליאור אליהו, מרכוס פייזר, דיוויד בלות'נטאל, וואנטיגו קאמינגס, יותם הלפרין. 

כבר מהרבע הראשון נראה היה שזה הולך להיות הערב של מכבי תל אביב וששחקניה הבינו את חשיבות המשחק. היתרון של המארחת נבנה החל מהרבע השני ולא הוטל בספק לכל אורך 40 הדקות.

רבע ראשון: 

עם פתיחת המשחק נראה ששחקני ת"א הפנימו את חשיבות ההתמודדות לעתיד המקצועי של כמה מהם. משחק אגרסיבי מתחת לסל הריץ את מכבי ליתרון 0:8 אחרי שלוש דקות משחק, הרבה בזכות מרכוס פייזר שרשם ארבע נקודות. 
אריס לא נכנסה למשחק והחמיצה מצבי קליעה נוחים. מנגד מכבי לא הרפתה מהדוושה ויחד עם קאמינגס ואליהו שקלע מקרוב ברחה ליתרון 5:16, שלוש דקות לסיום הרבע. המומנטום היה עם ת"א עד לסוף הרבע, אותו סיימה ביתרון  14:23.

רבע שני:

פתיחת הרבע השני לא הייתה שונה מסיומו של הראשון. ניהול משחק נכון של ביינום ושארפ יחד עם קליעות מוצלחות של בלות'נטאל הריצו את מכבי עד ליתרון שיא של  17:34. היוונים לקחו פסק זמן במטרה לסדר את השורות, אבל על המגרש לא נראה שלקבוצה האורחת יש את הכלים לעצור הערב את ת"א.
מכבי עברה לאישית ושיתקה לחלוטין את מאסיי וקאסל, מי שאמורים להוביל את אריס. אחד מהאחראים למשחק ההגנה הטוב של הקבוצה הוא אסטבן באטיסטה, שהעלה את ת"א ליתרון 22:43, שתי דקות למחצית. עד לשריקה לסיום 20 הדקות הראשונות היה זה בעיקר ביינום, שהגדיל מעט את היתרון עד ל 30:50 עם סיום המחצית.

רבע שלישי:

מכבי פתחה את הרבע השלישי עם שורה של איבודי כדור ועבירה טכנית של פייזר, שהעבירה את המומנטום בשלוש הדקות הראשונות לאריס, שצימצמה מעט ל 39:54.
מאסיי ורייט המשיכו להריץ את אריס, שלא הייתה צריכה לעשות הרבה פרט לעמוד ולאסוף את הכדורים האבודים של מכבי עד לההפרש כבר ירד ל- 11 נקודותבלבד, 45:56, ארבע דקות לסיום הרבע. מכבי חיפשה לרווח את ההגנה של אריס וכשזה לא היה בנמצא היו אלה אסיסטים של באטיסטה ששמרו על מכבי במשחק עד סיום הרבע, שהסתיים ביתרון של מכבי 53:65.

רבע רביעי:

הרבע האחרון נפתח בקצב מעט איטי והתמקד בקליעות מבפנים. מוטולה קלע אצל היוונים ולמכבי היה את בלות'נטאל, ששמר על היתרון 57:68, שלוש דקות ברבע. בדקות שלאחר מכן, נראה שאלכס גארסיה הכניס את המושג הגנה למשחק של מכבי. הברזילאי, יחד עם יותם הלפרין, הובילו את ההגנה של מכבי ת"א ותרמו לעלייה המחודשת של ההפרש עד ל 59:76, ארבע דקות לסיום המשחק. מכאן ועד לשריקת הסיום, קאסל ומאסיי העלו את המאזן האישי שלהם, אבל שאר הזמן הוגדר בשפת הכדורסל כ"גארבג' טיים". הניצחון של מכבי לא הוטל בספק, כל שחקני מכבי נלחמו, ההתקפה פגעה ומכבי ניצחה 70:85.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק