לומדים מהגרמנים

משלחת של אוהדי ורדר ברמן נחתה בישראל ותערוך סדרת מפגשים עם אוהדי הכדורגל בישראל. המטרה: להעביר ידע בתחום המאבק באלימות במגרשים. יו"ר המשלחת הגרמנית: חיבור האוהדים למועדון יפחית האלימות

יום חמישי 06 דצמבר 2007
אשר גולדברג

לומדים מהגרמנים: משלחת של אוהדי ורדר ברמן מהבונדסליגה נחתה בישראל ותקיים בימים הקרובים שורה של מפגשים עם אוהדי הקבוצות השונות בישראל.

הביקור נועד להעביר לאוהדי הכדורגל בישראל את הידע שנצבר בגרמניה בתחום המאבק באלימות. על פי המודל הזה לאוהדים של כל קבוצת הכדורגל מצוותים פסיכולוגים ואנשי מקצוע המלווים אותם במהלך העונה כולה. הנחת היסוד של השיטה גורסת כי באוהדי כדורגל טמון פוטנציאל חברתי עצום שיש לנצלו. 

אגב, על פי המודל, מהלכי חקיקה שלאחרונה צברו תאוצה בישראל, נחשבים על פי המודל הגרמני כלא אפקטיביים ומהווים סוג של בריחה מהתמודדות אמיתית עם בעיית האלימות במגרשים. 

תומאס הפקה, מנהל פרויקט האוהדים של ברמן אמר עם נחיתתות בישראל: "העובדה ששחקנים עוברים ממועדון למועדון בחופשיות גורמת לעלייה בכוחם של ארגוני האולטראס. קבוצות האוהדים הפכו למעשה לקבוצות חברתיות שפועלות במנותק מהקבוצה ויש לטפל בהן. האלימות נובעת לרוב בשל ריחוק האוהדים מהמועדונים. אם נקרב את האוהדים למועדון האלימות תפחת".

יושב ראש ארגון אוהדי הכדורגל בישראל (היציע ) שי גולומב: "הממשלה בחרה בפיתרון הכי קל והוא חקיקה. צריך למצוא דרכים נוספות על מנת להיאבק באלימות בספורט". 

אגון היציע הוא זה שארגן את ביקור המשלחת הגרמנית בישראל.
   

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק