לא כל יום פורים

ליגת העל: כפר סבא חלמה להשאיר נקודה ביתית כמו ב۞שחק האחרון, אבל התפרקה מול האלופה בתוצאה 4:0. זיו, בואטנג,אלברמן וטל כבשו לבית"ר. כפ"ס בצרות בתחתית

שבת 22 מרץ 2008
אייל כהן

רק לפני מספר שבועות, הצליחה הפועל כפר סבא להשיג נקודה מהמפגש מול בית"ר ירושלים. מאז בית"ר חזרה לנצח,והצליחה שוב בתוצאה 0:4 מול הקבוצה מהשרון, שחסרה לא מעט שחקנים.

הניצחון ה-18 של בית"ר ירושלים הגיע הפעם בזכות מול כפ"ס. האלופה מפרקת כל דבר בדרכה לאליפות שנייה ברציפות. גם ללא מיכאל זנדברג ואריק בנאדו, שנעדרו מהמשחק, לאלופה יש מספיק חלופות להשגת היעד. כפר סבא הייתה יריב ראוי, עד השער השלישי.  מזל גדול בפנדל, מנע שӕני קיצוני במשחק. האלופה כעת עם 60 נקודות מלאות, ועוד מעט כפר סבא מגיעה לטדי. אוחנה תתעורר.

הבעיה בכפר סבא זהו לא הכישרון, אלא האופי. הקבוצה של אלי אוחנה, נראתה טוב גם לאחר שספגה שני שערים, ואף הספיקה לייצר פנדל ומצבים יוצאים מהכלל. ההחמצה של גונזאߜס בפנדל ושל אבי כנפו פעמיים, מנעו חזרה גנרלית של הבחורים מהשרון. כעת כפר סבא נמצאת עם 30 נק' ולא פחות מ-4 קבוצות נושבות בעורפה. .

מחצית ראשונה: אין הגנה בכפר סבא, אז בית"ר כבשה

המשחק נפתח בקצב טוב: עמית בן שושן,Ġהיטל בתוך רחבת כפר סבא, ושיחרר כדור טוב ברגל שמאל, שעלה מעט גבוה מעל המשקוף. 

כפר סבא נכנסה לעניינים, אך בעיטות חלשות של דה סילבה ויבואה לא דיגדגו את קאלה. מהצד השני, שמעון גרשון עבר שלושה מגינים, הגיע לתוך הרחבה ובעט ישירות לגופו של אוהד לויטה. את הריבאונד השיג טל, שבעט מרגל ימין מחוץ לשער. 

הלחץ של בית"ר המשיך והניב את השער המיחל: בדקה ה-13 טעות קשה בהגנת כפר סבא. אבי כנפו נגח מחוץ לרחבה, אוהד לויטה הזניח את שערו, ודרק בואטנג שלח Ӥצצה מהאויר לחיבורים - 0:1 לבית"ר. 

חמש דקות לפני תום המחצית, ההגנה של כפר סבא כבר נחלשה. יואב זיו הטעה את דה סילבה ללא בעיות, אבל שלח כדור שטוח לידיו של לויטה. 

כנראה שיואב זיו הריߗ שהוא אמור לכבוש במשחק, אז הוא המשיך לתקוף. בדקה ה-44 בעיטה חופשית של עידן טל, הוסתה על ידי דה סילבה החלש, והכדור הונח למגן הימני של בית"ר על מגש של כסף ומקרוב כבש את השני - 0:2 לבית"ר. 

מחצית שנייה: פנדל הוחמץ בכפ"ס, שהתפרקה לאחריו

הפתעה בפתיחת המחצית: הגבהה פשוטה של אורי אוזן לתוך הרחבה, יואב זיו קפץ על גונזאלס בתוך הרחבה, ושופט המשחק שרק לפנדל. בילי גונזאלס לקח גם את הפנדל, אבל בעט ברשלנות מעל השער. 

את הדקה ה-60, אלי אוחנה לא ישכח. שתי הזדמנויות יוצאות מהכלל של אבי כנפו הוחמצו. החלוץ הישראלי הגיע אחד על אחד מול קאלה ובעט החוצה, ובקרן לאחר מכן, כדור שהוסט על ידי קאלה נבעט מ-3 מטר מעל השער לשמיים. 

מכירים את הפתגם "לא כەבשים סופגים"? מתפרצת של בית"ר ירושלים בדקה ה-64, שהחלה אצל אבירם ברוכיאן, ששלח רוחב מצויין, זרקו הרחיק פעם אחת בצורה איומה, והכדור החוזר הגיע לגל אלברמן, שהצטרף לחגיגה - 0:3 לבית"ר.
<͢r/> כפר סבא התפרקה סופית: בדקה ה-86 גל אלברמן, כובש השער השלישי, המשיך לבשל. הקשר הבית"רי זיהה את עידן טל פנוי באגף שמאל. עידן טל לא התבלבל ועם כל הלב בעט שטוח פנימה - 0:4 אדיר לבית"ר.
<͢r/> הפועל כפ"ס: אוהד לויטה; דוגלאס דה-סילבה, אורי אוזן, לירון זרקו, אביחי ידין; יעוזה אבובקרי, מאור מליקסון, עידן שום (קובי מויאל, 50), אבי קנפו; סמואל יבואה, ביל גונזאלס (אבי אבינו, 53).

בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה; דוד אמסלם, שמעון גרשון, תומר בן יוסף, יואב זיו; דרק בואטנג, עידן טל, אבירם ברוכיאן (ג'וניור ויסה, 69), גל אלברמן; עמית בן שושן (חן עזריאל, 64),Ġרומולו (טוטו תמוז, 69).

תמונות: באדיבות בית"ר נט.

תגובות

טלספורט בפייסבוק