המופע של בלו

מכבי הרצליה אירחה למשחק מרתק ומלא שערים את קרית שמונה. המארחת שלטה ברוב שלבי המשחק וסעיד מקאסי הצליח לעלות אותה ליתרון {53'} אך ירו בלו שנכנס כמחליף בשלושער אדיר {86,63,60} קבע מהפך

שבת 08 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT

איזה משחק ענק התקיים הערב באצטדיון העירוני בהרצליה בו מכבי המקומית אירחה את העולה החדשה, קרית שמונה. פרדי דוד והמארחת לחצו לאורך כל המחצית הראשונה על שערו של שביט אלימלך, וגם הצליחו לתרגם את יתרון האיכות לשערים כשסעיד מקאסי החלוץ המצוין העלה אותה ליתרון {53'}, אך את אירועי המחצית השנייה גם גאון התסריטאים לא יכל להגות. 

דקה בלבד לאחר שערו הראשון, סעיד מקאסי כבר החל לחגוג צמד כשכבש שער חוקי למהדרין, אך הקוון בטעות קשה סימן לנבדל והשאיר את הרצליה ביתרון מינימאלי. ואת הקלישה הידועה "אם לא כובשים אז סופגים" הרצליה למדה היום בצורה הטובה ביותר. 

רן בן שמעון, ביסס את מועמדותו לתואר מאמן העונה כשהכניס את החלוץ הקונגולזי, ירו בלו בדקה ה-59. בתוך 4 דקות בלו גמל למאמנו כשקבע מהפך אדיר {63,60}, ובדקה ה-86 החלוץ נעץ את הסכין האחרונה עם שער נוסף בדרך לשלושער מדהים. 

בשבוע הבא הרצליה שתוכל לרדת בעקבות ההפסד הכואב למקום ה-10, תרצה להתאושש מהטראומה כשתצא למפגש עם סגנית האלופה, מכבי נתניה, וירו בלו שללא ספק קנה את מקומו בהרכב יפגוש עם קבוצתו את העולה הנוספת מליגת המשנה, בני סכנין ומאור בוזגלו, בתקווה להשיג ניצחון רביעי ברציפות.

מחצית ראשונה: הרצליה לוחצת, אך לא כובשת

המשחק נפתח בהצהרת כוונות דווקא מצד האורחת. מאמן קרית שמונה, רן בן שמעון, הבהיר כי קבוצתו מגיעה בכדי לזכות בכל שלושת הנקודות כשפתח בחוד עם וויהאם עמסה, וכובש שער הניצחון על הפועל ת"א בשבוע שעבר, יובל אבידור המצוין.

3 דקות חלפו משריקת הפתיחה והרצליה מפספסת הזדמנות אדירה לעלות ליתרון. החלוץ המצוין, סעיד מקאסי, חדר בקלילות לרחבת האורחת וממצב קורץ הצליח באומנות רבה לשלוח את הכדור החוצה.

הדקה ה-11 הגיעה והפעם קרית שמונה יכולה להרגיש מעט מקופחת. יובל אבידור כבר החל לחגוג את שערו השני בתוך שבועיים, אך הקוון החליט לפסול את השער בטענת נבדל והשאיר את התוצאה מאופסת.

הדקות הבאות היו שייכות בעיקר לפרדי דוד ומכבי הרצליה. המארחת השתלטה לחלוטין על מרכז השדה, אך לא הצליחה לתרגם את השליטה האבסולוטית לבעיטות לעבר שערו של שביט אלימלך.

בדקה ה-21 הרצליה סוף סוף מצליחה לאיים מעט על האורחת. סעיד מקאסי ניסה לפצות על ההחטאה האיומה מפתיחת המשחק ושלח כדור אדיר ממרחק רב, אך הבעיטה החזקה לא מצאה את המסגרת.

דקה 28 והפעם מהארן ראדי אחראי על מלאכת ההחטאה. כפיר אדרי קיבל כדור טוב בצד ימין והרים מצוין לראדי, אך החלוץ לא דייק ונגח והחוצה.

6 דקות למחצית וחילוף כפוי במכבי הרצליה. המגן השמאלי, ג'וש קנט, נפצע והוחלף בחלוץ, צ'ם אנטויה. בעקבות כניסת החלוץ כפיר אדרי הוותיק הוזז לתפקיד המגן השמאלי, ואנטויה תופקד בחוד. 

עד סיום המחצית הצהובים לא הצליחו לממש את יכולתם הטובה בכדי לעלות ליתרון, והאורחת בזכות מרכז הגנה פנטסטי ירדה להפסקה עם שער נקי. 0-0 במחצית

מחצית שנייה: מחליף העשור

המחצית השנייה נפתחה ללא חילופים מצד שתי הקבוצות. מכבי הרצליה המשיכה לשלוט באופן אבסולוטי במרכז המגרש, ובדקה ה-53 השער המוצדק סוף סוף הגיע. סעיד מקאסי, הצליח לאחר החמצות רבות להכניע את שביט אלימלך והעלה את קבוצתו ליתרון. 0:1 להרצליה

דקה עברה וסעיד מקאסי לא יכול להאמין. החלוץ קיבל מסירה מצוינת מעומר בוקסנבוים, והצליח להכניע שוב את אלימלך, אך הקוון בטעות קשה הניף את הדגל באיחור והשאיר את קרית שמונה במשחק.

רן בן שמעון לא נבהל מהפיגור של קבוצתו ובחילוף גאוני הכניס את ירו בלו. החלוץ גמל למאמן הצעיר בצורה הטובה ביותר, ובנגיעתו הראשונה בכדור אקס מכבי הרצליה התרומם נפלא לכדור הקרן, ונגח באומנות פנימה. 1:1

דקה 62 וירו בלו הופך למלך הבלתי מעורער של קרית שמונה. המארחת בחוסר אחריות משווע איבדה את הכדור במרכז המגרש, ואיפשרה לקרית שמונה לפתח התקפה קטלנית בסופו ירו בלו הגיע לדו קרב עם שוער הרצליה, איתמר ניצן, והחלוץ בבעיטה מושלמת לפינה שלח את הכדור פנימה. 2:1 לקרית שמונה

לאחר המהפך הגדול מאמן קרית שמונה, רן בן שמעון, הכניס את יוסי דורה ההגנתי במקומו של גיא צרפתי בכדי לשמור על היתרון עד שריקת הסיום. 

בדקה ה-84 סעיד מקאסי יכל להשוות ופרץ בקלילות לרחבה האורחת, אך שביט אלימלך הוותיק במשחק ענק הצליח לשמור על היתרון. 

שתי דקות חלפו ומי כובש?, מי אם לא ירו בלו. מחליף העשור בליגת העל ניצל שוב את הנאיביות המחריפה בהגנת הרצליה, ובבעיטה ענקית מהאוויר על סף הרחבה קבע שלושער. 3:1 לקרית שמונה

עד הסיום קרית שמונה כמעט והפכה את הניצחון לתבוסה כואבת. עמנואל אמנגואה לא ספר את ההגנה המחפירה של הצהובים והגיע למצב קורץ בתוך הרחבה, אך הפעם איתמר ניצן הצעיר בהשתטחות מצוינת הצליח להחזיר מעט מן הכבוד האבוד של קבוצתו. 3:1 לקרית שמונה בסיום 

הרצליה: איתמר ניצן, מטיאה מורץ, מרסיו ג'ובאניני, חיים מלכה, ג'וש קנט {צ'ם נטויה 40'}, דייהו דייויס, מהראן ראדי {שי ביטון 76'}, עומר בוקסנבוים, כפיר אדרי, שלו מנשה, סעיד מקאסי.    

קרית שמונה:
שביט אלימלך, ברק בכר, יניב לביא, סאלח חסארמה, עמיר נוסבאום {ירו בלו 59}, גואל צ'ירסאווה, עבאס סואן, גיא צרפתי {יוסי דורה 72'}, עמנואל אמנגואה {רן קוז'וק}, וויאם עמאשה, יובל אבידור.

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק