מזל של אלופים

באיירן מינכן מציגה יכולת לא משכנעת במחזורים האחרונים, אבל נשארת בפסגה. הערב היא סיימה בתיקו ביתי מול דואיסבורג, אבל נשארה במקום הראשון בזכות ההפסד של ברמן להאנובר

שבת 08 דצמבר 2007
אבי יופה
כנראה שהשנה האליפות תהיה של באיירן מינכן, למרות הכל. גם הערב, לאחר שהקבוצה סיימה בתיקו ביתי מול דואיסבורג מהתחתית והייתה במצב בו הייתה יכולה לאבד את הבכורה, הפסידה יריבתה לצמרת ורדר ברמן במשחק מרתק להאנובר והמבורג סיימה בתיקו ביתי מול האחרונה בטבלה, קוטבוס. כך יצא, שגם אחרי המחזור ה- 16, נשארו החניכים של אוטמאר היצפלד במקום הראשון.


האנובר - ורדר ברמן  3:4

האנובר, עם ניצחון אחד בשלושת המשחקים האחרונים, היא אחת הקבוצות המפתיעות בליגה. 24 נקודות ב- 15 מחזורים מיקמו אותה במקום השביעי בטבלה, מרחק שלוש נקודות מהרביעייה הראשונה. מולה עמדה הערב ורדר ברמן, שלא הפסידה בעשרת משחקי הליגה האחרונים ובסך הכל רשמה הפסד אחד בכל המסגרות בחודשיים האחרונים. כבר בדקה העשירית עלתה האורחת ליתרון משער של מרכוס רוזנברג, שפתח את הדרך למחצית ראשונה עם חמישה שערים. 

האנובר הגיבה בשלושה שערים מהירים- הראשון של האנקה בדקה ה- 13. באומן בשער עצמי העלה את האנובר ליתרון 1:2 ובדקה ה- 21 זה כבר היה 1:3, משער נוסף של האנקה. דייגו הוציא את הקבוצה שלו מהסחרור עם שער מצמק בדקה ה- 41 בכדור עונשין מאחד עשר מטרים. רוזנבורג השווה בדקה ה- 54 בשערו השני במשחק וכאן זה לא נגמר. ברמן שאפה לכבוש את שער הניצחון, אבל דווקא האנובר יצאה המנצחת בזכות שערו השלישי במשחק של האנקה בדקה ה- 77.

באיירן מינכן - דואיסבורג  0:0

אחרי שני ניצחונות דחוקים בליגה (על וולפסבורג ובילפלד) ותוצאת תיקו מול בראגה בגביע אופ"א, באיירן הייתה חייבת הערב להציג יכולת משכנעת שתחזיר את הביטחון לשחקנים, לאוהדים ואולי הכי חשוב למאמן היצפלד, כי ורדר ברמן לוחצת על הקבוצה מהמקום השני ואף עברה אותה ל- 24 שעות במחזור האחרון. הערב עמדה מולה דואיסבורג, מקום לפני אחרון בליגה, ששאפה רק לסיים בכבוד את ההתמודדות. בסיום לא יכלה באיירן לקבוצת התחתית, ששיחקה בעשרה שחקנים מהדקה ה-81.  

המבורג - אנרג'י קוטבוס  0:0

הקבוצה השלישית במעגל הצמרת העונה בגרמניה היא המבורג, שמוקמה ארבע נקודות מאחורי באיירן מינכן ערב המחזור, עם ציפייה למעידה שלה או של ברמן עם הפסד אחד בתשעת משחקי הליגה האחרונים, זה נראה אפשרי. מולה עמדה המדורגת אחרונה בטבלה, שניצחה העונה רק פעמיים ב- 15 משחקים ובסיום יצאה עם ידה על העליונה, אחרי שהצליחה להוציא נקודה מקבוצת הצמרת.

בוכום - קרלסרוהה  2:2

קרלסורהה מהמקום החמישי בטבלה שואפת לדגדג את ארבע הראשונות, אבל עם מאזן של שני ניצחונות ששת המשחקים האחרונים ומצבי רוח משתנים של שחקניה, קשה לראות את זה קורה. מנגד בוכום, שממוקמת רק שש נקודות מעל הקו האדום, שואפת לנצח כדי להישאר עם הראש מעל המים. ססטאק העלה את בוכום ליתרון בדקה ה- 19. האחנאל השווה בדקה ה- 24 לקרלסרוהה. פרייס הפך את היוצרות בדקה ה- 56 והעלה את האורחת ליתרון, שהחזיק שלוש דקות בלבד עד שססטאק השווה בשערו השני במשחק לבוכום.

במשחקים נוספים: פרנקפורט - שאלקה 2:2 (לפרנקפורט טוסקי 49, אמאנטידיס 82, לשאלקה ווסטרמן 77, 89), שטוטגארט - וולפסבורג  1:3 (לשטוטגארט מאריקה 27, קאקאו 48, היטסלפרגר 87, לוולפסבורג דזקו 51). מחר תארח באייר לברקוזן את הנזה רוסטוק ונירנברג תפגוש בבית את הרטה ברלין.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק