מיליארדר קנדי ושמיר במכבי

מסתמן: מאיר שמיר והמיליארדר הקנדי אלכסנדר שניידר, ינהלו את מכבי תל אביב. לוני יעזוב, פרדי דוד ימונה למאמן ואבי נמני יזכה לתפקיד ניהולי. כספו של מאנה יוחזר לו

יום שני 10 דצמבר 2007
אשר גולדברג, דורון ברגר

מכבי ת"א אמורה לעבור בימים הקרובים לידיהם של המיליארדר הקנדי אלכסנדר שניידר ואיש העסקים מאיר שמיר. המשא ומתן בין לוני הרציקוביץ' לאיש העסקים הקנדי ושותפו הישראלי כבר החל, כאשר עלות העיסקה מוערכת בכ-11 מיליון ליש"ט.

נושא הרכישה עלה כאפשרות לראשונה לפני מספר ימים בכנס גדול של אנשי עסקים שנערך בסינגפור, שהכותרת ממנו אומרת, כך על פי גורם במכבי ת"א, שקבוצת משותפת מישראל ומרוסיה אותה מארגן דיוויד פדרמן, תרכוש את מכבי ת"א כאשר לוני הרציקוביץ' יעזוב בשלבים את הקבוצה. כספו של רוני מאנה, 12.1 מיליון שקלים, יוחזר לו על פי דרישתו בהתאם לסכומים שהשקיע.

במכבי ת"א טוענים כי איש העסקים, מאיר שמיר, הבעלים של חברת "תנובה", הוא האיש שכולם רוצים לראות במועדון, כאשר ישנה אפשרות שבעונה הבאה יתנוסס שמה של החברה על חולצות שחקני הקבוצה. 

הכוונה היא לבצע כבר בחודש ינואר הקרוב, אם אכן הקבוצה תירכש עד אז, מהפך מקצועי גדול שיכלול את החלפת המאמן ניר לוין, ושחרור מספר שחקנים בכירים, בעיקר זרים. על הכוונת של הקבוצה נמצאים כמה זרין וישראלים המשחקים באירופה שייתכן ויגיעו קרית-שלום. בין השמות שהוזכרו כמועמדים לקבוצה נמצאים: גיל ורמוט, משה אוחיון וחיים מגרלשוילי. מי שיעזבו הם: מילאן מרטינוביץ' וז'וז'ה רומאליו.

במכבי ת"א מדברים על שינוי בתפקוד המקצועי שיקבל אבי נמני ועל מערך ניהול חדש לחלוטין בו יעזבו כל המנהלים הנוכחיים בהדרגה את תפקידם. על עמדת המאמן יאבקו פרדי דוד או מאמן מקדוניה לשעבר, סלאבן ביליץ'. כאמור, המועד שבו חייב להתבצע המהלך הוא עד ה-31.12 השנה.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק