כרגיל בליגה, מכבי הפסידה

ליגת ווינר: פך השמן הספיק שמונה ימים, אבל עבור מכבי הוא נגמר ביום חמישי מול אריס, כאשר הפועל חולון הביסה 71:83 את אלופת המדינה. חבל שלא היה קהל שצפה בערב הנפלא, דורסמן העיקר שב לקווים

יום שני 10 דצמבר 2007
שלמה חסיד

במכבי תל אביב כדורגל אולם סוגרים עסקים, אבל מה עם הכדורסל? כנראה שרוב האנרגיות עברו לענף המוביל ואלופת הליגה הפסידה הערב 83:71 בפעם השנייה ברציפות בליגה מול הפועל חולון, באולם הפחים המיתולוגי שידוע היה ריק מקהל, עקב ריצוי העונש.

משחק מאוד מוזר היה הערב באולם הפחים, לא רק הכדורסל המשעמם במחצית הראשונה, אלא האווירה. אין קהל, ואין ממש אווירת כדורסל שלה ציפו בחולון שבע שנים תמימות. כנראה שהסיפור הטראגי הפך לאגדת האחים גרים, שבסוף גם חולון יכלה לסמוך על האמונה ובסופו של דבר גם ניצחה.

דורסמן חזר לקווים ועשה שיעור למאמנה הדנדש של מכבי תל אביב, עודד קטש, שנראה נואש ברוב המשחק. נקודת האור הייתה גאריסה ובאטיסטה, שנתנו את שלהם במשחק הערב. 

חסרונו של פייזר בהחלט הורגש, אבל עדיין תצוגת הנפל של הצהובים כלל לא מוצדקת, במיוחד לאחר הניצחון מול אריס סלוניקי ביום חמישי. כנראה שבשביל מכבי, חג החנוכה הסתיים מוקדם מהצפוי. .

רבע ראשון: 16:19 למכבי

הפועל חולון
עלתה בחמישייה עם:גורדון, בירד, רוט, סימונס וקמפבל.  מכבי תל אביב פתחה בחמישייה עם: ביינום, בלות'נטאל, קאמינגס, אליהו ובאטיסטה.

לפני המשחק נערך טקס הדלקת נר שביעי של חנוכה, בהשתתפות שחקנים משני צידי הקבוצות בלות'נטאל קלע את הנקודות במשחק עבור מכבי. טאנוקה בירד השווה מהצד השני עבור חולון. 

חולון הצליחה לעלות ליתרון 4:8. אולם מכבי חזרה מהר למשחק וליתרון 8:9. מכבי החלה לרוץ ולהפעיל מבערים והיתרון צמח ל-7 נקודות (10:17)  שלוש דקות לסיום הרבע. טריי סימונס קלע את הנקודות האחרונות ברבע מהקו - 16:19 למכבי. 

רבע שני: 29:31 לחולון

עמית תמיר התכבד בנקודות הראשונות ברבע השני. אליהו קלע את הנקודות הראשונות בצד הצהוב. הנקודה החיובית של הפועל חולון הוא ללא ספק טריי סימונס, שצלף מכל כיוון והשאיר את חולון בתמונה (25:29) ארבע דקות למחצית. 

ההמשך של הרבע היה בעיקר קומדיה של טעויות: איבודי כדור, החטאות מסמרות שיער והרבה החלקות. דקה לסיום הוריד קמפבל את היתרון של מכבי לנקודה בלבד, וגורדון צלף שלשה מהפינה לאחר אסיסט של דיקסון - 29:31 היתרון של חולון במחצית. 

הרבו לקלוע לחולון במחצית: טריי סימונס 15 נק', אריק קמפבל 5 נק', מורן רוט 4 נק' ואבישי גורדון 3 נקודות. 

הרבו לקלוע למכבי ת"א במחצית: קאמינגס 6 נק', אליהו, ביינום וגאריסה 5 נק' כ"א, בלות'נתאל 4 נק', באטיסטה והלפרין 2 נק'. 

רבע שלישי: 52:54 לחולון

באטיסטה קלע את הנקודות הראשונות ברבע לזכות מכבי, טאקר הצליח מיד מהצד השני לזכות חולון. טריי סימונס המשיך להפציץ מכל כיוון והעלה את חולון ליתרון 5 נקודות (34:39). 

היתרון המהיר של חולון הצטמק גם כן מהר, כאשר בלותנטאל צלף מהפינה והוריד לנקודה (41:42). 3:37 לסיום הרבע ביינום חטף כדור (44:46) והחזיר את היתרון למכבי בזכות איבודי הכדור של חולון. 

מהעבר השני המשיך טאקר ווישהאם להפציץ מתחת לסלים, ומתפרצת מהירה עם סל ועבירה של קמפבל החזירו את היתרון לביתיים (48:51). אולם בסיום הצליחה מכבי לחזור ולצמצם את התוצאה לשתי נקודות בזכות קאמינגס שקלע בשנייה האחרונה - 52:54 לחולון. 

רבע רביעי: 71:83 לחולון

הפתיחה הייתה שייכת לחולון עם סל ועבירה מצויין של מורן רוט. מכבי פשוט המשיכה להראות רע, וחולון עלתה ליתרון שיא של 13 נקודות לאחר מתפרצות של טאקר וקמפבל -- 53:66 שש וחצי דקות לסיום המשחק. 

מה שהתחיל צמוד נראה גרוע עבור מכבי, כאשר קמפבל הפציץ בדאנק מהסרטים לכדור חוזר והיתרון צמח ל-14 נקודות (54:70). איבודי הכדור המשיכו, אבל את קמפבל זה לא כל כך עניין - 63:79 לחולון. 

ההגנה נראתה בדיחה עבור הצהובים, לקטש לא היו כבר שום תשובות עבור הנבחרת המגובשת של דורסמן, וטאקר המשיך לצחוק על מכבי- 71:83 לחולון בסיום. 

הרבו לקלוע להפועל חולון: אריק קפמבל 23 נק', טריי סימונס 18 נק', טאקר 13 נק', מורן רוט 12 נק', עמית תמיר 5 נק', גורדון ווישהאם 3 נק, בירד 2 נק'. 

הרבו לקלוע למכבי ת"א: גארסיה 17 נק', בלות'נתאל 10 נק', קאמינגס והלפרין 9 נק', ביינום 7 נק', באטיסטה 6 נק'.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק