שניידר אישר העיסקה

לראשונה אישר אלכס שניידר את עיסקת רכישת מכבי תל אביב. מקורב אליו הבהיר: "אמנם האולטימטום הוא עד ה-20 בדצמבר, אבל אם הקבוצה תפסיד בשבת יש למכור אותה מיד"

יום רביעי 12 דצמבר 2007
אשר גולדברג

אלכס שניידר הרוכש המיועד של מכבי תל אביב אמר הערב (רביעי) כי הוא מאשר את כוונתו לרכוש את מכבי תל אביב. בהודעה שפירסמה חברת "מידלנד" בבעלות שניידר נכתב כי: "אני מאשר ששותפי לחברה מר אדוארד שיפרין ואני חתמנו על הסכם לרכישת קבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב. הסכם הרכישה ייכנס לתוקף רק לאחר שבעליה הנוכחיים של מכבי תל אביב - רוני מאנה ללוני הרציקוביץ' - יסיימו את המחלוקות ביניהם. אנו גאים בשותפות עם אגודת הספורט של מכבי ומבחינתנו מדובר בשותפות ייחודית שאין ראויה ממנה. לאור מצבו העגום של מועדון הפאר וכמי שעוקבים אחר מכבי, במיוחד בעת האחרונה, חשבנו שזו ההזדמנות הנאותה לרכוש את המועדון ולהחזיר אותו למעמד הראוי לו בליגת העל".

מוקדם יותר: שניידר זועם

מוקדם יותר היום פרסמנו כי שניידר המום מסאגת לוני ורוני מאנה. מקורב לשניידר אמר כי:  "אלכס שניידר המום. הוא לא מכיר אנשים כאלה. הוא מוכן לשים 60 מיליון שקל ופתאום הוא מעורב בויכוח בין אנשים כמו רוני מאנה ולוני הרציקוביץ'. הוא עלול לאבד את הסבלנות בקרוב. הוא בא לעזור אבל עיסקאות כאלה צריך לסגור תוך שעות ולא למשוך על פני ימים. הוא לא מבין מה הויכוח בי לוני ורוני וזה לא מעניין אותו".

את הדברים האלו אמר היום, כאמור,  אדם המקורב מאוד לשניידר, הרוכש המיועד של מכבי תל אביב. שניידר השוהה בקנדה קיבל בימים האחרונים מספר שיחות טלפון מאנשי תקשורת ישראלים, שיחות שהרגזיו אותו מאוד. על פי מקורב לשניידר הוא רצה לבצע רכישה כפי שעשה ארקדי גאידמק עם בית"ר ירושלים, דהיינו, עיסקה מהירה שתיחתם תוך שעות. את המשא ומתן הוא ניהל מאחורי הקלעים באמצעות דיוויד פדרמן והוא ממש לא מרוצה ששמו עלה לכותרות לפני שהעיסקה נחתמה.

אותו מקורב חושש שרוני מאנה יכשיל את העיסקה ושלוני לא עושה מספיק כדי לסיים את הסאגה. "נתנו ארכה עד ה-20 לחודש, אבל אלכס לא מחויב לכלום. אם מכבי תל אביב תפסיד למכבי פתח תקוה, חייבים להתחיל להתארגן מיד, דהיינו כבר ביום ראשון בבוקר. צריכים להחליף מאמן ולקבל החלטות מיד ולא לחכות עוד כמה ימים".

כזכור, רוני מאנה הודיע כי הוא מוכן לרכוש 10 אחוז מהקבוצה ולוותר על 5 מיליון הש"ח שלטענתו לוני  צריך להעביר לו. הסיכוי ששניידר יכנס לשותפות עם מאנה כמעט ולא קיים ולכן מימוש העיסקה שוב בספק רב.

צילומים: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק