ואולי זו בעיית סבלנות

במכבי תל אביב בנו סגל רחב ועמוס בהבטחות, אבל שכחו שכל שחקן זקוק לזמן התאקלמות. מומחים לעניין תוהים, האם סיר הלחץ המכביסטי הוא שפוגע ביכולות השחקים. הערב מכבי בצרפת

יום חמישי 13 דצמבר 2007
שלמה חסיד

מכבי תל אביב תתמודד הערב (21:30, שעון ישראל) בצרפת מול לה מאן בעוד משחק שאסור לה להפסיד, במסגרת המחזור השמיני ביורוליג. השבועיים האחרונים רבים דיברו על חוסר היכולת של עודד קטש, מאמן צעיר,  להתמודד עם כל כך הרבה שחקנים חדשים.

מכבי ת"א ידועה בתור הקבוצה הכי לחוצה בכדורסל האירופאי  ולא במקרה אטורה מסינה, אולי המאמן מספר 1 באירופה,  אמר שהוא לא מעוניין לעבוד במכבי מפאת הלחץ. למרות שהקבוצה אינה מדורגת בין עשרת הקבוצות העשירות ביורוליג תקציבית, עדיין מתייחסים כאן כטרגדייה לאומית, אם מכבי לא ניכנסת לפיינל-פור.

בנו אודריך  שחקן סקרמנטו קינגס הגיע לכאן לפני חמש שנים ולא מצא את מקומו בקבוצה של דיוויד בלאט. אודריך מספר: "הגעתי למכבי בגיל 20 וזאת הייתה הפעם הראשונה שעזבתי את בית הוריי, היה סביבי לחץ גדול, הקהל שרק לי בוז, טענו שאני בלוף ורצו להחליף אותי". 

המאמן הצהוב, עודד קטש מודע לבעיה: "גם בעונה הראשונה של אנטוני פארקר היו בעיות התאקלמות, אמרו שהוא לא שחקן. במכבי קשה לשחקן זר להיכנס, יש הבדלים שאנחנו יודעים שצריך סבלנות עם השחקנים החדשים אבל עדיין מכבי שואפת כל שנה להגיע להשיגים ורוצים תוצאות מיידיות.

ורטינגו קאמייינגס הוא דוגמא טובה לחוסר התאקלמות, סוכנו מישקה רפצנוביץ' הוסיף: "בשנה שעברה הוא היה מצטיין בסרביה, מדובר בשחקן עם יכולות מוכחות, מכבי רצתה אותו מכיוון שהוא הצטיין נגדה ופתאום מתקשרים אלי עיתונאים מישראל ושואלים אותי, אם חותכים אותו מהקבוצה.  מה אין סבלנות? הבנאדם, שחקן עם רזומה". 

אודריך מסכם: "הייתי קורא לקהל של מכבי לגלות יותר סבלנות כלפי שחקנים, במיוחד אם הם צעירים. למרות שאתה רוצה להצליח, לא תמיד זה הולך לך בקלות בחו"ל".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק