חוליט בעד הרוסים

קפטן נבחרת הולנד לשעבר הצהיר היום כי הנבחרת הרוסית תחת הדרכתו של הולנדי אחר, חוס הידינק, יכולה להיות הכבשה השחורה של טורניר יורו 2008. הקפטן ארשבין הושעה משני משחקים

יום חמישי 13 דצמבר 2007
אבי יופה
טורניר יורו 2008 עדיין רחוק, אבל כמה אנשי כדורגל בכירים מרחבי העולם כבר התחילו לסמן את הפייבוריטיות שלהם לזכייה. אחד מהם הוא קפטן נבחרת הולנד לשעבר, רוד חוליט, שטען הערב כי נבחרת רוסיה, אותה מאמן ההולנדי חוס הידינק, יכולה להיות הסוס השחור בטורניר. 

"מה שהידינק עשה עם רוסיה יוצא דופן בצורה בלתי רגילה" החמיא חוליט לחברו ההולנדי, "אני לא אתפלא אם הנבחרת הזו תגיע עד לרבע הגמר ביורו ואף מעבר לכך. לרוסים תמיד היו שחקנים טובים ואין סיבה שהם לא יהיו הנבחרת המפתיעה בשנה הבאה באוסטריה ושוויץ. חוץ מזה, הידינק הוא מאמן עם הרבה מזל וזה הופך את רוסיה ליותר מסוכנת", קבע חוליט, שהוביל את נבחרת הולנד כקפטן לזכייה באליפות אירופה ב- 1988. 

חוליט בן ה- 45, אימן בעבר את צ'לסי, ניוקאסל ופיינורד. לאחרונה מונה למאמנה של הלוס אנג'לס גלאקסי מהליגה האמריקנית, אבל לא פסל אפשרות שיבוא לאמן בליגה הרוסית בעתיד. "למה לא? הליגה הרוסית משתפרת ואני מקבל את הרושם שכסף לא מהווה כאן בעיה. חוץ מזה, אני ממש אוהב את מוסקבה".  

ארשבין הושעה משני משחקים

קפטן נבחרת רוסיה, אנדריי ארשבין, הורחק הערב משני המשחקים הראשונים בטורניר היורו על ידי ועדת המשמעת של אופ"א. הוא צפוי להחמיץ את המשחקים מול ספרד ויוון, אבל יוכל לשחק במשחק השלישי בבית מול שבדיה. 

ארשבין הורחק ממשחקה האחרון של הנבחרת במוקדמות היורו מול אנדורה, לאחר שבעט במגן היריבה והיה צפוי בתחילה להשעייה של שלושה משחקים. מאמנו הידינק, כבר הצהיר כי במידה והשחקן יושעה משלושת משחקי הבית, אין בכוונתו להכלילו בסגל הנבחרת.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק