הספינה בנמל אשדוד שוקעת

ליגת העל: לא משחק גדול הערב בקרית אליעזר, אבל שלושה שערים הספיקו למכבי חיפה כדי לנצח את מ.ס אשדוד המדרדרת. רנאטו כבש ראשון, יאשה השלים עצמי ומסיללה . טובול הורחק. חזן: נצרף שחקנים בפגרה

שבת 15 דצמבר 2007
אשר גולדברג

התקופה הגרועה במועדון ספורט אשדוד המשיכה גם הערב, כאשר הפסידה 3:0 מול מכבי חיפה בקרית אליעזר, במסגרת המחזור ה-13 בליגת העל.

במכבי חיפה ממשיכים לספור נקודות, הניצחון הרביעי הערב מול מועדון ספורט אשדוד, מציב את חיפה לעבר המקום השלישי בטבלה. 

הכדורגל בחיפה לא היה גדול הערב, אבל כנראה שמספיק מצב או שניים כדי להשיג ניצחון. כעת רוני לוי יכין את שחקניו לקראת גמר גביע הטוטו, וזכיה בו תיתן אור חיובי במועדון לקראת הפגרה.

אלון חזן דווקא היה מרוצה בסיום מיכולת השחקנים, למרות שהתוצאה בהחלט משקרת. אשדוד לא נפלה הערב מחיפה, כאשר הכדורגל היה בינוני. כאשר הקו האדום מתחיל לקרוץ לעיר הנמל הדרומית, צריכים להתעורר ומהר. הפגרה בהחלט תיתן אוויר לנשימה, כדי לייצב את המערכת ואף מספר צירופי שחקני חיזוק עשוייה לתרום. 

חזן: מרוצה מהשחקנים. דוידוביץ': אני עושה הכל לטובת המועדון

אלון חזן: "אני מצד אחד מאוכזב, אבל מרוצה מהשחקנים שלי שלא נפלו ממכבי חיפה. היינו בחלקים הרבה יותר טובים בהם. המחשבות שלי לא השתנו, צריך לחזק כמה עמדות. ההגנה עמדה לא רע היום. אי אפשר להגיד שאנחנו סופגים, אנחנו לא מצליחים להבקיע. יהיו כמה שחקנים שננסה לצרף אותם".

על המשך האימון באשדוד: "הקבוצה שלנו שיחקה טוב מאוד, הבעיה לא המאמן. שיחקנו כאן טוב, חזר לנו הביטחון. השחקנים שלנו עוד לא התרגלו לרעיון לנצח את מכבי חיפה בקרית אליעזר. הקבוצה בהחלט הייתה טובה יותר".

ניר דוידוביץ', שוב נבחר לשחקן המצטיין: "אני שמח שאני תורם לקבוצה מה שאני יודע. שיחקנו מול קבוצה עם שחקנים איכותיים. 

"לא קל אף פעם מול אף קבוצה. חבל שלא ניצלנו יותר את המצבים לקראת הסיום, מה שזוכרים בסיום זו התוצאה והניצחון. אני בטוח שלאחר הפגרה נחזור יותר מאורגנים וטובים, אבל לפני זה יש את גמר גביע הטוטו".

על הפציעה: "אני סוחב את הפציעות כבר למעלה משלושה חודשים. לא קל לסבול מכאבים ולקבל זריקות. אני עושה הכל לטובת המועדון. מצאנו את הפיתרון עבור שנינו".

מחצית ראשונה: רנאטו באלגנטיות מכניע את אג'יי

כבר בפתיחה מכבי חיפה לחצה על הדוושה, בוקולי מצא באגף ימין את ליאור רפאלוב, שבעט טיפה לצד במקום למסגרת. 

מכבי חיפה שלטה וכבשה - בדקה ה-12 מבצע יוצא מהכלל של הירוקים הניב את השער הראשון המיוחל. רפאלוב מצא את בוקולי, שבכדור ראשון הכניס כדור לתוך הרחבה, רנאטו עם עוד שער מהסרטים הקפיץ מעל אג'יי באלגנטיות - 0:1 למכבי חיפה. 

אלון חרזי מתח שריר בשלב מוקדם במשחק (30) ושי מיימון עלה לשחק במקומו. לקראת סיום המחצית אשדוד החלה ללחוץ מעט, והגיעה למצב מצויין. עשר דקות לסיום צ'וקול בדק את דוידוביץ', שבעט טיל מ-20 מטר, אבל שוער חיפה זינק מצויין והדף לקרן. 

מחצית שנייה: טובול הורחק, אשדוד התפרקה. חיפה הוסיפה שני שערים

בפתיחת המחצית השנייה חיפה שוב לחצה מעט על הדוושה, שתי דקות מפתיחת המחצית רנאטו קיבל הגבהה מצויינת מקטן, אבל נגח חלש מעל השער. 

לא מספיק הצרות של מועדון ספורט אשדוד, אז אדיר טובול הוסיף עוד אחת. בדקה ה-60 החליט טובול להכשיל מאחור את יניב קטן, וערן פרוסט שלף לעברו את הכרטיס הצהוב השני ובעקבותיו אדום - אשדוד נותרת ב-10 שחקנים. 

דווקא שאשדוד נותרה בעשרה שחקנים, קרה ההפך. האורחת החלה לתקוף וכמעט סחטה שוויון, מה גם שבחיפה נסוגו לאחור ונעלמה ההתלהבות, שאפיינה את המחצית הראשונה. 

לקראת הסיום ראינו מכבי חיפה אחרת, שחיפה את השער השני לסגור את הסיפור. מסירה מצויינת של קטן מאגף ימין לרחבה, ויאשה ודראן הרחיק לשערו הוא - 0:2 למכבי חיפה. 

בתוספת הזמן הגיע הזמן שגם מסיללה יצטרף לחגיגה, אז מסירת עומק מהסרטים הגיע למגן, שרץ ומצא עצמו מול השוער, ומשם רק נותר לגלגל פנימה - 0:3 נהדר לירוקים.

מכבי חיפה:ניר דוידוביץ'; אלון חרזי (שי מימון, 29), דייגו קרוסה, דקל קינן, פיטר מסיללה; פאוליניו, גוסטבו בוקולי, ג'ובאני רוסו (מאור מליקסון, 73), ליאור רפאלוב (עמרי אפק, 62); יניב קטן, רנאטו. 

מ.ס. אשדוד: סמי אג'יי; רחמים צ'וקל, מאור זוהר, ודראן יישה, אדיר טובול; קובי דג'אני, ז'אן ז'אק גוסו גוסו (אמיר לביא, 83), דוד רביבו (ניר נחום, 63), אלן מסודי (משה בן לולו, 88); עידן שריקי, שי הולצמן.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק