שישו ושבחון

מכבי תל אביב, במשחקה האחרון בעידן לוני, ניצחה הערב את מכבי פ"ת, במשחקה האחרון בעידן גולן בתוצאה 1:2, בזכות צמד מרשים של יוסי שבחון

שבת 15 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT
מכבי תל אביב אירחה את מכבי פ"ת באצטדיון בלומפילד למשחק בעל חשיבות לא מעטה מכמה בחינות. ראשית כל מדובר במשחק האחרון של עומר גולן במדי פ"ת, שלאחריו הוא צפוי לטוס לבלגיה לבדיקות רפואיות טרם החתימה בלוקרן. החשיבות הגדולה יותר מגיעה דווקא מכיוון הצהובים ומאמנם לוין, שבמידה ולא ינצח הערב, ייתכן וימיו בקבוצה יהיו ספורים. 

בסיום ניצח לוין, ואולי נתן לעצמו כמה שבועות של חסד בקרב הבעלים החדשים, שראו הערב בקרב שחקני הקבוצה מה שלא ראו זמן רב: נחישות, הקרבה ורצון.

מחצית ראשונה:

ההזדמנות הראשונה במשחק נרשמה כבר בדקה השלישית. גולן העביר כדור בנגיעה לקדוסי, שמצא את עצמו חופשי מול יבריץ', אבל השוער יצא בעימות כמנצח.  

דקה 14, מבצע יפה של רודי חדד. שחקן מכבי תל אביב השתחרר מהשמירה של גנון באגף הימני וממרחק של כ- 20 מטרים, בזווית חדה לשער, בעט כדור חזק שכהן הדף בקושי לקרן.

דקה אחר כך, שוב עימות בין יבריץ' לקדוסי. האחרון קיבל מכהן כדור שכל חלוץ היה יכול לחלום עליו, שהציב אותו שוב לבד מול השוער, אבל בעיטה חלשה לידי יבריץ', העבירה שוב את קדוסי לצד המפסיד.

דקה 25, מכבי תל אביב עולה ליתרון משער מרהיב. יוסי שבחון השתלט על כדור מרחק 30 מטרים משערה של פ"ת בין שלושה שחקני היריבה. שבחון הסתובב, כדרר כמה מטרים ושחרר כדור חזק ומדויק, היישר לרשת העליונה של כהן. 

דקה 35, שוב עימות של חלוץ פ"ת מול יבריץ' והפעם הניצחון היה של החלוץ. גולן הוריד בראשו כדור מקו ה- 16 לקדוסי, שחתך בין בלמי ת"א ללא הפרעה ומצא עצמו פנוי מול יבריץ', מרחק חמישה מטרים. הפעם החלוץ לא התבלבל ובנגיעה קלה הקשית מעליו פנימה כדי לכבוש את השיוויון. 

כמה שניות לפני השריקה למחצית, כדור קרן של פ"ת. גנון נגח אותו לכיוון גולן, שעמד מרחק חמישה מטרים מהשער ובחצי סיבוב המשיך בנגיחה משלו, שחלפה סמוך לעמוד. 

מחצית שנייה:

דקה 56, היתרון חוזר לת"א. חדד זיהה תנועה טובה של שבחון באגף השמאלי והגביה כדור מדוד, שעבר את כל הגנת פ"ת עד שמצא את ראשו של שבחון. האחרון נגח מקרוב פנימה וניצל טעות ביציאה של השוער כהן כדי לקבוע 1:2. 

דקה 65, חילוף כפול בפ"ת. דני פרדה ודובב גבאי החליפו את סולי צמח ואוהד קדוסי.

דקה 67, יניב עזרן היה יכול לגמור את המשחק לת"א, אחרי שקיבל כדור טוב שמצא אותו לבד מול מגמאדוב. החלוץ עבר את בלם פ"ת ומול כהן, מרחק 16 מטרים, חופשי לגמרי בעט לגופו של השוער שהדף לקרן. 

דקה 73, חילוף בתל אביב. ז'וז'ה רמאליו הוחלף על ידי משה מישאלוב ובפ"ת פליקס אובוקה נכנס במקומו של לירן כהן. 

דקה 77, אורי שטרית יצא בת"א ובמקומו נכנס עומרי רון. 

דקה 81, רודי חדד הוחלף על ידי שירן ייני. 

דקה 86, שיבחון כמעט כבש את השלישי. החלוץ המוכשר עבר בכדרור בין שלושה שחקני הגנה של פ"ת ומ- 16 מטרים בעט כדור חזק שהיה קרוב לרשת של כהן.

ההרכבים:

ת"א: יבריץ', שפונגין, יפרח, שטרית, מרטינוביץ', רמאליו, גזל, שבחון, מסיקה, חדד, עזרן. 

פ"ת: כהן, פסר, מגמאדוב, דמארי, גנון, דירסאו, קאקו, צמח, כהן, קדוסי, גולן.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק