אין הסכם, אין עסקה

בתגובה לדבריו של לוני הרציקוביץ' ("אני רוצה בוררות") הבהיר הבעלים המיועד של מכבי ת"א אלכס שניידר, כי הוא מעוניין בהסכם חתום ולא בבוררות. המועד האחרון הוא עד מוצאי שבת הקרובה

יום ראשון 16 דצמבר 2007
אשר גולדברג

מיד עם סיום משחק הניצחון של מכבי תל אביב, יצא לוני הרציקוביץ' במסיבת עיתונאים מסודרת במטרה להבהיר את העימות עם מאנה ולפזר את הערפל סביב עתיד מכירת הקבוצה.

לוני הרציקוביץ': "ביקשתי את מסיבת העיתונאים הערב מכיוון שנפל ענין בישראל בכל הקשור למכבי תל אביב ומצאתי לנכןו לעשות עם זה סדר. בשנתיים האחרונות השתנו הנסיבות בשוק הישראלי. ההון הנדרש להחזיק קבוצה עלה. עם ההחלטה הזו יצאתי לתהליך שמטרתו הייתה למצוא מישהו שייכנס לנעליי. התהליך היה ארוך ולא צלח מכל מיני סיבות. הייתה עסקה של 50 מיליון שקלים תמורת 50 אחוז מהקבוצה לרוני מאנה. לאחר מכן נמסר לי, שכתוצאה מכך שנכנס בעל הון יהיה צורך להפוך את העסקה ל 75 אחוזי בעלות. בסופו של דבר נחתם חוזה שהיה צריך להסתיים בתוך חודשיים. הדרישה של רוני הייתה בשונה ממה שסיכמנו. הוא הפך את התקציב לגרעוני בפועל. 

"בשלב מסוים הוא טען שנגמר הכסף וזה שיבש את הכנות הקבוצה. נתתי לפדרמן יד חופשית לפתור את הסכסוך. מצאנו רוכש רציני שנראה כעומד בקריטריונים. נדרשתי לזוז הצידה והיה צורך להגיע לדין ודברים. כעת אני מניח שבמהלך השבוע נגיע להסכם, אבל אני לא מכיר את מושג הדד ליין. אני מוכן שנכנס להליך של בוררות, שלא יפריע להליך הרכישה. הקבוצה של מאנה השקיעה 12.1 מיליון שקלים על חשבון העסקה. 4.5 מיליון יושבים עם ערבות בנקאית ויותר משני מיליון כצ'קים של בטחונות".

רוני מאנה אמר בתגובה לדברי הרציקוביץ': "אני דוחה את ההצעה של הרציקוביץ'. אתם מכירים את לוני. הוא ממשיך לבלבל את כולם. הוא לקח מאיתנו 19.4 מיליון שקלים והוא יחזיר בדיוק את אותו הסכום. כל שאר הדברים זה הבל רוח ושיפסיק עם השטויות". 

הבעלים המיועד של מכבי תל אביב, אלכס שניידר, אמר בתגובה לאנשיו בישראל לאחר ששמע על דברי הרציקוביץ', כי הוא אינו מעוניין בבוררות ושעל שני הצדדים להגיע להסכם חתום עד מוצאי שבת הקרובה, אחרת בכוונתו לרדת לחלוטין מכל נושא רכישת הקבוצה. 

בחזרה לצד המקצועי. בסיום משחק הניצחון של ת"א, לא נראו יותר מדי חיוכים. בת"א יודעים כי הדרך עוד ארוכה עד ההיחלצות הסופית ממאבקי התחתית וגם מסיבת העיתונאים של לוני הרציקוביץ', שתוכננה לאחר סיום המשחק, העיבה מעט על התחושות. בקרב אנשי פ"ת התגובות היו חד משמעיות- הקבוצה לא נפלה מת"א ולא הגיע לה להפסיד. 

מאמן ת"א, ניר לוין: "הייתי מצרף את המשחק הנוכחי למשחק מול הרצליה ובני יהודה כאחד משלושת המשחקים הטובים ביותר שלנו. זה ניצחון ששווה הרבה. אני לא זוכר את מכבי פ"ת סופגת שני שערים. הרצון והלחימה הצדיקו את הניצחון שלנו. היינו במרתפי הליגה וכל הזמן ניסינו לשמור על אופטימיות. נתוני הפתיחה היו לא טובים, אבל השחקנים הוכיחו שיש להם אופי ונחישות. אני שמח שהבאנו את שלוש הנקודות החשובות". 

לגבי השינויים בפגרה הגיב לוין: "צפויים שינויים. אמרנו לשחקנים לקחת את המשחק הזה בחשבון מבחינת הערכת מצב עתידית לגבי הסגל. הקבוצה עומדת בפני שינויים מסוימים וצריך לראות איזה רכש יתאפשר לעשות בחלון ההעברות. אנחנו נערך, ננוח ונעשה את החושבים כדי לעשות את השינויים שנצטרך". 

יוסי שיבחון: "בתקופה האחרונה כל משחק בשבילנו הוא השרדות. עשינו הערב את מה שהיה צריך לעשות. היה משחק קשה כי פ"ת שחקה מצוין. היה משחק שווה כוחות ואני שמח על המאמץ הקבוצתי. כרגע כל נקודה היא כמו אויר לנשימה". 

רביד גזל: "עשינו ניצחון יפה מאוד. בתחתית מה שחשוב זה לנצח ולא משנה איך. נתקלנו ביריבה קשה. לא נשברנו כשהם השוו וניצחנו בצורה משכנעת. עכשיו אנחנו ממשיכים הלאה".

מאמן פ"ת עופר פביאן: "אני חושב שבמחצית הראשונה היינו טובים יותר ממכבי תל אביב. יצרנו מצבי הבקעה ועד השער של ת"א בחצי השני היינו טובים יותר. חבל שאנחנו לא מנצלים את המצבים שאנחנו מגיעים אליהם. חשוב להיות טובים בזמן הנכון. היום לא עשינו את זה וחבל". 

על התקופה שאחרי עומר גולן אמר פביאן: "אנחנו מחפשים חלוץ במקום גולן. מדובר בשחקן חשוב שתורם הרבה מעבר להבקעת שערים. יש לנו סגל רחב ואני מקווה שנמצא את הפתרון המתאים, בין אם זה חלוץ זר או ישראלי".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק