האלופה לא נעצרה באנפילד

מנצ'סטר יונייטד הצליחה להשיג ניצחון מתוק היום על ליברפול באנפילד שהעלה אותה לפחות זמנית למקום הראשון. קרלוס טבז האגרנטינאי {42} כבש את שער הניצחון. יוסי בניון במשחק מצוין שיחק 90 דקות

יום ראשון 16 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT

ליברפול אירחה היום את מנצ'סטר יונייטד במסגרת המחזור ה-17 בפריימרליג למשחק שלא יישכח לתקופה ארוכה. אלכס פרגוסון והשדים האדומים הצליחו לעלות ליתרון בדקה ה-42 לאחר מבצע תרגיל פנטסטי מכדור קרן, שהסתיים ברגליו של קרלוס טבס הארגנטינאי. 

עד הסיום ליברפול ויוסי בניון במחצית שנייה גדולה המשיכו ללחוץ ולאיים על שערה של האלופה, אך ההחמצות הרבות איפשרו ליונייטד להשיג ניצחון שלישי ברציפות ועלייה משמחת לראש הטבלה על חשבונם של ארסן ונגר וארסנל שיתמודד היום במפגש גדול נוסף עם צ'לסי ואברם גרנט. 

בשבוע הבא ליברפול היכולה להיות מעודדת מאוד מיכולתה תנסה לחזור למסלול הניצחונות כשתארח את פורטסמות, ומנצ'סטר יונייטד הפנטסטית תחפש ניצחון רביעי ברציפות לעיני אוהדיה הביתיים באולד טרפורד נגד דיוויד מויס ואברטון.
    
מחצית ראשונה: ליברפול מחטיאה, מנצ'סטר מענישה

המשחק נפתח בשמחה רבה מהצד הישראלי. יוסי בניון, הקשר מדימונה, עלה ב-11 הפותחים של ראפא בניטס. 

2 דקות מהפתיחה וליברפול במצב ראשון. הקפטן הפנטסטי, סטיבן ג'רארד, הרים כדור חופשי מצוין לרחבת השדים האדומים, הגנת היונייטד הצליחה להרחיק רק עד לסמי הופיה הוותיק שנגח חזק והחוצה. 

דקה 5 ומנצ'סטר מחפשת שער מהיר. כדור ארוך מאחד שחקני היונייטד נשלח לכיוונו של ווין רוני, אך סמי הופיה הצליח לגבור על החלוץ במאבק הגובה וחיסל את הסכנה.

3 דקות חלפו והפעם סמי הופיה בפעולה התקפית. הבלם הפיני זכה בכדור במרכז המגרש וניסה את מזלו ממרחק רב, אך הבעיטה הפזיזה אפילו לא התקרבה לכיוון המסגרת והשאירה את התוצאה מאופסת.

דקה 12 ופרננדו טורס מראה מעט מן יכולותיו המרשימות. אקס אתלטיקו מדריד, קיבל כדור טוב על סף רחבת היונייטד ושלח בעיטה חזקה לעבר הפינה הרחוקה, אך הכדור פספס במעט את המסגרת ויצא החוצה.

2 דקות עברו ויוסי שלנו בפעולה ראשונה. הקשר הישראלי עבר בקלילות את פטריק אברה, והמגן הצרפתי בלאוו ברירה עצר את בניון בעבירה קשה וזכה בכרטיס הצהוב הראשון במשחק.

דקה 17 וכדור חופשי מסוכן לשדים האדומים. כריסטיאנו רונאלדו לקח אחריות וניגש לבעוט, אך הרמה חלשה של הפורטוגלי הצעיר לא סיכנה את הגנת ליברפול שהרחיקה במהירות.

דקה 27 וההזדמנות הטובה במשחק עד כה לזכות ליברפול. כדור קרן מסוכן לעבר רחבת השדים האדומים הגיע לשוער הוותיק, ואן דר סאר, שהצליח להרחיק רק עד הארי קיואל, הקשר האוסטרלי בעט טוב ונמניה וידיץ' עצר מן הקו.

דקה 30 וסטיבן ג'רארד מוכיח שוב מדוע רבים מחשיבים אותו כשחקן האנגלי הטוב בעולם. קשר היונייטד, אנדרסון, דהר לעבר רחבת המארחת אך ג'רארד בגלישה מצוינת ונקייה חילץ את הכדור באומנות.

דקה עברה והגנת היונייטד כמעט וסופגת שער מביך. ואן דר סאר וריו פרדיננד המנוסים הסתבכו ביניהם בכדור גובה פשוט, אך למזלה של האורחת אף שחקן ליברפול לא הגיע בזמן בכדי לדחוק את הכדור פנימה. 

דקה 37 וכדור חופשי מסוכן לליברפול. סטיבן ג'רארד כמובן לקח את הבעיטה, אך הכדור החזק נתקל בחומה האדומה ויצא החוצה.

3 דקות לשריקת המחצית ומנצ'סטר משתיקה את כל אנפילד. אואן האגריבס הקשר האנגלי שנחת מביירן מינכן זכה בכדור קרן לזכות השדים האדומים. גיגס הוותיק ניגש להרים ובתרגיל פנטסי מסר לווין רוני שחיכה מחוץ לרחבה, החלוץ מצא את קרליטו טבז שעמד ליד קורת השער והארגנטינאי בנגיעה קלילה שלח את הכדור פנימה. 1:0 למנצ'סטר

עד סיום המחצית ליברפול המופתעת לא הצליחה לסכן את השדים האדומים, וירדה להפסקה בפיגור מינימאלי. 1:0 למנצ'סטר במחצית 

מחצית שנייה: השדים האדומים ממשיכים לחייך

לא חלפו 15 שניות מהפתיחה וליברפול בהזדמנות אדירה. דירק קויט ההולנדי מצא את פרננדו טורס בתוך רחבת השדים האדומים, "אל ניניו" השתלט טוב על הכדור אך בעיטה חלשה ולא מדויקת השאירה את היתרון במחנה האורחים. 

דקה 51 ומנצ'סטר רוצה להגדיל את היתרון. ווין רוני שלח את כריסטיאנו רונאלדו הזריז באגף ימין, הפורטוגלי לא התמעמע והחזיר לרוני מסירה כפולה אך החלוץ שיחרר בעיטה ישר לגופו של אחד משחקני ליברפול והחמיץ הזדמנות אדירה.

3 דקות חלפו ויוסי בהזדמנות ראשונה לכבוש. הרמה גדולה לעבר רחבת האורחים הגיעה לבניון, הקשר ניגש לנגוח אך לא הצליח למצוא את המסגרת. 

דקה 57 וליברפול מתחילה להגביר את הלחץ. יוסי בניון במחצית שנייה פנטסטית מצא את דירק קויט באגף ימין,  אך ההולנדי בהרמה חלשה ולא מדויקת השאיר את קבוצתו בפיגור.

דקה 60 ונגיעת יד של קשר השדים האדומים, אואן האגריבס, העניקה לליברפול כדור חופשי מסוכן. ג'רארד הסיט את הכדור קלות לעבר ג'ון ארנה ריסה שבעט חזק, אך הכדור האדיר נעצר כבר בחומה.

דקה 65 וראפא בניטס משתמש בחילוף ראשון. הארי קיואל האוסטרלי במשחק אנמי יוצא, ושחקן הרכש ההולנדי, ראיין באבל נכנס.

3 דקות חלפו וכדור קרן לליברפול. לאחר עירבוביה גדולה ברחבת היונייטד, יוסי בניון כבר הניף את רגלו בכדי לבצע בעיטת יעף חזקה, אך הגנת מנצ'סטר הצליחה להרחיק במזל רב. 

דקה 72 ו-ווין רוני משמש כטבח. החלוץ הצעיר בנגיעה גאונית הסיט את הכדור לעבר אואן האגריבס, הקשר שיגר בעיטה חזקה ממרחק רב אך הכדור האדיר לא התקרב למסגרת.

דקה 73 וראפא בניטס משתמש בחילופו השני. דירק קויט ההולנדי יוצא, ופיטר קראוץ' הענק האנגלי נכנס.

4 דקות עברו וראיין באבל המחליף כל כך קרוב לחגוג שער אדיר. חלוץ הרכש מאייאקס בעט כדור חזק על סף רחבת היונייטד, אך הכדור המצוין פספס בסנטימטרים ספורים את המסגרת. 

דקה 78 ויונייטד מחמיצה הזדמנות אדירה להבטיח את הניצחון. שחקן העונה באנגליה אשתקד, כריסטיאנו רונאלדו, השאיר בכדור גאוני את ווין רוני חופשי ומאושר לדו קרב עם ריינה, אך החלוץ בבעיטה רשלנית שלח את הכדור לרשת החיצונית.

דקה 84 וראיין באבל במבצע אדיר. החלוץ חלף בקלילות על פני שלושה שחקנים ובעט כדור טוב, אך הבעיטה נעצרה בגופו של אחד משחקני השדים האדומים והחוצה. 

2 דקות לסיום וליברפול זוכה בכדור חופשי. פאביו אורליו המחליף הרים כדור חלש ואיפשר להגנת היונייטד להרחיק בקלות.

דקה 90 ופיטר קראוץ' בניסיון נואש למצוא שער שוויון. החלוץ הענקי עצר את הכדור באומנות על החזה והסתובב טוב לעבר השער, אך בעיטה רשלנית לא סיכנה את ואן דר סאר.

דקה 92 וליברפול זוכה בכדור חופשי. סטיבן ג'רארד הווינר הגדול הצליח לעבור את החומה, אך הכדור חלף מעל המסגרת. 

עד הסיום ליברפול הנואשת ניסתה למצוא את הרשת, אך השדים האדומים הצליחו לשמור על ההובלה עד השריקה. 1:0 למנצ'סטר בסיום

ליברפול: חוזה מנואל ריינה, אלווארו ארבלואה, סמי הופיה, ג'יימי קראגר, ג'ון ארנה ריסה { פאביו אורליו 80'}, יוסי בניון, סטיבן ג'רארד, חאבייר מסצ'ראנו, הארי קיואל {ראיין באבל 65'}, פרננדו טורס ודירק קויט {פיטר קראוץ' 73'}. 

מנצ'סטר יונייטד: ואן דר סאר, ווס בראון, ריו פרדיננד, נמניה וידיץ', פטריק אברה, כריסטיאנו רונאלדו, אואן האגריבס, אנדרסון, ראיין גיגס, ווין רוני וקרלוס טבז {מייקל קאריק 84'}.  

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק