ארסנל זכתה בדרבי הלונדוני

ארסנל הצליחה לנצח הערב את צ'לסי בדרבי הלונדוני הלוהט בתוצאה 0:1 משער של וויליאם גאלאס. אברם גרנט אמר בסיום: "הצגנו משחק התקפי טוב והגענו למצבים רבים אך מנואל אלמוניה היה פשוט מצוין"

יום ראשון 16 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT

ארסן ונגר וארסנל אירחו היום במסגרת המחזור ה-17 בפריימרליג את צ'לסי למפגש החותם את היום הגדול באנגליה. התותחנים בעזרת ססק פברגאס הספרדי שחזר להרכב לאחר פציעה ממושכת הצליחו לעלות ליתרון משער של וויליאם גאלאס בהתקפה האחרונה לפני השריקה למחצית, בעקבות יציאה רשלנית מצדו של פטר צ'ך. 

עד הסיום אברם גרנט שלח לשדה הקרב כלים התקפיים רבים, אך ארסנל הצליחה לשמור על הניצחון שהחזיר אותה לראש הטבלה. הבלם הישראלי, טל בן חיים, נכנס בדקה ה-38 לאחר פציעה של הקפטן ג'ון טרי. 
 
בשבוע הבא ארסן ונגר והתותחנים ירצו לשמור על המקום הראשון שיארחו לדרבי לונדוני נוסף את חואנדה ראמוס וטוטנהאם, והכחולים שהתרחקו משמעותית מהפסגה בעקבות ההפסד ירצו לחזור למסלול הניצחונות כשייצאו למשחק חוץ לא קל אצל בלקבורן רוברס.       

בסיום המשחק מנג'ר צ'לסי, אברם גרנט, התייחס לפציעתו של הבלם ג'ון טרי. "ג'ון אומנם לא שבר את רגלו אבל הוא לא נראה טוב". על ההפסד לתותחנים אמר גרנט: "אני חושב שהבחורים הציגו משחק טוב ויכולנו להשוות את התוצאה ואפילו לנצח, אך מנואל אלמוניה היה פשוט מצוין".

מחצית ראשונה: המזל של אברם נעלם

המשחק נפתח בלחץ מקומי. באקארי סניה, המגן הימיני, פרץ טוב לאורך הקו וניסה להרים לעבר רחבת הכחולים אך הכדור פגע באחד משחקני צ'לסי ויצא החוצה.

דקה 6 ומתיאו פלאמיני הצעיר החל בפריצה אדירה לעבר רחבת האורחים. הקשר חלף על פני שלושה שחקני צ'לסי בקלילות, אך בסופו של דבר לא הצליח לייצר בעיטה ואיבד את הכדור.

דקה 10 ומצב ראשון לחניכיו של אברם גרנט. ג'ו קול הפורח מאז הגעתו של המנג'ר הישראלי קיבל כדור טוב וניסה להסתובב לעבר רחבת התותחנים, אך הגנת ארסנל ללא קושי רב הצליחה לחלץ את הכדור ולסכל את ההתקפה.

דקה עברה וארסנל מחפשת שער בכורה. התקפה קבוצתית אדירה בניצוחו של ססק פברגאס הפנטסטי הגיעה בסופו של דבר לעמנואל אדאביור, החלוץ הצעיר בעט חזק מ-16 מטרים אך לא מדויק והחוצה. 
 
דקה 18 והפעם תורם של הכחולים לתקוף. למפארד השאיר כדור טוב לאשלי קול באגף שמאל, מגנה לשעבר של ארסנל הרים כדור חלש לעבר הרחבה ומנואל אלמוניה ביציאה טובה הצליח לזכות בכדור בקלילות.

דקה 22 וחלוץ נבחרת טוגו, עמנואל אדאביור, נרשם בפנקסו של השופט ולאוו דווקא מהסיבה הנכונה. לאחר איבוד כדור, אדאביור בבעיטה מכוונת לרגלו של ג'ו קול "זכה" בכרטיס הצהוב הראשון במשחק.

3 דקות חלפו ועמנואל אבואה בעבירה טיפשית על סף הרחבה איפשר לצ'לסי לזכות בכדור חופשי מסוכן. פרנק לאמפרד לקח את האחריות אך הקשר האנגלי שלח בעיטה קטסטרופאלית שלא התקרבה לשערו של פטר צ'ך.

דקה 30 והדרבי הלונדוני מתחמם. ססק פברגאס הוכשל בפראות ע"י ג'ון טרי וזכה בכדור חופשי לזכות התותחנים. פברגאס ניגש לבעוט ושלח כדור טוב שפספס את המסגרת בסנטימטרים ספורים.

דקה 33 ואנדריי שבצ'נקו מתעורר. החלוץ האוקראיני ניסה את מזלו וממרחק רב שיגר טיל בליסטי לעבר שער המארחת, אך מנואל אלמוניה השוער בן ה-30 הצליח במזל רב להרחיק את הכדור לקרן.

4 דקות עברו ותומאס רוזיצקי הצ'כי בפעולה נהדרת. הקשר הפנטסטי שהגיע מדורטמונד הגרמנית היתל בהגנת הכחולים ובעט מסף הרחבה, אך הכדור חלף ליד הקורה והחוצה.

דקה 38 וסיבה למסיבה לנו הישראלים. הבלם המצוין, ג'ון טרי, נפצע לאחר תיקול קשה, והוחלף ע"י טל בן חיים.

2 דקות לסיום המחצית וארסנל מחפשת שער בכורה. תומאס רוזיצקי ומתיאו פלאמיני בחילופי מסירות ניסו לפצח את ההגנה הכחולה, אך אשלי קול במשחק מצוין עד כה הצליח לחסל את ההתקפה.

שתי דקות בתוך תוספת הזמן והשער המיוחל מגיע. פברגאס שלח בכדור מצוין את תומאס רוזיצקי, הקשר הצ'כי פרץ לרחבה אך נעצר לאחר גלישה נקייה של פריירה שהרחיק לכדור קרן. ההרמה מצאה את פטר צ'ך שבטעות אדירה פספס את הכדור, ו-וויליאם גאלאס הצליח לנצל את השגיאה בכדי לנגוח בקלילות לעבר הרשת החשופה ולכבוש שער מתוק נגד האקסית. 0:1 לארסנל    

מיד לאחר שער היתרון, נשמעה שריקת הסיום שהורידה את אברם גרנט וצ'לסי להפסקה בפיגור כואב. 0:1 לארסנל במחצית

מחצית שנייה: תותחנים אמיתיים   

כבר בדקה הראשונה פרנק לאמפרד שלח בכדור ארוך ומדויק את שון רייט פיליפס, הקשר האנגלי נתקל בגאל קלישי הפנטסטי שהצליח לחסל את התקפת הכחולים.

דקה 50 וצ'לסי בהתקפה נוספת. פאולו פריירה ליהטט באגף ימין, והרים כדור טוב לעבר הרחבה אך אלמוניה במשחק יציב הצליח לקלוט את הכדור ללא בעיה.

דקה 56 ושון רייט פיליפס המהיר זכה בכדור קרן לזכות האורחת. לאמפרד הרים כדור טוב שהגיע לאלכס הברזילאי, אך הבלם ביכולת טכנית חלשה מאוד איבד את הכדור ברשלנות.

6 דקות חלפו ואובי מייקל בהזדמנות אדירה. הקשר הניגרי שלח כדור חזק לעבר שער המארחת, אך מנואל אלמוניה בהצלה מצוינת נוספת השאיר את היתרון בידי התותחנים.

דקה 63 וארסנל מחפשת שער נוסף. אדאביור מצא את אלכסנדר חלב במסירה טובה, הקשר הבלארוסי ניסה להחזיר לחלוץ בנגיעה אך הגנת צ'לסי קראה את המהלך במהירות וזכתה בכדור. 

דקה חלפה ואברם גרנט שולף משרוולו את המחליף הראשון. קלוד מקאללה הקשר האחורי הוותיק באחד ממשחקיו החלשים ביותר העונה יוצא, וקלאודיו פיזארו החלוץ הפרואני נכנס.

דקה 67 וארסן ונגר משתמש בחילוף ראשון ומאולץ. עמנואל אבואה שנפגע לאחר עבירה קשה מצדו של ג'ו קול יוצא, ורובין ואן פרסי החלוץ ההולנדי הצעיר נכנס.

דקה 72 ורובין ואן פרסי המחליף הטרי במצב מסוכן. החלוץ ההולנדי קיבל כדור מצוין על סף רחבת הכחולים, אך החלודה משהייתו הממושכת על ספסל עדיין ניכרת והבעיטה הלא מדויקת יצאה החוצה.
 
דקה 75 ואברם גרנט לא יכול להאמין. הרמה לרחבת התותחנים חלפה מעל כל שחקני ההגנה ונחתה לרגלו של שון רייט פיליפיס, ובנו המאומץ של איאן רייט האגדי במקום לשלוח את הכדור לרשת, בעט ברשלנות החוצה. מיד לאחר הבעיטה האומללה רייט פיליפס הוחלף ובמקומו נכנס סלומון קאלו החלוץ מחוף השנהב.

2 דקות חלפו והפעם ארסנל בהחמצה אדירה. התקפה מתפרצת קטלנית הגיעה לאלכסנדר חלב, הקשר מסר מצוין לרובין ואן פרסי וההולנדי בהחמצה נוספת שלח את הכדור מעל המסגרת. 

דקה 82 וצ'לסי הולכת על כל הקופה. רוב שחקני ההגנה הכחולה עלו לעבר ההתקפה, וקלאודיו פיזארו בהרמה טובה ניסה למצוא את אחד מחבריו, אך מנואל אלמוניה אחד מהמצטיינים הגדולים ביותר בשורות התותחנים היום קלט את הכדור.

3 דקות חלפו ו-ואן פרסי מצליח סוף סוף לכבוש. התקפה מתפרצת קטלנית הסתיימה ברגליו של ההולנדי הצעיר ששלח את הכדור לרשת, אך הקוון פסל את השער בטענת נבדל.

דקה 90 וארסנל שוב נשארת מתוסכל. עמנואל אדאביור חלף על פני הגנת צ'לסי ושלח את הכדור פנימה, אך השופט סימן לעבירה מצדו של החלוץ הצעיר. 

2 דקות בתוך תוספת הזמן וכדור חופשי לצ'לסי. אנדרי שבצ'נקו שלח כדור אדיר לעבר המסגרת, אך מנואל אלמוניה הפנטסטי הצליח פעם נוספת להציל את התותחנים.

דקה 95 וארסנל יכלה לסיים את המשחק עם שער מרהיב. פברגאס קיבל כדור מצוין מניקלאס בנדטנר המחליף ונעמד מול צ'ך, אך הקשר הספרדי במקום לשלוח את הכדור לרשת ניסה להשתעשע ואשלי קול הצליח לזכות בכדור. 

מיד לאחר ההחטאה של פברגאס השופט שרק לסיום והשאיר את שלושת הנקודות באצטדיון האמירויות. 0:1 לארסנל בסיום 

ארסנל: מנואל אלמוניה, באקארי סניה, קולו טורה, וויליאם גאלאס, גאל קלישי, עמנואל אבואה {רובין ואן פרסי 69'}, מתיאו פלאמיני, ססק פברגאס, תומאס רוזיצקי, אלכסנדר חלב {ג'ילברטו סילבה 77'}, עמנואל אדאביור {ניקלאס בנדטנר 90'}.

צ'לסי: פטר צ'ך, פאולו פרייירה, אלכס, ג'ון טרי {טל בן חיים 38'}, אשלי קול, שון רייט פיליפס {סלומון קאלו 75'}, ג'ון אובי מייקל, קלוד מקאללה {קלאודיו פיזארו 65'}, פרנק לאמפרד, ג'ו קול, אנדריי שבצ'נקו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק