במקום הראשון: בני השרון

ליגת ווינר: מאיר טפירו צלף מכל פינה והוליך את בני השרון עם 31 נקודות לניצחון 68:83 מול עירוני נהריה, שקלעה רק 8 נק' ברבע האחרון. בני השרון העפילה למקום הראשון

יום שני 17 דצמבר 2007
שלמה חסיד

משחק ההשלמה הערב בליגת ווינר, בהחלט עלה על הציפיות. בני השרון נתנה משחק ענק בהגנה במחצית השנייה וקטפה את הניצחון 68:83 מול עירוני נהריה בעין שרה, והמקום הראשון בטבלה.

התקופה הנהדרת של אפי בירנבוים בבני השרון ממשיכה: הערב בהחלט ראינו שוב את מאיר טפירו, שעומד בעונה הראשונה שלו בקבוצה מאז שחזר לשרון. ההגנה של בני השרון במחצית השנייה תרמה בהחלט, כאשר שמרה את נהריה על 21 נקודות בלבד, מה שתרם לניצחון. כעת בני השרון העפילה למקום הראשון, והמטרה הכי קשה הינה לשמור אותו.

עירוני נהריה קיוותה לשמור על הביתיות, אבל שוב כאשר מגיעה קבוצה גדולה לצפון, החבר'ה שם מתחילים לרעוד. מחצית השנייה האיומה, אסורה שתעבור על סדר היום, ובית הלחמי חייב יהיה להסיק את המסקנות מהר. לפי הרושם שנותר לא נראה כי כך תוכל נהריה להשתרבב לצמרת הגבוהה ולהגיע עד לפיינל פור.  

טפירו: עשינו חצי שני מדהים. בית הלחמי: הם הרסו לנו את כל ההתקפה

מאמנה של בני השרון, אפי בירנבוים: "לנצח בנהריה, איך שהם משחקים ומאומנים, זו בהחלט הצהרת כוונות. ההגנה שלנו היא בהחלט ההגנה הטובה בליגה. 

"אנחנו חיים מהגנה, ולקחנו את זה עד הסוף. אנחנו לומדים מטעויות ומצליחים. אם אנחנו נגיע לרמת אגרסיביות של נהריה, אני חושב שנהריה יותר אגרסיבית מאיתנו".

אריאל בית הלחמי, אמר בסיום המשחק: "הם שיחקו הגנה פשוט יוצאת מהכלל. הם הרסו לנו את כל ההתקפה, אני נותן להם קרדיט. אני חושב שכל ההבדל, שלא הצלחנו לעשות צעד בחצי השני הרבע האחרון היה בקצב שלהם, היה מאוד קשה לנו להשיג סלים קלים.

"קשה לדבר על צמרת, למרות שיש כאן קבוצה טובה. בליגה הזו כולם יכולים לנצח את כולם, יש עוד דרך ארוכה. לא נעים להפסיד ובטח לא בבית. זה סך הכל משחק ליגה".

מאיר טפירו, שקלע 31 נקודות: "באנו למשחק חוץ קשה מאוד, וידענו לשחק ולהניע את הכדור. במחצית הראשונה הם שיחקו מצויין וכמעט ולא החטיאו.

"ידענו להשאר במשחק, ולעשות חצי שני מדהים. מבחינתי זה היה הפלוס הגדול, שניצחנו זה גם עוד פלוס. אפי וחגי מכינים אותנו למשחק מדהים. ידענו שאם נוריד איבודי כדור, נוריד את נהריה בסקור ונצליח. אני שמח ומקווה לטוב בהמשך".

אוטיס היל: "קשה לשחק טוב בהתקפה שאין הגנה. לא יכלנו להכניס את הכדור פנימה ברבע האחרון. הם שיחקו הגנה איזורית מצויינת. אנחנו לקחנו זריקות קשות ולא הצלחנו. היה מעט תיסכול שלא מצליחים, הם פשוט קלעו מכל מצב. זה הפסד גדול, יכלנו לנצח. הם נתנו רבע רביעי גדול ואנחנו לא. הם קבוצה טובה מאוד".

אנדודי איבי: "היינו צריכים לשמור טוב בהגנה. אני מודה לאלוקים שנתן לי לשחק כדורסל טוב. במחצית השנייה הצלחתי להכנס טוב למשחק וזה בהחלט עזר. צריך להיות מקצוען, להשאר רגוע ולהאמין בעצמך".

רבע ראשון: 20:29 לנהריה

עירוני נהריה,
היל, פלדג'ר, סוכר, קוז'יקארו ונאור. בני השרון: טפירו, חנוכי, בלצ'ר, איבי וסיסה. 

נהריה פתחה היטב עם נקודות מהקו, אבל חנוכי החזיר בשלשה מצויינת מהעבר השני. בהמשך הרבע נאור התחיל להתחמם והפציץ 2 שלשות רצופות והיתרון חזר לנהריה - 12:18 שלוש דקות לסיום הרבע. 

הריצה של נהריה המשיכה מצויין כאשר אוצ'וקוליץ' וברק פלג הריצו את המארחת ליתרון שיא של 12 נקודות - 15:27. הסיום של הרבע המצויין היה יותר מצויין, כאשר מאיר טפירו בהתקפה האחרונה צלף שלשה נהדרת והיתרון של נהריה רק 9 - 20:29 בסיום. 

רבע שני: 39:47 לנהריה

פלדג'ר התחיל את הרבע השני מצויין עם הנקודות הראשונות. מהעבר השני השלים טפירו סל ועבירה. אותו טפירו הוריד את היתרון של נהריה רק ל-4 בלבד - 29:33. לאחר הצימצום שוב נהריה התעוררה והגדילה את הפער ל-9 (33:42).

שוב פעם היה זה טפירו שהצליח כמעט לבדו פלוס עבירה טכנית לבית הלחמי, והיתרון קוזז שוב לארבע נקודות - 38:42. נהריה חזרה מפסק הזמן מצויין, עם ריצת 0:5 בזכות שלשה של אוצ'וקוליץ' וסוכר - 38:47 חצי דקה למחצית. וויליאמס הוסיף נקודה בסיום מהקו - 39:47 לנהריה במחצית. 

הרבו לקלוע לנהריה במחצית: פלדג'ר 12 נק', נאור והיל 8 נק', קוז'יקארו 6 נק', אוצ'וקוליץ' 5 נק', גילכריסט ופלג 3 נק', סוכר 2 נק'. 

הרבו לקלוע לבני השרון במחצית: טפירו 19 נק', סיסה 4 נק', פייג', חנוכי, וויליאמס ואיבי 3 נק', כץ ובלצ'ר 2 נק'. 

רבע שלישי: 60:61 לבני השרון

איבי תרם את הנקודות הראשונות עבור בני השרון במחצית השנייה. חנוכי החזיר את בני השרון למשחק והיתרון ירד רק לשתי נקודות - 52:54. המשחק המשיך להיות צמוד, כאשר שתי דקות לסיום הצליח ג'ונסון להחזיר את היתרון לנהריה (56:58).

איבי עם רבע מצויין המשיך את המומנטום והחזיר שוב את היתרון לבני השרון - 58:59. בסיום אבי סוכר וטפירו השלימו נקודות מהקו - 60:61 לבני השרון לקראת הרבע האחרון המותח. נהריה קלעה רק 13 נקודות ברבע לעומת 22 של בני השרון. 

רבע רביעי: 68:83 לבני השרון

בפתיחת הרבע האחרון ראינו את איבי צולף שלשה מצויינת. ריצת 0:8 מפתיחת הרבע של בני השרון פתחה פער של 9 נקודות - 60:69. מתן נאור קלע את הנקודות הראשונות של נהריה רק לאחר חמש דקות מפתיחת הרבע.

אוצ'וקוליץ' ואוטיס היל הורידו ל-6 נקודות בלבד - 66:72, אבל אז כרגיל הגיע מאיר טפירו מהצד השני. 2:21 שניות לסיום הפציץ ארז כץ שלשה והגדיל את הפער ל-11 נקודות - 66:77. טפירו המשיך להתעלל כאשר הפציץ עוד שלשה והסיפור נראה גמור - 66:81. עד הסיום הוסיף טפירו עוד 2 נקודות - 68:83 לבני השרון.

הרבו לקלוע לנהריה: פלדג'ר והיל 12 נק', נאור ואוצ'וקוליץ' 11 נק', קוז'יקארו 8 נק', פלג 4 נק', גילכריסט וסוכר 3 נק'.

הרבו לקלוע לבני השרון: מאיר טפירו 31 נק' (3:4 לשלוש), איבי 16 נק', וויליאמס 10 נק', בלצ'ר 8 נק', סיסה, כץ וחנוכי 5 נק', פייג 3 נק'.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק