דברים שלא רואים בלפ טופ

דן שמיר, שנחשב לאחד מאנשי הסקאוט הטובים בישראל והאיש שהביא ארצה את טרנס מוריס, כשל העונה בבחירת הזרים. נסינו לבדוק איך דווקא הוא נפל בפח פעם אחר פעם. הערב ירושלים מול דן בוס

יום שלישי 18 דצמבר 2007
שלמה חסיד

כשדן שמיר עזב את מכבי תל אביב לפני שנה וחצי להפועל ירושלים, בנוקיה די נבהלו. הסיבה היתה ששמיר מחזיק ביד את תיק הסקאוטינג של מכבי, הוא מכיר מצוין את שוק השחקנים ובמכבי לא רצו שמועמדים פוטנציאלים יברחו לירושלים בסיוע הארנק של ארקדי גאידמק. שמיר נחשב מולטי טאלנט בשוק המאמנים. פיני גרשון אמר שיש לו חלק בזכיות בגביעי אירופה, דיוויד בלאט מבלה איתו שעות על הקו ובשנה שעברה הוא הביא את טרנס מוריס לעיר הבירה. אז איך קרה שהעונה הקסם כאילו נעלם.

האיש שמכונה גם "מאמן הלפ טופ" אחראי להגעתו של הגארדים וויל בליילוק שכבר שוחרר וראמל קארי האנמי. הוא גם נתן אור ירוק להחתמתו של מרכוס סלוטר שכבר נזרק מהקבוצה וגם שאר הזרים של ירושלים לא בדיוק מרשימים.

מקורב לירושלים: "שפכו על הקבוצה הזאת הרבה כסף שדני קליין רץ הרבה מאוד בשביל לגייס, וגם עכשיו דני לא יכול לישון בשקט בלילה בגלל הזרים שדן שמיר הביא. יש הבדלי תפיסות בין דני קליין לדן שמיר. דני קליין דוגל בהבאת זרים שכבר הוכיחו את עצמם באירופה. דן שמיר מת על זרים שבאו היישר  מארה"ב, בשביל לספר שהוא גילה אותם. אבל מה לעשות שבינתיים מי שמגלה פה זרים זה אדלשטיין ולא דן שמיר. כל הכבוד לו שהוא שולט בשוק השחקנים אבל יש עוד כמה משתנים כשבוחרים זרים. למשל כושר הישרדות מחוץ לחממה בקולג', בשוק תחרותי ובקבוצה לחוצה כמו הפועל ירושלים, שמטבע הדברים רוצה הישגים ולא מעניין אותה מתירוצים. אלה דברים שאי אפשר לקרוא בסטטיסטיקה".

מאמן בכיר בכדורסל הישראלי מוסיף: "האמת שהכישלון העונה הוא באמת יוצא דופן. אחד כמו סלוטר אסור להביא לירושלים. זה שחקן שלא מתאים למאמן כמו שמיר. הוא צריך מאמן משוגע כמו שמעון גרשון או אפי בירנבוים. מצד שני צריך לזכור שישראל כבר לא כזה להיט לשחקנים זרים. שחקנים מעדיפים את ספרד, יוון או צרפת. גם הזרים של מכבי חלשים וכשירושלים הביאה זרים באמת טובים זה היה כשגאידמק שפך הרבה כסף".

אלון סגל, עיתונאי אוהד הפועל ירושלים: "מלאכת בניית קבוצה זאת אומנות. רק שבאומנות הזו,  דן שמיר נכשל בבחירות שעשה במספר עמדות, בהתאמות של השחקנים ובעיקר ביחס שלו כלפיהם. אם הבאת שחקן אז תן לו הזדמנות. קלעים לא יכולים לעלות לשתי דקות ולרדת לספסל. בליילוק היה הימור. הוא רכז שלא יצא מארה"ב, שבא בתור מחליף לטפירו שהיה בעל בית. המחליף שלו, רוברסון, גם כן לא יצא מארה"ב, ועוד הזהירו אותו שהוא לא רכז. בכסף שהתבזבז היה אפשר להשאיר את טפירו, להביא את גרין ולהישאר עם עודף. דן יכול להתפלל שיפול לו מהשמים עוד מתנה כמו טרנס מוריס שהציל אותו מטעויות מביכות שביצע בשנה שעברה".

עינן יפת
, מאוהדי ירושלים: "אני חושב שכמו שמכבי נראית, יש הזדמנות פז לקחת את האליפות, אז כדאי שמהר מאוד ההנהלה שלנו תמלא את השורות עם זרים איכותיים שיוכלו לקחת את המעמסה הכבדה ויביאו אותנו לאן שאנחנו רוצים להגיע בסוף העונה. אני בטוח שבקרוב ניראה הרבה יותר טוב בסיוע הזרים החדשים שיגיעו ואני מקווה שהפעם דן יפגע בול בבחירות שלו ושלא נתאכזב".  

רענן כץ מבעלי מכבי לא שמח לאיד: "אותי לא מעניינות הצרות של הפועל ירושלים, ואני לא שמח שהם נכשלים. להיפך, הלוואי ויצליחו ויתנו לנו תחרות. אני גם מאחל להם הצלחה בגביע יול"ב. הם קבוצה ישראלית ואשמח שיצליחו במפעל הזה. עייני לא צרה בהם ואני מפרגן להם. בספורט כדאי שתהיה תחרות, מתח ועניין".

הבדרן אייל קיציס, אוהד הקבוצה, מסכם: "הבאנו זרים מצחיקים וזה מבאס. האמת, זה כבר נושא שחוק, כולם רואים שזה לא הצליח וחבל. אני חושב שיש ציפיה שהקבוצה תצליח השנה, אחרי שבשנה שעברה היינו צעד קטן מזכיה באליפות ואני מקווה מאוד שהשנה זה יגמר בהפי אנד ושדן שמיר שוב יביא לנו זר כמו טרנס מוריס שיחבר את הקבוצה".

הערב:  דן בוס במלחה

דן בוס תפגוש הערב את הפועל ירושלים המוכה במלחה במסגרת היול"ב קאפ. ירושלים תחסר את ג'יימי ארנולד הפצוע אולם גם כך היא אמורה לנצח את הקבוצה בה משחק רועי ברקוביץ'.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק