נדחה ערעור הפועל חולון

נותר בעינו העונש של שמונה משחקים ללא קהל בעקבות זריקת החזיז באולם מלחמה ופציעתו של המאבטח, יואב גליצנשטיין. "האחריות להתנהגות אוהדים מוטלת על הקבוצה שאלו אוהדיה", ציין בית הדין

יום שלישי 18 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT
הפועל חולון נשארת בינתיים ללא בית- הערעור שהגישה הקבוצה על העונש שקיבלה בגין החזיז שנזרק במשחקה מול הפועל ירושלים במלחה נדחה היום. מבחינת ראשי הקבוצה מדובר באכזבה, שכן כעת היא תיאלץ לשחק שמונה משחקים ללא קהל, אלא אם כן תגיש תכנית משלה למיגור האלימות במגרשים. אז יופחת העונש לארבעה משחקים ללא קהל, כששניים מהם היא כבר ריצתה. 

בערעור שהגישה טענה חולון כי ירושלים היא זו שצריכה לשאת באחריות השילוחית לזריקת החזיז ולפציעתו של המאבטח יואב גליצנשטיין. בית הדין העליון של איגוד הכדורסל לא קיבל את עמדת חולון וטען: "האחריות להתנהגות אוהדים מוטלת על הקבוצה שאלו אוהדיה. אשר לקיום החובות החלות לפי התקנון על הקבוצה הביתית, הרי עמדה גם עמדה בהם הפועל ירושלים, שאף הכפילה את מספר השוטרים והסדרנים. 

"העונש של משחקים ללא קהל, כפי שהוטל על חולון, הוא עונש לא קל, אבל הוא עונש מאוזן. עונש זה לקח בחשבון מצד אחד את השיקולים לחובה, כמו חומרתה היתרה של התוצאה, העובדה שהפועל חולון לא עשתה אשר יכלה לעשות, ההרשעות הקודמות של חולון בכל הקשור לאוהדים וכדומה, ומצד שני השיקולים לזכות כמו הפגיעה הבלתי נמנעת באוהדים נורמטיביים, המאמצים של הבעלים מיקי דורסמן וכדומה", סיכם בית הדין.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק