חוברה לה יחדיו

הפועל ירושלים של דן שמיר אירחה הערב את דן בוס ההולנדית במסגרת המחזור השביעי בגביע יול"ב והשאירה את משחקי הליגה מאחור עם ניצחון גדול 97:112. גליל לעומת זאת הפסידה בבית 82:73

יום שלישי 18 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT
אחרי השחרור של סלוטר וללא ג'יימי ארנולד הפצוע, אירחה הפועל ירושלים את דן בוס ההולנדית במלחה במסגרת גביע יול"ב. במפגש הראשון בין הקבוצות ניצחה דן בוס בהולנד. 

ירושלים הגיעה למשחק בתקופה לא טובה, כשהמפגש הנוכחי מול ההולנדים, שדורגו ערב המחזור במקום האחרון בטבלת הבית, עלול היה להשפיע על המשך משחקי הליגה, לטוב או לרע. בסיום ניצחה הקבוצה המקומית, במה שעלול להיות המשחק שיחזיר אותה אחרי הפגרה חזרה לכושר הטוב גם במשחקי הליגה.

רבע ראשון:

המשחק נפתח בקצב מהיר, כששתי הקבוצות לקחו זריקות נוחות לקליעה, מה שהוביל לאחוזי קליעה גבוהים בדקות הראשונות. ירושלים הלכה פנימה עם חדירות של חג'ג' שמצא פעמיים את באוארס לשני סלים קלים. מנגד וולס ופרדריקס קלעו מבחוץ. שיוויון 12:12 אחרי חמש דקות משחק.

סטיבנסון דייק מבחוץ בזריקה לשלוש, כשוולס המשיך לתת גיבוי מתחת לסל. מנגד קארי ורוברסון דייקו הם פעמיים מקו השלוש, כשהזריקה האחרונה של רוברסון לשלוש נקודות סיימה את הרבע ביתרון קל לירושלים, 26:27. 

רבע שני: 

ירושלים פתחה את הרבע השני באחוזי קליעה גבוהים מהשדה בהנהגת ראמל קארי. הגארד חילק שלושה אסיסטים עם פתיחת הרבע, ויחד עם הקליעות של רוברסון והמיקום הטוב של מרקוביץ', ירושלים ברחה ל  31:39, שלוש דקות ברבע. 

עד סיום הרבע, ירושלים הראתה יכולות שלא נראו כבר תקופה ארוכה במלחה. טימי באוורס עם 12 נקודות ושבעה אסיסטים, יחד עם שרון ששון שהיה הבולט עם 15 נקודות, הריצו את האדומים קדימה. דן בוס ניסתה להישאר בתמונה, אבל משחק אחראי הוביל את ירושלים ליתרון מבטיח עם סיום המחצית, 41:61.

רבע שלישי:

הדקות הראשונות ברבע היו הזדמנות לדן בוס לחזור למשחק. על פניו זה לא ממש הצליח, כשששון ופניני הלך בעיקר פנימה לשמור על היתרון. מרקוביץ' ירד לנוח לכמה דקות ולמרות סל סל של טאקר, ההפרש עדיין עמד על טווח יחסית בטוח, 57:72 חמש דקות ברבע.  טאקר המשיך לפגוע וסיים את הרבע עם 15 נקודות. ירושלים עברה להרכב נמוך, מה שאיפשר לשחקני דן בוס להוריד את ההפרש עד ל- 12 בלבד, הרבה בזכות אחוזים טובים מקו השלוש. מנגד טימי באוורס שמר על ירושלים בעבודה קשה, עד לסיום הרבע. 72:88 לירושלים.

רבע רביעי:

הרבע האחרון נפתח עם מומנטום של ירושלים. חג'ג' בקליעה חופשית משלוש אחרי מסירה טובה של פניני יחד עם ניהול משחק טוב של קארי וההפרש כבר עמד על 23 נקודות, 76:99, שלוש דקות ברבע.

לקראת סיום המשחק, נראה שמעט שאננות נכנסה למשחק של ירושלים. דן בוס קלעה מבחוץ במטרה לנגוס בהפרש וזה עזר לה. שלוש דקות וחצי לסיום המשחק, 88:105 לירושלים.

בדקות האחרונות ההולנדים נגסו מעט בהפרש, אבל קארי בקליעות מדויקות וגיא פניני בלחימה ראויה כמו בהופעות האחרונות בנבחרת ישראל, השאירו את הניצחון הגדול במלחה, 97:112.

מאמן ירושלים, דן שמיר, אמר בסיום: "הימים האחרונים לא קלים והקהל עדיין איתנו. זה חשוב מאוד. אני מקווה שנצא מזה ונוכל לשחק כדורסל טוב. לעומת הליגה מדובר במשחקים שונים. זה קורה לכולם. היום שיחקנו כמו שצריך בהתקפה אבל ראו שמשהו לא עובד אצלנו. זה פוגע בנו בהרבה משחקים".

המאמן התפטר, הקבוצה הפסידה

הסיפור הגדול סביב משחקה של הגליל העליון הערב, היה התפטרותו בשידור חי של אלי קנטי מאימון הקבוצה, 40 דקות לפני שריקת הפתיחה. קנטי הודיע שהוא לוקח אחריות על מצב הקבוצה, אבל מנגד השאיר את עוזרו נתי כהן לנהל את משחקו הראשון העונה דווקא במסגרת מפעל אירופי. 

עם פתיחת המשחק גליל הייתה בתמונה בזכות משחק הגנה טוב ובחירת זריקות טובה. בסיום המחצית הראשונה הקבוצה של כהן הייתה בתמונה כשהתוצאה עמדה על שיוויון 42:42. 

המחצית השנייה כבר הייתה סיפור מעט שונה והרוסים הובילו כמעט לאורך כולה עד לניצחון בסיום, 82:73. 

גליל תישאר במקום האחרון בטבלת בית 5 ביול"ב קאפ, עם ניצחון אחד בשבעה משחקים.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק