תואר ראשון למכבי חיפה

גמר גביע הטוטו: רוני לוי ומכבי חיפה קטפו תואר ראשון העונה, לאחר ניצחון הערב 0:2 מול בני סכנין. רנאטו הברזילאי כבש צמד נהדר הערב. יבוריאן הורחק

יום רביעי 19 דצמבר 2007
אשר גולדברג

לקח זמן העונה למכבי חיפה להתחבר, פתיחת העונה הגרועה מעט הסתיימה כאשר הערב ניצחו הירוקים 0:2 את בני סכנין וקטפו את גביע הטוטו לפני הפגרה.

השבוע נשמעו גישושים בין יעקב שחר לרוני לוי על המשך התקשורת בין השניים, לאחר התואר הערב לא נראה כי יהיו קשיים במשא ומתן. רנאטו הברזילאי שוב הוכיח כי למרות שמכתירים אותו כשחקן כבד, או מעט עצלן לעומת האחרים, הראה את הכישרון הנהדר בתוצרת שני שערים.

אצל סכנין העניינים טיפה מתערערים, הקבוצה שרצתה להתחיל את חגיגות "חג הקורבן" עם תואר לעיר, כנראה שתסתפק בסגנות. סכנין יכלה לקחת את המשחק, לאחר מחצית ראשונה טובה. בחצי השני, ראינו קבוצה כבויה ונסוגה לאחור. נקודת האור במשחק הייתה מאיר כהן, שעצר מספר שערים בטוחים.

מחצית ראשונה: חיפה כמעט ומבקיעה

. לפני פתיחת המשחק נערך טקס נגד האלימות במגרשים. המשחק התחיל על מי מנוחות, אולם בדקה ה-10 מאור בוזגלו פינה לעצמו בעיטה מ-20 מטר, שטוחה ודוידוביץ' עצר ללא בעיות. 

המשחק המשיך להראות רע, כאשר שתי הקבוצות מתנהלות בעיקר במרכז המגרש עם יתרון יחסי של בני סכנין. 

8 דקות למחצית מבצע מצויין בין רנאטו לקטן, שמצא את פאוליניו האחרון בעט מצויין לפינה, אבל הכדור היה רחוק מעט מהמסגרת.שתי דקות למחצית שוב מכבי חיפה כמעט וחילצה שער, ליאור רפאלוב שיחרר מצב מצויין ובעט טוב, אבל מאיר כהן היה במקום. 

מחצית שנייה: רנאטו ושוב רנאטו

בפתיחת המחצית השנייה ראינו התחלה מצויינת, חמש דקות לאחרי השריקה רפאלוב חדר לרחבה וגנאיים הכשיל את הילד. לפני הבעיטה של רנאטו החליט מאיר כהן לעשות הצגה קצת, אבל הברזילאי לא התבלבל ושלח כדור מצויין לפינה הימנית - 0:1 למכבי חיפה. 

בדקה ה-65 חיפה כמעט ועלתה ליתרון שני במשחק, התקפה מצויינת שהחלה אצל יניב קטן, שמצא את מסיללה באגף שמאל, המגן בעט חזק מצויין אבל מאיר כהן היה במקום.

12 דקות לסיום המשחק סכנין החלה להפעיל לחץ כדי לחפש את השוויון. הגבהה לתוך הרחבה, מצאה את יבוריאן בכדור גובה מצויין, החלוץ נגח חזק ודוידוביץ' שוב היה במקום. שלוש דקות חתם רנאטו את המשחק כאשר השלים צמד - 0:2 ענק לחיפה. 

מיד לאחר הגול החליט רוני לוי להחליף את רנאטו כדי לקבל קריאות עידוד מהקהל המקומי לאחר הצמד הערב. כנראה שבלי כסאח בכדורסל הישראלי זה לא כדורגל, אז לקראת הסיום החליט יבוריאן לקצץ שחקן ירוק ובעקבותיו קיבל כרטיס אדום.

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ';שי מימון, דקל קינן, דייגו קרוסה, פיטר מסיללה; ליאור רפאלוב (ג'ובאני רוסו, 82), גוסטבו בוקולי (עומרי אפק, 68), פאוליניו, מאור מליקסון (בירם כיאל, 60); רנאטו (אלון חרזי, 88), יניב קטן.

בני סכנין: מאיר כהן; עבד ראבח, פטי יאיה, ליאוניד קרופניק, בסאם גנאיים; חמד גנאיים, ג'ון קולמה, לוקאש סורמה (אבו סלח, 83), חלד חליילה (לירון וילנר, 65), מאור בוזגלו; אילייה יבוריאן.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק