גרנט זכה בקרב הישראלים

אברם גרנט וטל בן חיים שפתח בהרכב במדי צ'לסי אירחו הערב את ליברפול ברבע גמר הגביע האנגלי. פרנק למפארד בדקה ה-59 ואנדריי שבצ'נקו {90} כבשו לכחולים, בדקה ה-60 פיטר קראוץ' הורחק. 20 דקות לבניון

יום רביעי 19 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT

מהו ההבדל הגדול ביותר בין הכדורגל הישראלי לאנגלי?, היום במסגרת רבע גמר הגביע האנגלי בו אברם גרנט וטל בן חיים אירחו בסטמפורד ברידג' את סגנית אלופת אירופה, ליברפול, ויוסי בניון, יכולנו לראות בדיוק את התשובה. 42 אלף איש מילאו את האצטדיון בלי כל קשר לזהות המפעל {המגביל האנגלי לגביע הטוטו} וצפו במשחק אדיר ומלא מצבים.

לאחר מחצית ראשונה מאופסת, פרנק למפארד בדקה ה-59 העלה את צ'לסי ליתרון בשער שכולו ג'יימי קראגר האומלל שהסיט את הכדור פנימה, ובתוך תוספת הזמן איש המשחק ללא ספק, אנדריי שבצ'נקו, הראה שהוא עדיין יודע לכבוש וקבע את תוצאת הסיום.

בדקה ה-60 ומיד לאחר השער הראשון, פיטר קראוץ' שיחרר את כל העצבים על ג'ון אובי מיקל המסכן בעבירה ברוטאלית וחסרת כל קשר למהלך האירועים, והורחק בכרטיס אדום מוצדק. טל בן חיים פתח לצידו של ריקארדו קראבליו ושמר על יציבות לאורך כל 90 הדקות, יוסי בניון נכנס כמחליף בדקה ה-72. בשורה משמחת נוספת למאמן הישראל היא חזרתו של מיכאל באלאק שהחלים מפציעה לאחר 7 חודשים ארוכים ומייאשים.

מחצית ראשונה: מחפשים שערים


המשחק נפתח בכיוון מאוד לא צפוי. הקוון עוד לפני שריקת הפתיחה נפצע בברכו והקפיץ את השופט הרביעי במהירות להרכב.

הראשונה שהחלה לתקוף הייתה קבוצתו של אברם גרנט. בלטי הברזילאי שפתח בעמדת המגן הימיני הרים כדור טוב לעבר הרחבה, אך הגנת ליברפול הצליחה להרחיק.

5 דקות מהפתיחה והכחולים תוקפים שוב. אנדריי שבצ'נקו קיבל כדור טוב על סף הרחבה, ולוקאס לייבה הברזילאי הכשיל במהירות את החלוץ ואירגן כדור חופשי לצ'לסי. הקפטן, פרנק לאמפרד, לקח את האחריות אך בעט כדור חלש ישר לעבר החומה.

דקה 7 ופטר צ'ך מותח מעט את איבריו. לוקאס לייבה התרומם טוב להרמה מאגף שמאל, אך נגיחה חלשה לא הקשתה על השוער לקלוט את הכדור בקלילות.

דקה עברה וליברפול מתחילה להתעורר. פיטר קראוץ' הענקי הראה את יכולותיו הטכניות ולאחר פריצה לרחבה שיגר בעיטה טובה לפינה הרחוקה, אך הכדור פספס את המסגרת בדרך החוצה.  

12 דקות חלפו וקבוצתו של אברם גרנט במבצע קבוצתי מצוין. לאחר מספר מסירות בנגיעה, אנדריי שבצ'נקו מצא את סלומון קאלו הצעיר בתוך הרחבה, החלוץ מחוף השנהב שיגר כדור אדיר שמצא את השוער באדום מוכן.

2 דקות חלפו והפעם ליברפול בהזדמנות אדירה. ראיין באבל ההולנדי, פרץ נהדר באגף שמאל ונכנס בקלילות לרחבה, אך החלוץ במקום לבעוט לשער ניסה למסור לאחד מחבריו ואיפשר לווין ברידג' המצוין לחסל את ההתקפה.

דקה 21 וצ'לסי זוכה בכדור קרן לאחר פריצה של המגן האנגלי, ווין ברידג'. למפארד כמובן על אומנות ההרמה חיפש את ראשו של סלומון קאלו, אך שנייה לפני שחלוץ חוף השנהב דחק את הכדור פנימה צ'ארלס איטאנדז'ה השוער האנונימי הצליח להרחיק. 

דקה 24 נחתה בסטמפורד ברידג' והחמצת המשחק מגיעה מהמקום המפתיע ביותר. פרנק לאמפרד, קיבל כדור אדיר ונעמד רק מול השוער באדום, אך הקפטן ניסה להקפיץ את הכדור באומנות ובעט היישר לגופו של איטאנדז'ה.

דקה עברה והפעם ליברפול בהחמצה גדולה. צ'אבי אלונסו הספרדי שחזר להרכב לאחר פציעה ממושכת ניצב לדו קרב מרתק עם פטר צ'ך, אך בעיטה חלשה לא הלחיצה את השוער הצ'כי שמתח את ידיו ומנע שער לאורחים.

חצי שעה מהפתיחה ושיתוף פעולה בין שני שחקני הרכש באדום. אנדריי וורנין שנחת מביירן לברקוזן קיבל כדור פנטסטי מראיין באבל ההולנדי של אייאקס, אך שוב פטר צ'ך הגדול קרא את המהלך במהירות והקדים את החלוץ האוקראיני. 

דקה 35 וצ'לסי מאפשרת לנו להביט לעבר העתיד. סקוט סינקלר הצעיר השחיל את הכדור בין רגליו של אלברו ארבלואה הספרדי בדרך לרחבה האדומה, אך הגנת ליברפול כנראה לא אהבה את המהלך ושלחה במהירות את הכדור לקרן.
 
דקה 41 והמשחק מתחיל להתחמם. לוקאס ליירה הברזילאי המוכשר נכנס בבורטאליות בג'ון אובי מיקל, אך השופט כנראה ריחם על הקשר והסתפק בשליפת כרטיס צהוב בלבד.

דקה לסיום המחצית ומוחמד סיסוקו בשגיאה מביכה. ראיין באבל הפנטסטי המשיך לתעתע באגף ימין וניצל את השמירה הכפולה עליו בכדי להשאיר את החלוץ מנבחרת מאלי בעמדה מצוינת בתוך הרחבה, אך החלוץ החליק על הכדור והבהיר מדוע מקומו על הספסל מובטח.

עד השריקה לא נרשמו מצבים מסוכנים מצד שתי הקבוצות, ולאחר 45 דקות התוצאה עדיין מאופסת. 0-0 במחצית

מחצית שנייה: שבצ'נקו חזר

דקה עברה מהפתיחה וצ'לסי זוכה בכדור קרן לאחר טעות אדירה של צ'אבי אלונסו. לאמפרד הרים כדור טוב לרחבה אך שאננות יתר של חבריו עזרה להגנה האדומה לחסל את המצב ללא סיכון ממשי.

דקה 53 וצ'לסי בהזדמנות אדירה. סלומון קאלו הוכיח שוב כמה כישרון יש בשתי רגליו ולאחר פריצה פנטסטית החלוץ השאיר את לאמפרד חופשי לבעיטה, אך הקפטן במשחק מאכזב מאוד שלח את הכדור לשמיים.

2 דקות חלפו וליברפול מחפשת שער יתרון. אנדריי וורונין האוקראיני השתלט טוב על הכדור על על סף הרחבה, אך בפעולה חסרת היגיון שלח את הכדור לשמיים.

דקה 56 ופטר צ'ך מונע שער בטוח לליברפול. ריקארדו קראבליו בטעות אדירה החזיר בנגיחה חסרת אחריות את הכדור לעבר  צ'ך, פיטר קראוץ' ניצל את הטעות והשתלט על הכדור. החלוץ הקפיץ באומנות מעל השוער אך צ'ך כמו  גדול הצליח בשנייה האחרונה לזכות בכדור.

הדקה ה-59 הגיע ופראנק למפארד מוכיח כי ווינר תמיד נשאר ווינר. אנדריי שבצ'נקו השאיר במסירה גדולה את לאמפרד באגף ימין, הקשר בעט כדור לא מדוייק שפגע בדרך בג'יימי קראגר האומלל ונכנס לרשת מעל איטאנדז'ה חסר האונים. 0:1 לצ'לסי

דקה חלפה וראפא בניטס לא יכול להאמין. פיטר קראוץ', החלוץ הרגוע בדרך כלל נכנס בברוטאליות ובחוסר היגיון משווע בג'ון אובי מיקל הצעיר ולא השאיר לשופט ברירה אחרת מאשר להראות לו את הכרטיס האדום.

בדקה ה-68 כל אוהדי צ'לסי בסטמפורד ברידג' קמו ומחאו כפיים למיכאל באלאק הגרמני שנפצע אי שם בחודש אפריל ונכנס לראשונה העונה למגרש, במקומו של ג'ון אובי מיקל.

דקה 72 וג'ו קול המחליף בפעולה מסוכנת. הקשר שהגיע מווסטהאם יונייטד הרים כדור טוב מאגף ימין, אך אף אחד מהשחקנים בכחול לא הגיע בכדי להבקיע.

דקה עברה והרגע המשמח ביותר במשחק לרובנו מגיע, ובמיוחד לכמה נפשות מדימונה. צמד הישראלים, טל בן חיים ויוסי בניון נמצאים על המגרש המפואר בסטמפורד ברידג' לאחר שקשר ליברפול נכנס במקומו של ראיין באבל.

דקה 78 ויוסי בניון בפעולה ראשונה. הקשר הישראלי מצא במסירה מתוחכמת את אנדריי וורנין, החלוץ משך את רוב הגנת צ'לסי אליו ושלח את נאביל אל זהאר המרוקני באגף ימין, המחליף בבעיטה חלשה ניסה לכבוש את שערו הגדול בקריירה, אך פטר צ'ך לא ממש התחשב ברצונותיו והדף בקלילות.

3 דקות עברו ואנדריי שבצ'נקו קרוב להבטיח את הניצחון. אקס מילאן האיטלקית השתלט מצוין על הכדור ובעט טוב לעבר השער, אך במקום ללכת לרשת הכדור מצא את גבו של כובש השער, פרנק לאמפרד, שמנע שער לקבוצתו.

דקה 86 וצ'לסי זוכה בכדור חופשי 30 מטרים מן השער. שבצ'נקו במשחק אדיר בעט חזק, אך לא מדויק והכדור חלף ליד הקורה והחוצה.

דקה 90 ואם היה ספק מיהו שחקן המשחק, עכשיו אף אחד לא יכול להתבלבל. ווין ברידג' הרים כדור מאגף שמאל שחלף על פני כל הגנת ליברפול ונחת ברגלי אנדריי שבצ'נקו. הפעם האוקראיני בבעיטה חזקה מכל הלב הצליח למצוא את הרשת ולהבטיח את הניצחון לאברם גרנט והכחולים. 0:2 לצ'לסי

עד הסיום צ'לסי בעיקר נהנתה מעידוד הקהל וליברפול רק התפללה לשריקה. 0:2 לצ'לסי בסיום

צ'לסי: פטר צ'ך, ז'וליאנו בלטי, טל בן חיים, ריקארדו קראבליו, ווין ברידג', מייקל אסיין, ג'ון אובי מיקל {מיכאל באלאק 68'}, פרנק למפארד, סלומון קאלו, אנדריי שבצ'נקו {סטיב סידוול 90'}, סקוט סינקלר {ג'ו קול 57'}.

ליברפול: צ'ארלס איטאנדז'ה, אלברו ארבלואה, ג'יימי קראגר, ג'ק הובס, פאביו אורליו, ראיין באבל {יוסי בניון 73'}, לוקאס לייבה, מוחמד סיסוקו, צ'אבי אלונסו {נאביל אל זהאר 60'}, פיטר קראוץ', אנדריי וורונין.   

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק