גירוש ספרד

גביע אופ"א: הפועל תל אביב התפללה לעזרה, אבל שכחה את המשחק הערב. הדנים השפילו 1:3 את האדומים. ג'וניור הפריח תקווה, אולם רייגארד, יעקובסן ואנבולדסן סגרו עניין. חטאפה ניצחה 1:2 את אנדרלכט

יום רביעי 19 דצמבר 2007
שלמה חסיד

לא כך ציפו בהפועל תל אביב לסיים את קמפיין גביע אופ"א. האדומים הושפלו 3:1 על ידי הקבוצה הדיי אלמונית מדנמרק הנקראת אלבורג. הקהל של הפועל קילל כמעט לכל אורך המשחק את ההנהלה והקבוצה.

מה אפשר להגיד על אלי גוטמן? המאמן החדש של הפועל תל אביב הגיע רק לפני שני משחקים לקבוצה, ואפילו האופטימיות הזעירה שהפגין לא תורגמה להצלחה. הערב האדומים בהחלט קיבלו בראש, ובזמן שחטאפה מסדרת להם ניצחון, הם עושים הפוך, מפסידים ועוד בבית.

הקבוצה ששיחקה מול הפועל בהחלט לא אימפריה. האדומים יכלו לנצח עם מעט אמונה, אבל כנראה שהיא נשארה בבית או בארנק של אחד מחברי ההנהלה. 

כעת מה שנותר זה המאבקים בליגה ובגביע, וכמו שזה נראה התפילות ימשיכו גם בהמשך, כי ביכולת כזו אפילו קבוצות חלשות מהדנים יעשו צרות להפועל תל אביב, שנראית בהחלט בסכנת ירידה. בעקבות ההפסד הפועל סיימה במקום האחרון בבית 7. 

מחצית ראשונה: הדנים הביכו, ג'וניור עשה סדר

הפתיחה המצויינת הייתה של האדומים, בונדר מצא בכדור עמוק את פאביו ג'וניור, שהשתחל בין שני מגינים ושלח כדור מהיר שננעץ במשקוף. 

קאקה מאלבורג הצליח לפנות מצב באגף הימני, ושלח בעיטה חלשה בדקה ה-14, לאניימה לא הייתה בעיה. הדנים המשיכו להתקיף וכמעט עלו ליתרון בדקה ה-16 טעות פאטלית בהגנת האדומים, קורת קיבל במקרה את הכדור וסחט הדיפה של אניימה שהתעופף. 

הצרות של האדומים המשיכו כאשר בדקה ה28 נפרץ הסכר. טעות משוועת של האדומים בהגנה, הכדור הגיע לקאקה שבספק נבדל מצא בכדור רוחב את קספר רייגארד שמשני מטרים כבש - 0:1 לאלבורג. 

לאחר ספיגת השער, הפועל תל אביב נטלה את השליטה במשחק. אנסומבו מצא מהאמצע בכדור מצויין את פאביו ג'וניור, ששבר את הנבדל של הדנים ומצא עצמו מול השוער, ומקרוב שלח פצצה לפינה - 1:1 במחצית. 

מחצית שנייה: התפרקות מהירה, הפועל מחוץ לאופ"א

הפועל תל אביב פתחה בהתלהבות את המחצית השנייה, מתפרצת מהירה מצאה את פאביו ג'וניור ששלח פצצה מ-17 מטר, אבל הכדור חתך את הקורה. 

כנראה שבעונה הנוכחית הפועל יודעת להרוס מהר הצלחות, אז דקה לאחר מכן הכשיל אנסומבו שחקן דני ברחבה. יעקובסן בעט ללא בעיות לאמצע והביך את אניימה - 1:2 היתרון חזר לאלבורג. 

הקהל המקומי של האדומים לא נח על נפשו, כאשר בדקה ה-66 ראה את הקריסה מתמשכת. התקפה שקטה מהפינה הביאה את אנבולדסן לכבוש מקרוב וללא בעיות - 1:3 לאלבורג.

הפועל תל אביב: וינסנט אניימה, יגאל אנטבי, רמי דואני, מזואה אנסומבו, דני בונדר, שי אבוטבול, ביברס נאתכו, ברוך דגו (עידן סרור, 70), ראובן עובד, ליאור אסולין, פאביו ג'וניור (לוסקי, 88). 

אלבורג: זאזה, מיכאל יעקובסן, קליף, ג'ון יעקובסן, אולפרס, יוהנסן, קורת, אולסן, קאקה, ריסגארד, אנבולדסן.

חטאפה - אנדרלכט 1:2

חטאפה הצליחה לעשות את העבודה עם ניצחון 1:2 מול אנדרלכט. הבלגים למרות ההפסד העפילו לשלב הבא בעקבות ההפסד המשפיל של הפועל תל אביב בבלומפילד.

הספרדים החלו את העבודה כבר בפתיחה, כאשר פאבלו הרננדס הצליח להרים את הרשת כבר בדקה ה-6. 

בזמן שהפועל חוטפת בבלומפילד, חטאפה המשיכה להחטיף לבלגים בבית. בדקה ה-50 של המשחק הצליח פאביו קלסטיני לכבוש את השני לזכות המארחת. בתוספת הזמן הצליחה אנדרלכט להשיג שער ניחומים על ידי טירו.

תמונה: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק