סגול יעזור, המהפכה בדרך

ישיבת החרום הסתיימה, הביצוע לשינוי יקח זמן. שחקנים בהפועל תל אביב מאוכזבים מהמאמן: "ההרצאות שלו ארוכות". הערכה: סמי סגול יעניק סיוע כספי אולם יורה לאנשיו למצוא קבוצת ניהול אחרת במקום הנוכחית הכושלת

יום חמישי 20 דצמבר 2007
אשר גולדברג
ישיבת החרום של הפועל ת"א הסתיימה היו"ר מוני הראל , הודיע שהוא נשאר לפחות עד סיום העונה. עוד הוחלט בישיבה, שצריך להוביל מהפך מקצועי בקרב השחקנים. המאמן גוטמן, יקבל חיזוק, כשעידן סרור, ישוחרר ראשון ובעקבותיו מספר שחקנים נוספים. הביצוע תלוי בגיוס כספים ועזרה של סמי סגול.

הפועל ת"א ממשיכה לצנוח למקומות שהיא לא זוכרת המון שנים.  המשחק הנרפה של חניכיו של אלי גוטמן אתמול מול אלבורג היה קו פרשת המים מבחינת ההנהלה הקבוצה בראשותם של מוני הראל ועו"ד שחר בן עמי.  האחרונים אמורים להתכנס היום לדיון חרום, בעקבות רצף הכשלונות.
 
גורם המקורב להנהלה ולראשי המועדון, סיפר על הצפוי בדיון:  "גם מוני וגם שחר יודעים, שצריך לסלק לפחות שישה עד שבעה שחקנים, אך הבעיה המרכזית היא שכמעט לכל השחקנים המועמדים לעזוב יש חוזה שמן מאוד  שקשה מאוד להשתחרר ממנו, מה עוד שהביקוש לאותם שחקנים בשוק הוא לא גדול. אותם שחקנים, שמועמדים לעזוב בינאור את הקבוצה תקועים לשחר ומוני כמו עצם בגרון. אין ספק שצריך מהלך מקצועי, אך מה שיש לאלי גוטמן להציע יכול להתפס כריסוק כלכלי, ולא בטוח שיצליח מקצועית". 

לא רק ההנהלה חוטפת על הראש אלא גם בסביבת השחקנים נשמעים קולות של יאוש מהמאמן החדש של האדומים.  גוטמן ניסה באימוניו הראשונים לדרבן את חניכיו באמצעות סיפורים מעברו  ובכך לנסות לתקן את החשיבה של השחקנים, ולעבוד על הפאן המנטלי. אך לצערו של אלי,  דבריו הובילו לבלבול בקרב שחקניו, שחקן בקבוצה מספר: "ההרצאות של גוטמן ארוכות ומרוב דיבורים ודוגמאות אנחנו לא מבינים כלום".

סמי סגול, הבעלים של הפועל תל אביב שנמצא תמיד מאחורי הקלעיים הסכים להגיע לבלומפילד אתמול  לאחר מסע שיכנועיים כבד שהופעל עליו.  האחרון לא הגיע למשחק בית של הקבוצה מזה שנים ארוכות, ודווקא אתמול נכח במשחק של קבוצתו. 

 מקורבים של סגול מספרים, שהיצעים הריקים שהיו בבלומפילד, הקור וקריאות הנגד והבוז הצורם של האוהדים באדום גרמו לסגול לברוח מהמגרש, כשהתוצאה הייתה עוד 1-1 והכל יכל להשתנות.

סגול לא יברח מאחריות וככל הנראה יעזור בימים הקרובים במתן כספי מכובד לחברת הניהול בראשותו של מוני הראל, סכום שיקוזז מכספים שישולמו בעתיד לקבוצת הניהול. האחרון החליט לחפש לקבוצה אנשי ניהול חדשים, שהכוונה לסיים את הרומן בין הפועל להראל בקיץ הקרוב.

בקירבתו של סגול ציינו כי הקבוצה חייבת להיות במודל של מכבי ת"א, שנרכשה שלשום ע"י שניידר ובית"ר, שנהנית כבר שלוש שנים מכספו של גאיידמק, דבר שנותן לה שקט, לפחות במובן הכלכלי.

הפועל החלה כבר להתעניין בנושא החיזוק, כאשר קשרה של הקבוצה אשתקד, גילי ורמוט, סרב לדון באפשרות שיחזור למתחם וולפסון ויהיה זה שיציל את הספינה של הפועל. בנושא בלם הקבוצה, דוס סאנטוס שנפצע באימון המסכם של הקבוצה לפני אלבורג,  מתגבשת החלטה להקפיאו עד סיום העונה ולהנחית במקומו בלם מרכזי ישראלי.   

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק