מתחילים מחדש: כל מה שצריך לדעת על חזרת ה-NBA

החוקים הנוקשים בבועה, משחקי הדירוג, פורמט הפלייאוף, משחקי הכניסה למקום ה-8 ודירוג קבוצות הלוטרי. כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שהליגה הטובה בעולם חוזרת ביום שישי

יום רביעי 29 יולי 2020
אסף שלו, אסף שלו
עונת ה-NBA יצאה לפגרת הקורונה ב-11 במרץ, לאחר שכמה שחקנים, ביניהם רודי גובר מיוטה, זוהו כחולים. ב-4 ביוני הוחלט על מתווה החזרה וביום שישי הקרוב (31/7) תחזור הליגה במתכונת שונה ומיוחדת, אותה כדאי להסביר.

ראשית, את הליגה יסיימו 22 קבוצות, כאשר 8 הקבוצות שאיבדו סיכוי להגיע לפלייאוף, סיימו למעשה את העונה. השחקנים שוהים במתחם ענק בדיסני וורלד שבאורלנדו, כשהם נמצאים בסוג של בועה. בבועה הזו נערכים כל המשחקים והאימונים של הקבוצות, ללא קהל כמובן.

ב"בועה" יש כמה חוקים מאוד נוקשים, הכוללים פרוטוקולים ברורים מאוד, כמו שיודעים לקיים ב-NBA. למשל, השחקנים חייבים להגיע עצמאית לעמדת אחיות ולהיבדק לקורונה מדי יום. כך, קריסטפס פורזינגיס מדאלאס, שכח לעשות זאת השבוע, נכנס לבידוד של כמה ימים והחמיץ משחקי אימון. מ"הבועה" אסור כמובן לצאת ללא אישור. לו וויליאמס נתפס כשהוא בחוץ, וקיבל השעייה אוטומטית לשבועיים, שכוללת בידוד במתחם. וויליאמס יחמיץ מספר משחקים חשובים של הקליפרס. כך, כמה שחקנים כבר עברו על עבירות משמעת, כולל יציאה ללובי לקחת אוכל שהוזמן ועוד וקיבלו "עונש" של ימי בידוד בכמות כזו או אחרת. אכן, מאתגר מאוד.

הקבוצות כבר החלו לערוך משחקי אימון, כאשר החל מיום שישי, תשחק כל קבוצה 8 משחקים רשמיים בהליך שייערך כשבועיים, שבסופם תוכרע תמונת העולות לפלייאוף. עם זאת, כאן יש שינוי מעניין. בגלל שלקבוצות יהיו מספר משחקים שונה (דאלאס תשחק 75 כולל הטורניר, הלייקרס 71 לצורך הדוגמה), כדי להבטיח את המקום השמיני, הקבוצות בכל ליגה יצטרכו להשיג יתרון של 4 משחקים על פני המקום התשיעי. אם זה לא יקרה, שתי הקבוצות במקום 8 ו-9 יקיימו שני משחקים, כאשר הקבוצה במקום התשיעי תצטרך לנצח את שני המשחקים כדי להיכנס לפלייאוף.

הפלייאוף עצמו ייערך במתכונת הרגילה שכולנו רגילים אליה - שלושה סיבובים בכל אזור (מזרח ומערב), של סדרות של הטוב משבעה משחקים. לאחר מכן ייערך הגמר בין אלופת המזרח לאלופת המערב. הפלייאוף ייחל ב-17 באוגוסט, ויסתיים לא מאוחר מ-13 באוקטובר.

בתוך כל הבלאגן, תיערך הגרלת הלוטרי של הדראפט (25 באוגוסט - ד"ש לדני אבדיה וים מדר). 14 קבוצות הלוטרי יורכבו מה-8 שלא הגיעו לאורלנדו ו-6 הקבוצות שלא העפילו לפלייאוף אחרי אורלנדו. עם זאת, הן ייכנסו להגרלה לפי המאזנים שלהן ב-11 במרץ. הדראפט עצמו ייערך ב-16 באוקטובר.

העונה הבאה תתחיל ב-1 בדצמבר, חודש אחד בסה"כ אחרי התכנון המקורי, כשלקבוצות יהיה זמן מועט יחסית להתכונן. מנגד, קבוצה כמו הניקס, שלא הגיעה לאורלנדו, תשחק בתחילת דצמבר לאחר שלא שיחקה כ-8 חודשים בסה"כ. תקופת הפרי אייג'נטס והמורטוריום המוכרים לנו לטובה, תיערך בין ה-18 ל-23 באוקטובר, מיד לאחר סיום העונה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק