۞כבי לוחצת להבאת לאריסה

ניצנים של שלום באמצע המלחמה: גורמים במכבי ת"א עוזרים להפועל ירושלים להביא את יריבתה לארץ כדי למנוע תקדים בו קבוצה מחו"ל מחרימה משחק בעת מלחמה

יום שישי 02 ינואר 2009
שלמה חסיד
איגוד הכדורסל בארץ מפעיל לחצים כבדים על איגוד הכדורסל האירופי כדי שיӤעל על מנת שלאריסה היוונית תגיע למשחק מול הפועל ירושלים ביום רביעי הקרוב. בחלק מהמאמצים הסתייע האיגוד גם בקשריה הענפים של מכבי ת"א באיגוד הכדורסל הארופי על מנת שלא ייבצר מצב שלאריסה לא תגיע.

באיגוד הכדורסל עשו שימוש בכוחה של מכבי, הנחשבת өם גדול ביבשת ועם הסטוריה מפוארת, מתוך ידיעה שכל לחץ המופעל על האיגוד הארופי יביא לכך שלאריסה תקבל עונש כבד במידה ולא תתייצב.

למרות היריבות הקשה מול הפועל ירושלים במכבי עשו שיקול ממלכתי והחליטו להירתם למשימה משום שלדעת גורמים במועדון הצהוב אי ۔געת קבוצה מחו"ל למשחק בארץ עלולה ליצור פתח לקבוצות נוספות לא להגיע לארץ, דבר שיזיק לספורט הישראלי וגם יפגע באינטרס של מכבי המשחקת גם היא מול יריבות מחו"ל במסגרת היורוליג.

באיגוד הכדורסל הארופי אישרו כי מכבי הצטרפה ללחצים להבאת לאריסה לארץ. יו"ר איגוד הכדורסל שי שני מסר בתגובה: "אנחנו מפעילים את כל הכוחות הדרושים כדי שלאריסה תגיע כמתוכנן".

בתוך כך, הודיעה אולימפיאקוס היוונית באופן רשמי כי היא תגיע ארצה כמתוכנן למשחק מול מכבי ביום חמישיĮ

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק