קרה פנצ'ר. פנאן יחזור

במכבי תל-אביב עושים חושבים בעקבות ההדחה המוקדמת באירופה. פיני גרשון ממשיך לקבל חסינות, שחקנים רבים ישוחררו וӔקבוצה תעבור מתיחת פנים רצינית בקיץ הקרוב. מסתמן: מוני פנאן יחזור

יום שישי 27 פברואר 2009
שלמה חסיד

מכבי תל אביב צריכה להרגיש מקופחת לאחר שנפרדה בתיקו 1:1 מול מכבי חיפה, במסגרת משחק ההשלמה של המחזור ה-27 בליגת העל, בעקבות שער לא חוקי של הירוקים.

לא משחק גדול נערך הערב בבלומפילד, אבל המון לחימה, עקשנות והקרבה מצד השחקנים. מכבי תל אביב שיחקה מבוקר ובעיקר הגנתי, מה שאילץ את מכבי חיפה לא לשחק את המשחק הרגיל. חיים מגרלשווילי הצליח להכניע בראשונה את מכבי חיפה, ולאחר הגול מכבי ת"א נדמה אחורה.

במחצית השניה, מכבי חיפה נכנסה יותר לקו ההߪקפי, פאנטיני נכנס וכבש שער שוויון לא חוקי בעליל, מה שהעניק בסופו של דבר לירוקים נקודה לא חוקית ונצמדה עם מאזן זהה להפועל ת"א. מעמד חדש קיבל ניר דוידוביץ', כאשר הופיע בפעם ה-300 במדי מכבי חיפה ובליגת העל. 


נמני. מחפש ניצחון על מכבי חיפה מהיציע

מחצית ראשונה: חיים מגרלשווילי מכניע את האקסית

פתיחה מצויינת למӛבי חיפה, כאשר בדקה ה-4 שלח גוסטבו בוקולי פצצה לאמצע השער, שנהדפה בקושי בקושי ע"י יבריץ' לקרן. 

מכבי ת"א הצליחה להלחיץ מעט את ההגנה החיפאית רק בדקה ה-20, כאשר ישראלביץ' מסר מסירת אומן לבוזגלו, שמהפינה העביר רוחב בצורה חדה אבל אףĠשחקן צהוב לא היה שם כדי לדחוק פנימה. 

דקה בלבד לאחר מכן, מהעבר השני, מסירה על הרגל של בירם כיאל לשלומי ארבייטמן ש-2 מטרים בעט מעל הקורה ללא הסבר. 

הקצב המצויין נמשך - בדקה ה-24, כדור ענק של שירן ייני בין שני מגיߠים, מצא את חיים מגרלשווילי, ששלח כדור מדוייק מקרוב לחיבורים. דוידוביץ' נכנע - 0:1 למכבי תל אביב. 

מחצית שנייה: שער שוויון לא חוקי של פאנטיני

כבר בפתיחת המחצית השנייה, אלישӢ לוי הכניס למערכה את פאנטיני במקומו של ליאור רפאלוב. 

מכבי חיפה לחצה על הדוושה כדי להשיג את השיוויון. בדקה ה-55 משומר מצא במסירת רוחב מצויינת את ארבייטמן, שכבש, אבל הקוון טען שהיה נבדל ואכן היה נבדל מוצדק. 

בדקה ה-60, בߕקולי העיקש הצליח לחטוף כדור בתוך הרחבה, מסר לפאנטיני, שהקפיץ פעמיים, הסתובב אבל בעט לרקיעים. מכבי חיפה חיפשה שוב את השער, אבל טעויות בתוך הרחבה מנעו זאת. בדקה ה-75, חזר איליה יבוריאן מהפציעה והחליף את מאור בוזגלו. 

14 דקות מהסיום מכבי תל̠אביב יכלה לסגור את הסיפור, כאשר דולי ג'ונסון, מסר לנבדל את יבוריאן, שכבש, אבל הקוון הניף את הדגל. 

כשלא כובשים סופגים. דקה בלבד לאחר מכן, התקפה מתפרצת של מכבי חיה, כאשר בוקולי הגביה לתוך הרחבה ופאנטיני (בנבדל) נגח פנימה וכבש שער ۜא חוקי - 1:1 בבלומפילד. 

בתוך תוספת הזמן, פאנטיני הזין את בוקולי, שמקרוב הפציץ את השער אבל שפונגין הצליח לעצור שער בטוח ולמנוע ניצחון למכבי חיפה.

מכבי תל אביב: דרגוסלב יבריץ', יובל שפונגין, איגור טӕמאשיץ', אבי יחיאל, שרן ייני, ג'ונתן אסוס, משה מישאלוב, חיים מגרלשווילי, גיז'רמו ישראלביץ', יוסי שיבחון, מאור בוזגלו (איליה יבוריאן, 75). 

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר, ליאוניד קרופניק, דקל קינן, פיטר מסיללה, ג'ון̠קולמה, בירם כיאל (עמרי אפק, 80), גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב (פאנטיני, 46), יניב קטן ושלומי ארבייטמן (אוסיי רנספורד, 76).

תמונה: באדיבות האתר הרישמי - מכבי חיפה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק