2

היסטריה במכבי לקראת הדרבי

דולי ג'ונסון, שאיחר לאימון מכבי ת"א ביום שישי, ספג קנס כספי בסך 2,000 דולר ויחזור לאימונים. בכירים במכבי ת"א אמרו לאוהדߙם באשדוד, שרוב שחקני מכבי סובלים מפיק ברכיים והיו מעדיפים שלא לשחק בדרבי

יום ראשון 01 מרץ 2009
אשר גולדברג

דולי ג'ונסון, קשר הרכש המאכזב של מכבי ת"א, ספג היום (ראשון) קנס בסך 2000 דולרים, בעקבות האיחור שלו לאימון הקבוצה ביום שישי.

כזכור, ג'ונסון שאיחר לאימון המסכם של הקבוצה לפני המשחק מול אשדוד, לא הורשה להתאמן ולא נכלל בסגל הקבוצה במשחק ההפסד לאשדוד אתמול.

לג'ונסון הובהר ע"י וועדת המשמעת של הקבוצה שאיחור נוסף יגרור קנס כבד יותר של 10,000 דולרים.

במכבי חוששים מהדרבי

ߑמכבי תל אביב נערכים לדרבי בעוד כ-10 ימים, בחשש כבד כשחקנים רבים ממש רועדים מהמשחק היוקרתי מול האדומים. 

בכירים בקבוצה, שהיו במשחק ההפסד באשדוד, שוחחו עם רבים מהאוהדים והבהירו להם תוך ביקורת נוקבת: "ישנה במכבי קבוצה של פחדנים. שחקנים שהיוĠמעדיפים לא לשחק בדרבי הקרוב. רובם בלי נשמה, הם לא יהיו במועדון בעונה הבאה".

אבל הכותרת במכבי היא: ההמתנה לסוף חודש מרץ, שאבי נמני אמור להודיע לראשי הקבוצה אם הוא ממשיך בתפקיד המאמן או חוזר לעמדה הקודמת שלו - מנהל הספורטיבי של מכבי תל אביב.

 זאת אחרי שנמני יקבל הבהרות אם אלכס שניידר, אביב בושינסקי ועוזי שעיה יוכלו לעמוד בתוכניותיו המקצועיות, הכוללות של שיחרורם של רוב השחקנים והליכה למהפך שמזכיר את המהפך של ג'רי בית הלוי, המאמן הנוסטלגי ב-1963 כשהעיפו מהקבוצה את רוב השחקנים הותיקיםȠכולל שמות אגדתיים כמו: גלזר, גולדשטיין, ולנסקי, רזניק ואחרים והקים קבוצה חדשה הזכורה בשם "תינוקות ג'רי".

השמות שהחזירו את מכבי תל אߑיב דאז גיורא שפיגל, צבי רוזן, מיקו בלו, אברהם מלצמן, אורי קידמי, שהחלו לזכות בתארים והחזירו את האוהדים למגרשים.

השמות המוזכרים כמי שיעזבו את הקבוצה, גם אם יש להם חוזרים הם: אבי יחיאל, יוסי שיבחון, מושיקו מישאלוב, יבריץ', דולי ג'ונסון, גיז'רמו ישראלביץ', טומאסיץ' וכמובן כל הזרים האחרים שהגיעו בסיום העונה.

בסיום המשחק נשארו שחקני מכבי תל אביב בחדר ההלבשה וחיפשו נקודות הזויות בתקרה ועל הריצפה ואז שמעו את אבי נמני במתקפה אדירה עליהם: "אין לכם לב ונשמה. אתם לא ממלאים הוראות, הכל הפוך, איןȠסגירה. לא מגיע לכם להיות במועדון כמו מכבי ת"א. כל אחד משחק בשביל עצמו, האוהדים בוכים".

אוהדי מכבי תל אביב החליטו לא להגיע כל השבוע לאימוני הקבוצה ולא לתמוך בהם, כפי שנהגו עד כה ערב הדרבים, זאת כדי להבהיר לשחקנים את המצב החמור שבו נמצאת ӧבוצתם ה"אהובה". מספר אוהדים אף הרחיקו לכת והודיעו, שלמרות שיש להם מנויים, הם לא יגיעו לבלומפילד מחשש לביזיון נוסף.
בהפועל מדברים על 1970

בותיקים שבין אוהדי מכבי והߤועל תל אביב, זכור חודש ינואר 1970, כאשר גיורא שפיגל כשחקן, הוביל את מכבי תל אביב לאליפות ולניצחון 0:5 על הפועל תל אביב בבלומפילד הגשום והרטוב.

עכשיו, הקולות בהפועל תל אביב מדברים על גומלין. בהפועל תל אביב סבורים שזה הזמן וביכולתם להכות את מכבי תלȠאביב שוק על ירך ובכך לגמול על התבוסה מלפני 39 שנים. שחקן בהפועל תל אביב אמר היום: "זה מתאים לנו מבחינת הסטטיסטיקה הנומרולוגית. 13 כפול 3 זה 39, אנחנו נמחוק את החרפה שאבותינו משפילים את הראש, כשהם שומעים עליה ונזכרים בה".

תגובות

טלספורט בפייסבוק