הכל פתוח חוץ ממה שנקבע

לא ברור מי תזכה באליפות או מי תרד ליגה. כן ברור שיש כמה מאמנים הצליחו ויותר ויש כמה שברור שוצליחו פחות העונה. דורון ברגר מסכם את אירועי השבת

יום ראשון 05 אפריל 2009
דורון ברגר

 רוני לוי עומד לסגור עוד מעט סיבוב משחקים שלם בליגת העל. הוא הגיע למכבי פתח תקווה במחזור ה-15 ומאז, בעשרה משחקים, השיג שני ניצחונות בלבד. אחד על מכבי חיפה במשחקו הראשון ואחד בדרבי. הקבוצה של לוי גם השיגה תיקו בקרית אליעזר וכאן בערך מסתיימים הישגיו. בארבעת המשחקים האחרונים כבשה מכבי פ"ת שער אחד בלבד, היא איבדה כל סיכוי להשיג כרטיס לגביע אופ"א ולגביע אמרה שלום, כבר בסיבוב הראשון.

המבחן הגדול של לוי יהיה בעונה הבאה, בקבוצה שהוא יבנה, כנראה מכבי פתח תקווה, אולי הפועל תל אביב, אבל כבר עתה ברור שהעונה הוא לא הצליח.

אז מי יהיה מאמן העונה?

מה שבטוח הוא שגם אם מכבߙ פתח תקווה תנצח את כל משחקיה עד סיום העונה, רוני לוי לא יהיה מאמן העונה. מי כן יהיה מאמן העונה? אי אפשר לדעת. כרגע יש חמישה מועמדים. אלי גוטמן, אלישע לוי, לותר מתיאוס, ראובן עטר וגיא לוזון. כולם הצליחו ועתידם של כולם ייקבע בישורת האחרונה.

מגוחך לӧרוא את הערכות לגבי עתידם של המאמנים  האלה. כל ידיעה כזו לא שווה את הנייר שהיא נכתבה עליו או את עמוד האינטרנט בו פורסמה. מתיאוס יכול לסיים את העונה רביעי, אך גם יכול לזכות בדאבל. גם אלישע לוי יכול לזכות בדאבל ומאידך להיות מודח כבר בשלב הבא בגביע, ולסיߙם את העונה במקומות 3 ומטה. זה גם הדין לגבי ראובן עטר. אף אחד מהמאמנים האלה לא בטוח בתפקידו בעונה הבאה. הכל פתוח וכל משחק יקבע.

בתחתית המצב פשוט יותר. דודו דהאן  הוכיח העונה סופית כי הוא סקאוט טוב שחולם להיות מאמן כדורגל רציני ובינתיים הוӐ מאמן כשבא לו. אלי כהן הוכיח סופית כי אין טעם להעניק לו קבוצות באמצע העונה, וערן קוליק הוכיח כי שיטותיו של אייל לחמן באמת לא רלבנטיות.

הספין של נמני

לשמוע  את אבי נמני מצהיר כבר היום כי מכבי תל אביב לא תיאבק על הېליפות בעונה הבאה, לשמוע ולא להאמין. ספין מארץ הספינים. בחודש אפריל נמני כבר מכין את הקרקע. מכבי תעביר עוד עונה בינונית? נמני יגיד 'אמרתי לכם'. מכבי תרוץ בצמרת. נמני ייצא גדול. הכנות של נמני אולי מעוררת סימפטיה, אבל לא מוציאה את מספר 8 טוב.

הגדול מכולם (ב-30 השנה האחרונות)

היו הרבה דברים מיותרים בשבוע האחרון. שופט מקפריסין הוגלה לשפוט בכפר סבא, האמירה של יאמר הייתה מטופשת להפליא והכרטיס הצהוב לורמוט על התחזות היה טעות מעצבנת. כולם הרסו קצת סוף שבוע נחמד של כדורגל. עד שב۩עה 21:15 במוצאי שבת, נזכרנו שמהביצה הזו יצא אחד השחקניםהמוכשרים באירופה. לא ישכנעו אותי אחרת, יוסי בניון הוא השחקן הישראלי הכי גדול שחובבי כדורגל בשנות ה-30 לחייהם ראו מקרוב מאז החלו שנות השמונים. אוחנה, רביבו, מלמיליאן, סיני וברקוביץ'? כולם גדולים. בניוןĠגדול יותר

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק