פדרר אלוף הרולאן גארוס

רולאן גארוס: סודרלינג!השוודי קיווה להמשיך עם המזל, אבל רוג'ר פדרר, זכה בפעם הראשונה בגרנד סלאם הצרפתי והשווה את שיאו של פיט סמפראס ל-14 גראנד סלאמים

יום ראשון 07 יוני 2009
מערכת TELESPORT
יום היסטורי ברולאן גארוס צרפת. לא רק הגעתו לגמר של הטניסאי המפתיע עד כה, רובין סודרלינג השוודי, שהדיח את מספר 1 , רפאל נדאל, אולם נכנע בשלב האחרון של הטורניר, שלב הגמר 6:1, 7:6, 6:4 לשוויצרי רוג'ר פדרר, שזכה בפעם הראשונה בהיסטוריה ברולאן גארוס. 

כעת, לאחר הניצחון, השווה הטניסאי השוויצרי את שיאו של פיט סמפארס ל-14 גראנד סלאמים בסך הכל והיד של פדרר עוד נטועה.

 פדרר שלט במערכה הראשונה ללא עוררәן הוא שבר שלוש פעמים את השבדי בדרך לניצחון קליל 1:6.

בפתיחת המערכה השנייה הצליח סודרלינג לשמור על משחקוני ההגשה שלו. בפתיחת הממערכה השניה פרץ אוהד למגרש ורץ לכיוונו של פדרר, אולם האוהד הורחק על ידי אנשי המשטרה המקומית. ככל הנראה ניסה האוהד לחבק את פדרר ולהניח עליו את דגל שוויץ.

שני השחקנים שמרו על מכות ההגשה לאורך כל המערכה השניה, שהוכרעה בשובר שיויון. פדרר ניצח בשובר השיויון 1:7 ובמערכה כולה 6:7.

פדרר שבר את סודרלינג בפתיחת המערכה השלישית, ועלה ליתרון 0:2 מהיר במערכה. השוודי ניסה לצמק ל-3:5, אבל פדרר עמד בפני עמדה בכירה יותר. סודרלינג עוד ניסה לצמק ל-5:4, אבל השוויצרי היה דרוך יותר, מנוסה יותר ורוצה יותר - 4:6 בסיום במערכה השלישית - פדרר אלוף הרולאן גארוס בפעם הראשונה בהיסטוריה. 

תמונות: גטי אימג'.

תגובות

טלספורט בפייסבוק