מטה אשר ללא הפסקה

כדורעף: מטה אשר עדיין מושלמת, גם במאזן המערכות. רשמה ניצחון שלישי רצוף, 0:3 על קריית אתא. עילבון הפסידה לראשונה העונה, בת ים ניצחה בבית את הוד השרון. ארזךם רעננה ניצחה 2:3 בבית את אליצור כרמיאל

יום שלישי 20 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT

 הפועל 'מילואות' מטה אשר נראית בכושר מעולה גם לאחר המחזור השלישי של ליגת העל לגברים והיא ניצבת בראש הטבלה עם שש נקודות משש אפשריות ויותר חשוב מכך: מבלי שהפסידה מערכה אחת בכל שלושת המשחקים.

מטה אשר אירחה הערב באולם הביתי, היכל הספורט נעמן, את הפועל עירוני קריית אתא. בשני המחזורים הקודמים ניצחו המארחים פעמיים 0:3 וגם בערב הזה לוח התוצאות הראה את אותה תוצאה. בשתי המערכות הראשונות שלטה מטה אשר ללא עוררין וניצחה 19:25 ו-15:25, כשעידו כהן, יۗד עם פרדריקו טקסיירה ואלכס אוסוקין, מצטיינים בשורותיה. במערכה השלישית קריית אתא פתחה חזק והובילה 9:5, בזכות משחק טוב של ישראל רחום. המערכה הייתה שקולה עד סופה, כשבסופו של דבר תומר כץ הוביל את מטה אשר לניצחון 23:25 במערכה ובמשחק כולו. נועם כץ, מאמן מטה אשר, ניהל מצוין את המשחק. באולם בנעמן נכחו כ-500 צופים, כשביניהם היו יניב נוימן, מנכ"ל האיגוד החדש, שדרן הספורט זוהיר בהלול ושמשון ליבמן, ראש מטה המאבק לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

באולם הספורט בעילבון נפגשו העולה החדשה, מ.ס עילבון וא.ס רמת̠השרון. עילבון פתחה את העונה עם שני ניצחונות מפתיעים, שהציבו אותה בצמרת הטבלה. רמת השרון מנגד הפסידה בשני המחזורים הראשונים וחיפשה ניצחון ראשון דווקא בצפון. שתי המערכות הראשונות היו צמודות ביותר, כשהאורחים ניצחו את שתיהן 26:24 ו-25:23. כאן משום מה שחקני עיۜבון נסוגו לאחור, אולי בשל פציעות של כמה שחקנים חשובים ורמת השרון ניצחה גם את המערכה השלישית, די בקלות, 25:12. האורחים רושמים ניצחון ראשון העונה, למארחים זהו הפסד הבכורה בליגת העל.

באולם 'עופר' בבת ים אירחה עירוני 'קסטרו' בת ים את סגנית האלופה מכבי 'מוסינזון' הוד השרון. שתי הקבוצות חיפשו ניצחון ראשון הערב והמארחים הם אלו שמצאו אותו, עם ניצחון 0:3 חלק. המערכה הראשונה הייתה צמודה יחסית והסתיימה בניצחון 24:26 לבת ים, אך שתי המערכות הבאות היו פשוטות יותר עבור המארחים שניצחו בהן 20:25 ו-21:25. אייל פייבל הצטיין בשורות המנצחים. כ-100 צופים חזו במשחק.

הערב נערך בהיכל הספורט 'אביב' ברעננה משחק בין 'ארזים' רעננה לאליצור 'מייסדים' כרמיאל, במסגרת המחזור השלישי של ליגת העל לגברים בכדורעף. כרמיאל, אחת העולות החדשות לליגה, הגיעה למשחק ללא ניצחון, 'ארזים' Ӕשיגה את ניצחונה הראשון בשבוע שעבר.

המשחק היה צמוד מאוד והפכפך. בשתי המערכות הראשונות הייתה ידם של המארחים על העליונה, עם ניצחונות 21:25 ו-20:25. בשתי המערכות הבאות המגמה התהפכה לחלוטין, כשכרמיאל מנצחת 25:21 ו-25:23. המומנטום עבר שוב אל 'ארזים' במערכה החמישית והמכריעה, כשהם נהנים מניצול נמוך מאוד של ההגשות מצד כרמיאל ומנצחים 10:15 ו-2:3 בסיום. בשורות רעננה הצטיין המצליב הצעיר ניקיטה ז'ריקוב. בכרמיאל בלט הליברו הוותיק סולימן אבורוקן בן ה-42. כרמיאל עדיין ללא ניצחון העונה, לארזים זהו ניצחון שני ברציפەת.

המחזור יושלם מחר במשחק המרכזי בין מכבי תל אביב להפועל כפר סבא (מרכז הרב ספורט הדר יוסף, 19:30). המשחק נדחה ביום בשל השתתפותה של ת"א בגביע האתגר האירופי.

המחזור הרביעי ייערך ביום שלישי בעוד שבוע בדיוק, כשבמוקד יהיה המפגש בין הפועל ߛפר-סבא להפועל 'מילואות' מטה אשר. יתר משחקי המחזור:
מכבי 'מוסינזון' הוד-השרון - אליצור 'מייסדים' כרמיאל
הפועל עירוני קרית אתא - מ.ס. עילבון
עירוני 'קסטרו' בת ים - מכבי ת"א
א.ס. רמת השרון - מכבי 'ארזים' רעננה

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק