דיר באלאק גרמניה

עם 3 גביעי עולם בארון שלהם, הגרמנים פייבוריטים ללכת עד הסוף גם בדרום אפריקה. זאת למרות שהם ייאלצו להסתדר ללא 4 שחקני מפתח פצועים, ביניהם הקפטן מיכאל באלאק

יום ראשון 06 יוני 2010
אסף בילגורי

אחרי האכזבה במונדיאל הקודם ב-2006 אותו היא גם אירחה, גרמניה תנסה לעשות בדרום אפריקה את כל הדרך עד לגמר המונדיאל, אבל לאור מכת הפציעות שפקדה את הגרמניה, זה לא הולך להיות פשוט.

יוהכים לאב, שהיה עוזרו קלינסמן במונדיאל 2006 וקודם למשרת המאמן הראשי, ייאלץ להסתדר בדרום אפריקה ללא הקפטן שלו, מיכאל באלאק, שנפצע בדיוק ברגע הקריטי וייעדר, אחרי שהיה שחקן מפתח בשורות הגרמנים בכל הקמפיינים הקודמים. באלאק, אינו השחקן היחיד שיחסר ללאב במונדיאל הז۔. גם השוער הראשון רנה אדלר והבלם המצויין של שאלקה הייקו ווסטרמן יחסרו ללאב, כמו גם כריסטיאן טראצ' משטוטגארט.

למרות שלא נתן עונה טובה בבאיירן מינכן, בגרמניה בונים על יכולת הכיבוש בנבחרת של מירוסלאב קלוזה, שיקבל עזרה בהתקפה מלוקאס פודולסקי, שהיה נהדר ביורו האחרון. באסטיין שווינשטייגר ופיליפ לאם מבאיירן מינכן, מגיעים גם הם למונדיאל הזה עם המון ניסיון בזירה הבינלאומית. בהעדרו של באלאק, יהיה זה מסוט אוזיל, הכישרון הצעיר הנפלא של גרמניה, שיצטרך לקחת את המפתחות בקישור ולתת את הברק שיחסר לנבחרת הזו.

הדרך למונדיאל: נבחרת גרמניה לא שיחקה כדורגל גדול במוקדמות, אך השיגה תוצאות טובות והעפילה די בקלות מהמקום הראשון בבית 4. דווקא פינלנד הקטנה, היתה זו שהצליחה להוציא נקודות מגרמניה, במשחקי הבית והחוץ. גרמניה הראתה את העוצמה שלה בעיקר בצמד המפגשים מול רוסיה, היריבה העיקרית שלה לעלייה למונדיאל.  אחרי ניצחון 1:2 במשחק הראשון בדורטמונד, שער של מירוסלאב קלוסה העניק ניצחון מינימאלי 0:1 לגרמנים במוסקבה והנחיל לרוסיה הפסד ביתי ראשון אי פעם במוקדמות גביע העולם.

הערۛה: נבחרת גרמניה שובצה לבית 4 יחד עם אוסטרליה, גאנה וסרביה. הגרמנים לא צפויים להתקשות יותר מידי ולסיים כראשי הבית בדרך למפגש בשמינית הגמר, כנראה עם ארה"ב החלשה יחסית. הגרמנים בהחלט יכולים להעפיל עד רבע הגמר וצפונה מכך.

היӓעת? גרמניה העפילה לא פחות משבע פעמים לגמר המונדיאל, שיא שמשותף לה ולברזיל. הגרמנים גם ניצחו את כל ארבעת המשחקים בהם הם הגיעו לדו קרב של בעיטות מ-11 מטרים.

תגובות

0

טלספורט בפייסבוק