כדוריד: ישראל עלתה לשלב הבא

אחרי שניצחה את טורקיה ולוכסמבורג גברה ישראל גם על בלגיה במסגרת"מוקדמות אליפות אירופה 32:39. איציק חליפי הצטיין עם 11 שערים. בשלב הבא תשחק ישראל מול שבדיה, סלובקיה ומונטנגרו, שתי הראשונות יעפילו לאליפות

יום ראשון 13 יוני 2010
מערכת TELESPORT

 נבחרת ישראל השלימה את המטלה שהוטלה עליה והעפילה לשלב השני של משחקי מוקדמות אליפות אירופה 2012.

הנבחרת ניצחה את בלגיה 32:39 (16:21) ובשלב הבא היא תשחק בבית אחד עם נבחרות שבדיה, סלובקיה ומונטנגרו. המשחקים יערכו בשיטת בית וחוץ, המשחק הראשון של ישראל יהיה באוקטובר בחוץ מול סלובקיה, אחר כך תשוב הנבחרת הביתה למשחק מול שבדיה. במרץ 2011 ישראל תארח את מונטנגרו ותצא שוב לחו"ל למשחק מול מונטנגרו. ביונә 2011 תשוב ישראל לארח, הפעם את סלובקיה ותסיים את שלב המוקדמות השני במשחק חוץ בשבדיה. שתי הראשונות בבית יעפילו לאליפות אירופה שתתקיים בסרביה בינואר 2012.

חזרה למשחק, אחרי שטורקיה ניצחה 26:32 את לוכסמבורג עלו נבחרות ישראל ובלגיה למשחק שנעל את שלב המەקדמות. אחרי הניצחונות על טורקיה ולוכסמבורג לנבחרת שלנו הספיק תיקו כדי לעלות לשלב הבא, אבל הנבחרת של שלמה הופמן באה לטורניר הזה ממוקדת מטרה לניצחון.

עד מהרה התפתח משחק של התקפות, ההגנות לא בדיוק הופיעו למשחק הערב, 16:21 היתה התוצאה בסיום המחצית הראөונה לישראל.

עד הדקה ה-46 נשמר ההפרש בין הנבחרות 25:30. הופמן הרבה בחילופים ולמרות זאת ההפרש לא צנח אלא גדל. איציק חליפי במשחק הטוב ביותר שלו בסוף השבוע הזה כבש 11 שערים והוביל את הנבחרת ליתרון 27:35 בדקה ה-53. תשעה שחקנים התכבדו בכיבוש שערים, כאשߨ את השער האחרון במשחק כובש עומר דבדה שקבע את תוצאת המשחק 32:39 לישראל, זה גם היה השער ה-100 של ישראל בשלושת המשחקים, בהחלט ממוצע כיבושים יפה, אגב הנבחרת ספגה 80 שערים בשלושת המשחקים.

שלמה הופמן מאמן הנבחרת סיכם: "מגיע שאפו לשחקנים שבאו ועשו א۪ העבודה, למרות הפציעות והליגה הקשה שעברו עשינו שלושה משחקים טובים מאד, המפתח היה נגד טורקיה ומשם הכול הלך חלק. השחקנים גילו לב רחב, רצון והקרבה ובהחלט כל הקרדיט לטורניר המוצלח הזה שייך לשחקנים. עכשיו הם ייצאו לפגרת הקיץ ואני יחד עם העוזר שלי סהר פרנקל נתמۧד במשימה הבאה שלנו אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 20".

כבשו לישראל: איציק חליפי 11, גל אברהם ואבישי סמולר 5 כ"א, חן פומרנץ' וחן בירנבאום 4 כ"א, עומר דבדה 4, אמיר לנגליב 3, אריאל רוזנטל 2, עופר לוזון 1.

 

 

תגובות

טלספורט בפייסבוק