b

אלופת הגולם: איטליה בדרך החוצה?

מונדיאל 2010, בית ו': יכולת גרועה של ה'סקוודרה אזורה' שנפרדה בתיקו 1:1 עלוב מול הנבחרת החלשה בדרא"פ, ניו זילנד שכמעט אף גנבה שער ניצחון בסיום. סמאץ הדהים בקתיחה, יאקווינטה איזן בפנדל

יום ראשון 20 יוני 2010
אייל כהן

האם אלופת העולם אומרת שלום? דווקא בעונה שבה אינטר הוכרזה כאלופת אירופה בכדורגל, נבחרת ארץ המגף איטליה לא מיישמת זאת למונדיאל וסיימה בתיקו 1:1 משפיל מול אחת הנבחרות החלשות ביותר, נבחרת ניו זילנד.

האומנם, לא פלא שז'וז'ה מוריניו כמעט ולא שיחק עם אף איטלקי בהרכב של אינטר, אולי זה מסביר בהחלט את היכולת החלשה של חניכיו של מרצ'לו ליפי, שפשוט ביזו את התואר - אלופת העולם. יכולת אדירה של שוער ניו זילנד, פסטון, אכן מנע מספר שערים בטוחים לאיטליה, אבל הӜחץ שבו היו שרויים השחקנים היה ניכר ברגל המסיימת.

ומה הלאה? איטליה כמובן שחייבת לנצח את סלובקיה, שהפסידה היום (2:0) נגד פרגוואי, מוליכת הבית, שתשאף לנצח את ניו זילנד ותעפיל מהמקום הראשון בבית וזהו בהחלט חלום עבורם. איטליה תצטרף להתפלל קודם כמובן לߠצח את המשחק האחרון בבית ו' ואז לשלוח את הברכות לדרום אמריקאיים. 

מחצית ראשונה: סמלץ הדהים, יאקווינטה עשה סדר

פתיחה מוחצת ב'אמבולה', כאשר בדקה השישית כדור חופשי מהאגף הוגבה מצויין לרחבה ושיין סלמץ היה חופשי ללא כיסוי בתוך הרחבה ונגח מקרוב פנימה - 0:1 מפתיע לניו זילנד


זוג ېוהבים איטלקי (גטי אימג')

לא היה חסר שאיטליה תשווה, כאשר בדקה ה-27 בעיטה דיי מפתיעה של מונטוליביו זיעזעה את הקורה של הניו זילנדים. 

עם האוכל בא התיאבון - בדקה ה-28 סמית' הכשיל את דה רוסי בתוך הרחבה בߐופן וודאי, שופט המשחק שרק במיידי לפנדל ברור. יאקווינטה ניגש לבעוט את הפנדל באופן מושלם - 1:1 איטליה רגועה

לקראת תום המחצית הראשונה, איטליה עוד ניסתה להשיג שער יתרון בבעיטה נהדרת של דה רוסי, אך הכדור לאĠמצא את המסגרת. 

מחצית שנייה: כמעט ווד גנב ניצחון

מרצ'לו ליפי ערך שני חילופים בפתיחת המחצית שהכניס את קאמורנזה ודי נטאלה. המחצית השנייה נפתחה בקול ענות חלושה, עם חצי מצב של נבחרת איߘליה אך בסך הכל המצבים לא נראו באופק. 


הקהל הניו זילנדי בכל הכח (גטי אימג')

בדקה ה-63 ליפי כבש ערך א۪ כל שלושת החילופים, כאשר הכניס את פאצ'יני במקום מרקיזיו. מיד לאחר מכן ויצ'ליץ' ניסה את מזלו מרחוק ולא היה רחוק מהמסגרת של מרקטי. 

עוד בעיטה אדירה של מונטוליביו העניקה שוב תצוגת תכלית מהשוער הניו זילנדי, מארק פסטון שעצר בצורה נהדרת עם קצו۪ האצבעות. 

פחות מ-10 דקות לתום המשחק, כמעט ו-ווד יכל לקנות את עולמו כאשר נכנס מספר דקות לפני כן ושלח בעיטה מצויינת שחלפה ליד הקורה הנגדיחת. קאמורנזה ניסה גם את מזלו בבעיטה אדירה מרחוק, אבל פסטון המצויין היה שם והרחיק לקרן.

̼/p>

איטליה: פדריקו מרקטי, ג'אנלוקה זמברוטה, פאביו קנבארו,  ג'ורג'יו קייליני, דומניקו קרישיטו, דניאלה דה רוסי, קלאודיו מרקיזיו (פאצ'יני, 61), ריקרדו מונטוליבו, סימונה פפה (קאמורנזה, 46), וינצ'נזו יאקוەינטה, אלברטו ג'ילארדינו (די נטאלה, 46)

ניו זילנד: מארק פסטון, סטיבן ריד, ריאן נלסן, טומי סמית, לאו ברטוס, טוני לוקהד, סיימון אליוט, איבן ויצ'ליץ' (ג'רמי כריסטי, 81), כריס קילן (אנדי בארון, 90ĩ, רורי פאלון (כריס ווד, 62), שיין סמלץ.

תמונות: גטי אימג'.

תגובות

טלספורט בפייסבוק